Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - šuspleh

Recommended Posts

Meni se otlinuo srednji šuspleh. Sad me interesuje da li se vidi kad se namota točak bočni delovi. Pošto sam samo video desni da imam a levi kad namotam volan nevidimništa. Pa me interesuje da li treba isto da se vidi odozgo ili mora iz kanala?

Mislim da ovaj centralni koji najviše strada moze da se napravi od lima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao vezicu :wallbash: ali sam verovatno mnogo išao u rikverc i pokupio dosta snega, kao grtalica, tako da se srednji dodatno izvitoperio i kasnije mu nije bilo teško da se polomi i pokida krajeve bočnih za koje se vezuje. A pun grad šusplehova, samo koji li je moj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao vezicu

Sledeći put jače zategni vezicu. Moja je od pocinkovane žice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Manfred

Zvao sam Šabac i kaže mi lik bočni šusplehovi po komadu 25-30e + poštarina :w00t: E rekoh dodaću još tih 10-15e i kupiću NOVE ORIGINALNE!!! I tako i bi :rambo:

@kole

I Moja je bila od pocinkovane žice, ali eto... :crybaby:

Edited by Zoxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, svako ima pravo izbora... Da vozimo KIA ili Hyudai vozila za koje nema otpada, pa i da razumem nekako, ali fiat, za koji ima bar 10 otpada u Srbiji.. Ne mogu da razumem. To je upravo jedna od pozitivnih stvari u vezi fiata, sto svaki deo moze da se nadje na otpadu u roku od pola sata i sutra/prekosutra bude na kucnoj adresi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! E pa, ja sam moj danas otkinuo. Sredni i desni. "Ovo belo g... nikako da prestane da pada. Dobio zuljeve od lopatanja..." , ali dzaba. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otpade meni ponovo, nisam dobro video, ali nadam se da je opet samo srednji, jer sam samo njega našao...

Ne znam na koju se sve planinu nisam popeo u dometu automobila po svakakvim kijametima, i otpade dvaput ispred moje zgrade. Ne mogu da verujem prosto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bio otpao srednji a desni se skroz izlomio. :wallbash: Srednji sam ojačao limom a desni sam kupio u Yu-lukas cena 1640 dindzi. Juce zamenio i zašrafio. Valjda nece vise padati velik sneg :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam glupo pitanje ,

da li grande punto treba da ima šuspleh ispod motora.

Prvi put imam FIATA i uzeo sam ga polovnog pa ne znam dal ga je neko skinuo ili uopste nema taj deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na neke stare puntaće benzince nisu stavljali. Možda je isti slučaj i sa Grandeom ako je benzinac. Dizelke mislim da sve imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi sta mislite jel bolje da se uzme centralni suspleh iz Tajvana ili od poliestera pravi covek na banjici, garantuje da se uklapa u mm? http://www.polovniautomobili.com/oglas1540278/fiat_stilo_suspleh/ koji je kvalitetniji, kineska plastika ili poliester kao sto mi ovaj rece, kinezi 2800rsd, nas 2300rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio onaj sa Tajvana i skuplji je od 2800. Koliko vidim na onom oglasu, isada da se sva tri dela prodaju za 21E sto mi deluje veoma jeftino. Mozes da racunas da je ovaj tajvanski elasticniji, a ovi od polestera cvrsci, ali krtiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda je poenta da bude i elasticniji (a ne krt), u slucaju da ga nataknes na nesto, sto nije iskljuceno s obzirom na to koliko nisko stoji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel može neki kontakt za ovog sto pravi domaće šusplehove (link gore više ne radi) ili gde nabaviti ove kineske što se navode? još nije ni sneg ljudski pao, a ja vec ostao bez centralnog šuspleha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Kit Komercu nabavio jeftin zamenski - izgleda identično kao originalni, u Bogunoviću nisu reč rekli pri montaži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel može neki kontakt za ovog sto pravi domaće šusplehove (link gore više ne radi) ili gde nabaviti ove kineske što se navode? još nije ni sneg ljudski pao, a ja vec ostao bez centralnog šuspleha...

o648877887

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko pravio sus pleh od nekog drugog materijala kao sto je lauminijum ili neka druga legura? Ima li gde da se zasrafi na cvrsta mesta. Nisam se zavlacio skorije da prostudiram ali bi valjalo nesto napraviti sposobnije da traje a ne da gubim delove po putu? Mislim na centralni sus pleh

Nesto nalik ovome?

cxca10610.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je originalni na autu, a vec 6 godina kod mene, ni jedan jedini problem sa susplehom nisam imao, uz malo paznje cak ni zimi. Pisao sam ovde:

http://www.fiat-lanc...260#entry899132

Moguce da su zamenski losijeg kvaliteta, mada gledam po ulicama i dosta ljudi vozi to rasrafljeno, pa primete tek u fazi kad ga polome ili im otpadne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...