Jump to content
FAS Goran
Guest 321

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - troši vodu

Recommended Posts

Moj savet ti je da odes sto pre kod majstora i da ga tako ne vozis, verovatno je probio dihtung glave, to se cesto desava na tim motorima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa majstor kaze da nije dihtung zato sto ne mesa vodu i ulje auto slabije vuce a sa max na sipkici padne na min za 200 km malo ostrije voznje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he onda promeni majstora, mora da mu nadje uzrok tolike potrosnje ulja i vode, negde mora to da izadje logički...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retko kad on pomesa ulje i vodu iliti skoro nemoguce a definitivno je dihtung oce to kod tih motora proveri svecice kakve su il idi na co2 test antifriza . Al 99 % da je probio kod prvog klipa

 

Koliko km je presao motor? Realno ne po satu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu

 

Kao sto naslov kaze, Punto Mk1 Sporting 1.2 16v 63 kw, trosi vodu, trokira, upalio lampicu za ulje, beli dim na auspuh.

Sumnjam na dihtung glave ili mozd sama glava. Ako neko poznaje nekog automehanicara u Beogradu, pozeljno Surcin i okolina da moze da ustanovi kvar i popravi ga, svaki predlog je dobrodosao. Ali da nije papren, vec da je cena neka studentska 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kazi mi druze, znas li mozda koliko moze ta igranka moze da me kosta?

Nisam iz Beograda, ovde sam na studijama, pa ne znam nijednog majstora. A da ga slepam do Loznice odakle sam i tamo da ga radim, to mi se ne isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, bogoslov said:

A kazi mi druze, znas li mozda koliko moze ta igranka moze da me kosta?

Nisam iz Beograda, ovde sam na studijama, pa ne znam nijednog majstora. A da ga slepam do Loznice odakle sam i tamo da ga radim, to mi se ne isplati.

Javite se posle 12h na 063242007...Napravicemo studentski popust... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, potrebna mi je pomoć/savet oko problema sa curenjem antifriza

Skoro sam menjao sa obicne destilovane vode i ubacio sam 50/50 antifriz

Moguće da sam negde pogrešio ali kada otvorim čep od menzure ili startujem motor da radi na ler gasu, kapljucka mi antifriz iznutra negde

Mislio sam da sam sjebao kada sam vraćao crevo u hladnjak, ali sve sam lepo zategao i dalje kapka iz nutra

Odneo sam kod nekog mladog majstora (verovatno i nema puno iskustva) i rekao mi je da je problem pumpa za vodu i da bi valjalo se radi veliki servis, ali mislim da mu nije vreme za veliki servis i da se to radi samo zbog malkog curkanja antifriza

Neko mi govori da stavim i onaj prašak što zapušava rupe hladnjaka, ali ne znam koliko mi je to sigurno?

 

https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=6222615424&photo_id=504288363869

Evo i slika odakle mi kaplje

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Aleksa00 said:

...kapljucka mi antifriz iznutra negde

Na šta misliš kada kažeš iznutra...u kabini imaš vlažno negde?

Inače, sliku postavi kao attach preko Foruma, od ovog linka koji si dao nema nikakve koristi jer vodi na početnu stranu photobox...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, neshaoct said:

Na šta misliš kada kažeš iznutra...u kabini imaš vlažno negde?

Inače, sliku postavi kao attach preko Foruma, od ovog linka koji si dao nema nikakve koristi jer vodi na početnu stranu photobox...

Ne unutra, nego ispod motora od prilike gde se zavešava cev koja ide iz hladnjaka u motor

Imam i snimak kako radi na ler gasu i kaplje odatle ali ne mogu da upload

Screenshot_20211128-114511_Gallery.jpg

Edited by Aleksa00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...