Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dovla

Fiat Brava 1,9TD SX

Recommended Posts

Evo i mene... nov sam ovde, ali koliko sam ja uspeo da prelistam forum, nisam video da neko ima isti motor kao ja?

Kupio sam je prošle godine u junu i do sada prešao ~40 000km bez (da kucnem u drvo) ikakvih problema. Naravno redovan servis se podrazumeva. Zadovoljan sam, ali sam i dalje skeptičan prema tom motoru jer ga jako malo ima i ne znam kako se ponaša... uzeo sam ga sa oko 115 000km na satu i sad je već premašio 150 000km i nekako ne mogu da mu dokučim koliko bi još mogao da traje... generalno, kao što rekoh, nemam nikakvih problema s njim... a ova maglenka sto fali za to je prolivena krv (vrabac je u pitanju :D ). U suštini stanje je fabričko, nisam ništa dirao jer prosto nekako nemam vremena jer sam ili na putu ili na faksu, ali se nadam da ću početi polako da realizujem svoje ideje :)

Uglavnom, evo par sličica samog auta :)

aV16i5tS.jpg

aV16ihXA.jpg

aV16iuqi.jpg

A ovo je nešto usput na starom putu Pančevo - Beograd, naravno nije maks ;)

gxxXrCJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fina brava, prilicno u utegnutom stanju.... Mada sve na njoj je fabricki :lool:

Mogao bi lagano da pocnes nesto da sredjujes.. Prvo neke felnice.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malko mi je problem za felne zbog raspona šarafa... moj tetak se bavi felnama (ispravkom, prodajom itd) u Bijeljini i nikako da naidju neke polovne 4x98... doduse to je RS i uglavnom idu VW i Audi, al' opet se nekako uzdam da će uskoro naići neke... doduše naručio sam zimske gume 14ice tako da do proleća ne bih menjao svakako... ako ne bude naišlo ništa do tada uzeću nove... nameračio sam jedne Oxigin :)

A inače imam dosta ideja da je sređujem, ali ranije nisam imao para, a imao sam vremena, a sad kad imam para nemam vremena i tako u krug :roll: kupio sam rep i stoji mi u garaži i nikako da ga stavim... ali svakako do leta da će biti svašta nešto novo na njoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prao sam je danas pa reko' malko da uslikam pošto ide zima pa će pranje malo da se proredi do proleća :)

aV16j4Qr.jpg

aV16jeP0.jpg

gxxXO40.jpg

Pq1arLjr.jpg

aV16jyM9.jpg

gxxXVyr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep auto :)

da taj problem za nalazenje felni je opste poznat svima, ali lako se resi fabrickim alu felnama jer su i one sasvim pristojne po izgledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad je bas cist ;)

zezam se super ti izgleda auto,a sto se tice felni ne moj da te to toliko opterecuje lagano naleteces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da častim Bravu za Novu godinu. Zaslužila je jer me besprekorno služi već godinu i po dana i bila je dobra cele prošle godine :mrgreen:

Kontao sam da zamenim desnu maglenku koja je letos ukrstila koplja sa jednim vrapcem na autoputu :D Nova je oko 2000din, a htedoh da pitam ima li gde to jeftinije :lool: Neki otpad da mi preporučite ili tako nešto? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hoću da častim Bravu za Novu godinu. Zaslužila je jer me besprekorno služi već godinu i po dana i bila je dobra cele prošle godine :mrgreen:

Kontao sam da zamenim desnu maglenku koja je letos ukrstila koplja sa jednim vrapcem na autoputu :D Nova je oko 2000din, a htedoh da pitam ima li gde to jeftinije :lool: Neki otpad da mi preporučite ili tako nešto? :)

Pozdrav!!!!

Auto ti extra nizgleda, imao sam priliku ako nisam pomesao da je vidim i uzivo na skupu u nedelju? :)

Sto se tice "ukrstanja koplja" i pogibijom tvoje maglenke, imas otpad fiat-alfa-lancia u vojvodjanskoj ulici, to ti je kad podjes do karaja Tosinog bunara, prodjes skretanje za Ledine i samo nastavis pravo na tom semaforu, tj.tom Vojvodjanskom ulicom.Posle jedno 1500 metara sa desne strane ces naleteti na otpad!Tu ima sve i svasta, a ako hoces mogu ti dati i broj telefona da pozoves i da pitas...

064/ 159 - 33 - 61, 064/ 162 - 54 -58

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi YU LUCAS.Nemam kod sebe telefon.Oni drze te stvari i pristojni su sa cenama.Po katalogu im je cena 14,5e ne znam da li je to sa PDVom ili bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam oba. Na otpadu je 30eur, a u YU LUCAS-u 1580rsd, a sa sve držačem 2000rsd :lool:

Jel' korisno da napravim ''uputstvo za menjanje maglenki'' ono sa sve slikama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, :applause: :applause: svi mi volimo da gledamo Auto-autopsije nasih ljubimaca :mrgreen: Nadam se da prilikom snimanja niko nije povredjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam ga oprao

aV16jXIA.jpg

A danas...

aV16k9bi.jpg

aV16ko99.jpg

Opis događaja...

Opšte

Stajao sam na semaforu i udaren sam

Detaljnije

Stajao sam na semaforu i (kao i uvek :D ) gledao svoja posla (čekao zeleno). Sa leve strane ima parking sa koga krece Kia Shuma, gledam gospođu u oči i jednom momentu ona se okreće na drugu stranu da vidi da ne dolazi neko iz raskrsnice i uverivši se da nema nikoga oplete ga po gasu u rikverc sa nekom čudnom idejom da prođe kroz mene :) Ja na sirenu, ali nije bilo više vremena za bilo šta :( Kad je skontala šta je uradila, ubaci u prvu i vrati se (onako i dalje struže po meni) na svoje parking mesto. Izlazimo kaže nije me videla :? Šta ćemo kako ćemo, dogovorimo se da plati štetu, ispostavi se da je kućni prijatelj sa mojim majstorom, čuli se telefonom s njim i izdogovarali. Uzimam joj podatke i kreće diskusija:

Gospođa: E evo ti moji podaci (daje mi ličnu kartu)

Ja: (prepisujem i objašnjavam) Dogovorio sam se sa Batom da se nas dvojica čujemo da se dogovorimo i vidimo pa ti javljamo šta je i kako je

G: Ok, kada se onda ti i ja čujemo?

Ja: Pa ne znam, kad budem stigao.

G: Hahaha nisam mislila na to nego da se čujemo za majstora!

Ja: :shock:

G: Ups... ti si stvarno mislio za majstora :oops:

Ja: :shock: ..... :lool: :lool: :lool:

G: Jao kako sam glupa :oops:

Ja: Ma u redu je, čućemo se u svakom slučaju ;)

G: Ok važi, ćao!

Ja: Vidimo se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
moj tetak se bavi felnama (ispravkom, prodajom itd) u Bijeljini

Ko ti je tetak posto ja isto zivim u Bn pa vjerovatno da ga znam?Jel brava ima xenon ili je samo odsjaj takav?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ko ti je tetak posto ja isto zivim u Bn pa vjerovatno da ga znam?Jel brava ima xenon ili je samo odsjaj takav?

Pa jedini koji radi felne u BN :) Uroš, radnja je na koridoru, iz Račanske kad se krene Beogradskom ka Brčkom odmah iza semafora s leve strane ;)

edit: E da... nisu ksenoni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vili

A šta ću... mlad, neiskusan :mrgreen:

Inače bio sam kod majstora, reče da može da se pegla i da je tako bolje nego da uzimam novo krilo koje će biti neko tursko, ide farbanje krila i branika i to je to... od nedelje ću da ga teram samo da nađem neki slobodan dan u rasporedu za auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

al izgleda bas kao da jesu,naravno da znam gdje je radnja tu sam ispravljao felge a sto se tice izbora felgi u bn slabo skroz :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, a slikao sam mobilnim po mraku... džaba Viliju sva ona mašinerija :lool: A za felne imaš kod Uroša da se poruče nove samo mu traži kataloge, a što se tiče polovnih to ide kao i svuda - kako kad šta naleti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sanirana je šteta... veoma sam zadovoljan, urađeno je ''biiip'' i ostale perverzne izjave zadovoljstva :) Na drugoj slici se vidi da posao nije gotov... boju je pogodio, sad treba da se jelte polira ostatak pošto je tek sad očigledno koliko je boja na ostatku auta loša. Posebno sam oduševljen branikom, izgleda fenomenalno... razmišljam sada da uradim tako i zadnji... inače pošto je gospođa koja me je udarila njegova kućna prijateljica za nju će biti jeftinije, a da sam ja došao ovako krilo bi bilo ~50eur, a branik ~70eur, dakle rad sa farbanjem...

gx7z1Er.jpg

aVfCW60.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već neko vreme mi tabla nešto lupka i vidim da šrafčići ne drže kako treba i danas mi konačno pukne film i odlučim da je skinem da vidim o čemu se tu radi... elem epilog je sledeći

aV1ialQJ.jpgPq1mXuwJ.jpg

Za one koji ne znaju, u odnosu na ove slike šrafčići dođu s druge strane i pomoću ovih plastika koje su jelte pukle sve tri, se pričvrsti tabla tj taj komad plastike... Mogu da pretpostavim zbog čega je to popucalo, ali me više interesuje ima li neko ideju kako ovo da rešim tj kako da napravim nove držače?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene posle pređenih ~1400km za malo jače od 24h. U pitanju je bio Ohrid sa svraćanjem u Niš u oba smera. Brava je bila fenomenalna, ponašala se kao pravi anđeo :) Na odlasku sam je cepao, ali onako baš muški kao nezdrav o čemu svedoči tajming ETF (Beograd) - EF (Niš) za sat i 40min i novi brzinski rekord

aVk7x0S.jpg

U povratku sam bio malo 'lakši' na gasu, ali ne preterano recimo 130-150km/h. Kada se sve sabere i podeli nekim čudom potrošnja je prešla preko 8 što nikada do sada ni u kakvim uslovima nije bio slučaj i to ne malo nego za ceo litar!

Sve u svemu... inače sam bio prezadovoljan kolima, a sada sam još zadovoljniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, ja sam imao Bravo sa tim motorom, i imam samo reci hvale za isti, doduse nisam postizao te brzine koje si ti i uslikao, :clap: prosecna potrosnja 6l/100km, savrseno. Potrosnja se preko 110km/h povecava za 30%, pa eto i racunice za tvoju potrosnju od 8l/100km, ipak si ti to gario kako valja.... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije ni meni išao preko 170km/h čak i to nije bio uvek 'raspoložen' da postigne, ali juče se nekako oraspoložio i zavrteo se eto muški :)

Što se ove tvoje računice tiče ona je u redu i meni nikada nije potrošnja prelazila preko 8l/100km međutim juče se opušteno popela na 9l što i nije baš ono što bi trebalo da bude, al' šta znam... nadam se da je bilo do lošeg goriva ili možda opet njegovog 'raspoloženja' da juče potroši malo više :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...