Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
STILISTA

Prvi kao konstruktori

Recommended Posts

mislim da veceras retko ko nije gledao formulu 1 i rasplet dogadjaja

a naravno i kradju koju su pocinili na racun FELIPEA.

Za mene je FELIPE prvak sveta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zvao sam nidzu da nam prenese šta se dogodilo... :cool:

Uglavnom, nidza kaže da Glok nije pustio Hamiltona, nego je ostao na gumama za suvo...i da su Gloka zbog istog razloga obišli ne samo Hamilton, nego i Vetel i još jedan vozač...

Žao je i meni Mase...ali, imali su šanse da sve završe mnogo ranije....ali tim Ferarija je pravio gluposti na par zadnjih trka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glock je jedino pogrešio što nije promenio pneumatike, ali onda ne bi bio ni šesti. I Trulli je takođe vozio poslednji krug sa pneumaticima za suvu stazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glok je predzadnji krug vozio 1:20 a zadnji 1:44.

Gleda sam ga na snimku nekoliko puta kako mili ko baba.

Kiša je počela da pada 6 krugova pre kraja.

Uslovi na stazi se nisu tako drastično promenili u zadnjem krugu.

Biće da je direktiva iz boksa Toyotinog / Mc-larenovog.

Toyota je inače sjajan tim u F1, petu godinu za redom imaju naveći budžet. Ne samo da nemaju pobedu već imaju svega nekoliko podijuma, ali zato režiraju šampionat.

Svaka čast Masi i mlađahnom Vettelu, čestitke Ferrariju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Fabrički timovi su u F1 zato što misle da imaju šta da pokažu, da budu brzi i da pobeđuju.

U F1 pobeđuje samo prva liga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2967

Na stranu sve njegove idiotarije koje je radio ove godine (i sto jeste i sto nije bio kaznjen), kad te u borbi za poziciju koja donosi titulu pretekne vozac sa istom kolicinom goriva istim gumama u za klasu slabijim kolima i pri tom jos nema neku specijalnu motivaciju onda titulu ne zasluzujes. Uostalom da je ista kisa pocela da pada samo 15 sekundi kasnije on tu titulu ne bi uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5310

iskreno... mislim da tu nema mnogo razlike u bolidima velikih fabrika... neke da ali mizerne...

verujem da je razlika najvishe u vozacima... i nedostatku iskustva vodja timova i mehanicara...

treba vreme da se udje svemu u fazon... pobeda nikad nije samo skup savrsenih delova i dobrog projektovanja... da je tako nemci bi uvek bili prvi...

mislim sama pomisao na brzine i vreme reakcije koju vozac tog cuda mora da ima da bi ga vozio 1 krug a ne 70+ je sumanuta u najmanju ruku... tako da se tu sve greske ili nedostatak samopouzdanja multiplicira vishestruko...

preopterecenost informacijama... sve se previshe brzo desava i ako koncentracija nije 110% kod vec vanserijskog vozaca, gubi se vreme... i to je samo razlika izmedju dobrog i loseg tima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fernando Alonso...

Dobar vozač, dvostruki šampion F1...ali ga ove godine nema nigde osim u poslednjih par trka...

Isti vozač, ali u dva različita tima je pravio različite rezultate...

Naravno, ne mislim bukvalno u dva različita, jer je i ove godine vozio Renault, ali nije to isti vrhunski bolid kao onih ranijih godina...

Damon Hill

Nakon što je osvojio titulu, prešao je u nekonkuretni Arrows, i naravno nije uspeo ništa da uradi...I dalje je to isti Damon Hill...isti vozački kvaliteti, ali bolid koji nije bio konkurentan, i nema rezultata...

Jacques Villeneuve

Šampion nekadašnje serije Cart, i naravno šampion F1 1997. godine.

A, onda je kasnije vozio u lošijim timovima, i nema ga više nigde što se tiče ozbiljnijih rezultata...

Ima ovakvih primera milion, na osnovu kojih se vidi da nije kvalitet vozača glavna stavka koja presuđuje da li je neki tim pobednički ili ne...

Dobar tim će od prosečnog vozača napaviti još boljeg.

Nedovoljno spreman tim će i od svetskog šampiona napraviti vozača koji se raduje ako osvoji 1 ili 2 poena...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...