Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiatovi dizel motori / benzinski motori

Recommended Posts

Pitajte Švabe šta su sami izmerili na testovima posle 200.000 koliko je koji motor potrošen i kako se kotira JTD. Ovo moje govance od 1248 ccm su merili dva puta pošto nisu mogli da veruju šta su izmerili. Napajanje gorivom je više nego ok, to je i osnova kvaliteta ovih motora

Edited by bojan2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da sam video samo jedan JTD na kome je radjena generalna, jer je kreten koji ga je vozio pomesao sinteticko i mineralno ulje, pa je motor otisao u piiiip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je pomesao zejtin, secer i motorno ulje, mozda bi i zaribao, ali tako sigurno ne jer bi svi moji automobili vec bili na otpadima. Verovatno je nesto drugo bilo u pitanju.

Edited by Dfast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitajte Švabe šta su sami izmerili na testovima posle 200.000 koliko je koji motor potrošen i kako se kotira JTD. Ovo moje govance od 1248 ccm su merili dva puta pošto nisu mogli da veruju šta su izmerili. Napajanje gorivom je više nego ok, to je i osnova kvaliteta ovih motora

Ne znam :huh: da li si mozda mislio na test Fiat Pande,nove,na 100 000 KM,u nemackom Auto-bildu :question:

jer se secam da su u jednom broju bas rasklopili na najsitnije delove motor tog Fiat Pande 1.2

bio je u savrsenom stanju,i ocenili su da jos moze da predje toliko,a sigurno i vise,s obzirom kako je uradjen,zamerili su neke druge stvari na Pandi(zadnje amorte-koji su dzabe i lonac auspuha)

ali motor je bio savrsen :unworthy:

E sad interesantno :whistle: je da je par brojeva kasnije izasao isti takav test Toyote Yaris,na 100 000 Km,sa slicnim motorom,mislim da je u pitanju bio 1.3 vvti

i kad su ga nemci rastavili,sam motor,imali su sta da vide :unsure: ,

zapanjili su se :blink: da su se dva cilindra na Yarisu trosila ravnomerno,znaci kruzno,jednako sa svih strana,a dva cilindra na motoru su se trosila elipsoidnototalno neravnomerno :vava: sto nije obecavalo nista dobro :no

naravno nnjihova merenja su toliko precizna da su mogla i to da utvrde

Na kraju svakog ovakvog testa se obracaju proizvodjacu odnosno fabrici,iz Toyote su im rekli da je ovo izolovan slucaj i da je moguce krivo lose nemacko gorivo :rofl:

a nemacki strucnjaci,mozda i malo tendenciozno su zakljucili da japanci stede tamo gde se ne vidi :wallbash:

na kraju price treba reci da se Fiat Panda pravi jedino u Fiatovoj fabrici u Poljskoj,

da vazi za jedan od najboljih i najkvalitetnijih Fiatovih modela :unworthy: ,bez obzira na klasu u kojoj se nalazi

i da su im,bas u toj fabrici kompletan menadzment i kontrolu kvaliteta odradili Japanci :ph34r: i to bas mislim strucnjaci iz Toyote :rolleyes:

danas se tamo,pored Pande rade Fiat 500 i najnoviji Ford K (na osnovi Fiata 500) atrebalo je da premeste i proizvodnju Grandea,pa su se Italijanski radnici pobunili protiv rte odluke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal su to Japanci odradili ali znam jedno.

Italijani za novi BRAVO JTD tj MJET daju Svabama garanciju na motor 5 godina

ili 500.000 km.

Jedan TDI motor iz Wagena nije presao tu kilometrazu a kamoli da im daju garanciju na toliko :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa imam na redovnom odrzavanju Audi A6 iz '98. 1,9TDI sa 81kw (klasican sa Bosch VE pumpom) i presao je ni manje ni vise oko 550000 a nije radjen. Dobro pali, trosi ulje kao lud i cesto ispustim na menjanju iz njega svega 1 litar. Nije se jednom desilo vlasniku da upali u krvini lampicu od pritiska ulja, dolije litru i teraj dalje! Nije tema ali je primer iz moje prakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji da su dobri HDI motori.Ja znam za preko 100 vozila sa 1.9jtd motorom (fiat),da su presli od 300 do 500 hiljada bez problema! :unworthy:

Iz mog iskustva, mislim da je jtd za nijansu bolji, izdrzljiviji od m-jet-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj na satu ima 120.000km sto je malo smesno za auto sa dizel motorom iz 2002-e godine.U kaseti ispod one gume sam mu nasao racun iz italijanskog servisa iz 2006-e koji prodavac nije video pa ga nije sklonio a na njemu pise da je tada imao pri zameni ulja avgusta '02 60.000km a onda decembra iste imao 72.000km tako da po nekoj mojoj proceni on ima oko 200.000+ a kolega sa posla koji se bavi prodajom mi je rekao da ima oko 250.000km tako da sam malo izgubio volju za autom i gledacu da ga prodam.Inace auto vuce odlicno,ne dimi ni malo,ne trosi ulje,nema nekih vecih ulaganja mozda malo trap da se pritegne ali mi je to ipak mnogo velika kilometraza i sta ga znam kad ce sta da krene da crkava.

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,prodaj ga i kupi neki na placu na kom ima 120.000 na satu.

Tesko ces kod nas naci auto s pravom km za te pare koje smo mi spremni da damo. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što velika kilometraža nije to tako puno, bitno je da je za to vreme održavan kako treba. Neko i za 100 000 može da razvali auto a neko i sa preko 500 000 može da se hvali kako je očuvan. Stvar je u tome što su nas dileri auta navikli na te lažne male kilometraže pa nam 200 000 zvuči previše Gledam sad na mobile.de stilo od 2001 pa malđi ima preko 20 vozila sa 250 000 do 1 400 000km. Kod nas na polovniautomobili.com ne postoji ni jedan stilo 2006. koji je prešao više od 200 000km a pogledaj recimo ovaj 2006. a prešo 400 000, samo 3 000€, za koji dan eto njega na polovniautomobili i prešo samo 80 000. Kad ga pogledaš lep utegnut ma ko nov :rolleyes: i misliš stvarno je tako. Biće mu i cena malo jača oko 5-6 000€ al malo prešo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...tako da sam malo izgubio volju za autom i gledacu da ga prodam...

Slobodno...i kupi neki lošiji od njega.

Nije kriv auto, nego tvoje očekivanje da postoji savremeni dizel sa 120.000 za ~4.500 eura...Sada si se kao malo razočarao, ali ne postoji bilo koji dizel bilo kog proizvođača star 5, 6 godina, a sa 120.000 pređenih kilometara. Takav Fiat, VW, Opel, Peugeot ili bilo koji drugi ne dolazi u Srbiju. Tako da...slaba korist od prodaje, jer samo možeš kupiti isto ili lošije...neki koji neće da ide dobro i koji će da pravi probleme. :D

Takođe, treba zaboraviti priče o 200.000 ili 300.000 kilometara kao neki bauk. To razmišljanje je ok za 1970. godinu, ne i danas. :thumbup:

Dakle...opusti se, izbaci tu paranoju koju imaš u glavi i shvati da u Srbiju jedino i dolaze JTD motori sa velikom kilometražom. B) ...i kao što vidiš, godinama se voze bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

>mik:

Bio je i ovde na forumu postavljen skenirani tekst grande punta 1.3multijet, matori švabo sa šublerom i naočarima koji meri risove :) Zaboravio sam gde je, prepričaću da su izmerili neočekivano malo štete na 150.000 a auto je vožen stotinak kilometara i sa greškom nasutim benzinom umesto dizelom. Debeli 1.9jtd je poznati šampion na nemačkim testovima (za to pitajte Koleta - da ne prepričavam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad sam video da sam lose napisao za onu servisnu.Na njoj je pisalo da je 2006-e imao 72.000km a ne 2002,lose sam napisao.

Videcu kako ce da me sluzi u naredna dva-tri meseca ako bude sluzio ulozicu u njega tih 200-300€ da ga sredim ako bude pokazao jos neku "falinku" ode on.

Za mesec dana koliko ga imam presao sam 1000km tacno i za sada je ok ali nije to merodavno.

U svakom slucaju hvala na savetima i SRECNA VAM NOVA GODINA i jos puno predjenih kilometara sa vasim "Stilicima" ;)

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Evo da se ukljucim i ja.

Do sada iz iskustva znam da VW masine ali samo 1,9tdi mogu da predju mnogo ali su retki slucajevi zato sto ih ovde svi voze kao formulu 1.

A oni koji su u normalnoj ekplataciji imaju preko 400.000 km.

Kolega ima golfa III sa 430.000km,musterija ima sa pasatom 2003 450.000km na satu.

Sto se tice pezoa dobri su 2.0 hdi ali su se dobro pokazali samo bez fap filtera ovi sa filterima su problematicni,mada ih nisam sretao sa vise od 300.000.

Za reno necu ni da pricam mada se ni mercedes i bmw nisu proslavili.

Za jtd ne znam jos uvek tek sam dosao sa njim u kontakt videcemo.

Ah da zaboravio sam VOLVO i oni gaze dobru kilometrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam se u taksiju u BG-u, Škoda Superb 1.9TDi od 130ks, auto je inače kao čaša očuvan, taksara je kupio novu i vidi se da održava auto, sve je čisto, a sabio je tričavih 500.000km. Za 2.0TDi sam čuo da su problematični, šta znam.

Inače na koji volvo dizel si mislio? Ne pitam te bez veze, zamalo da kupim V40 T4 2.0T od 200ks :D , pa sam se raspitivao kod majstor Ace koji radi samo Volvoa.

Kaže da su oni 1.9 turbo dizel iz Renoa onako, kao ide to, al su stalno musavi, turbine riknjavaju kao na Renou. Kaže da su ti 2.0 Volvo turbo benzinci bez premca, upotrebljeni su bolji materijali nego kod atmosferskih.

Ako se neko seća bio je pre volvo redni šestak dizel 2.4l. To je VW motor, dobijen tako što su na Gnojev motor 1.6D nakalemili još 2 cilindra. Sve u svemu biiip, jedino je ok to što su delovi jeftini.

Inače pre kupovine brava 1.9JTD sam pričao sam masom taksista i majstora, i niko se nije žalio na trajnost JTD motora (hteo sam da kupim i Stila karavana, ali sam u poslednji čas odustao, duga priča). Elem, eto moj majstor ima jednu mušteriju sa Stilom 1.9JTD 16V od 140KS koji je otkinuo radilicu, pa je pala zamena dotične i sve što ide uz to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom prilikom se nadjem kod mog majstora, gde na dizalici stoji bravo JTD. Radjen veliki servis, jer se zupcasti rascvetao ali nije prezupcio! Spakovao on to sve i rece meni aj ga upali! Ja udjoh unutra a na satu 430 000! Inace je taksi vozilo! Motor je startovao najnormalnije, na gasu ne ispusta nikakav dim niti ista! Prema tome molim lepo...tvrdim da je JTD zadao domace zadatke sto se tice kvaliteta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam fiat bravo se nije pravio u verziji s 5 vrata a bez toga nema ni taksija.

Da nisi mislio na bravu? :thumbup:

Edited by ChobbyNS

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2.1.2011. at 11:29 PM, marko.jovanovic said:

Vozio sam se u taksiju u BG-u, Škoda Superb 1.9TDi od 130ks, auto je inače kao čaša očuvan, taksara je kupio novu i vidi se da održava auto, sve je čisto, a sabio je tričavih 500.000km. Za 2.0TDi sam čuo da su problematični, šta znam.

Inače na koji volvo dizel si mislio? Ne pitam te bez veze, zamalo da kupim V40 T4 2.0T od 200ks :D , pa sam se raspitivao kod majstor Ace koji radi samo Volvoa.

Kaže da su oni 1.9 turbo dizel iz Renoa onako, kao ide to, al su stalno musavi, turbine riknjavaju kao na Renou. Kaže da su ti 2.0 Volvo turbo benzinci bez premca, upotrebljeni su bolji materijali nego kod atmosferskih.

Ako se neko seća bio je pre volvo redni šestak dizel 2.4l. To je VW motor, dobijen tako što su na Gnojev motor 1.6D nakalemili još 2 cilindra. Sve u svemu biiip, jedino je ok to što su delovi jeftini.

Inače pre kupovine brava 1.9JTD sam pričao sam masom taksista i majstora, i niko se nije žalio na trajnost JTD motora (hteo sam da kupim i Stila karavana, ali sam u poslednji čas odustao, duga priča). Elem, eto moj majstor ima jednu mušteriju sa Stilom 1.9JTD 16V od 140KS koji je otkinuo radilicu, pa je pala zamena dotične i sve što ide uz to.

 

mislio sam na ove zadnje sto nose oznaku D5 a iskreno nije bio los ni onaj 2,5tdi iz 850 to je u stvari vw petak iz prvog A6 i svih vw kombija T4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre neki dan sam na auto placu u beogradu zamenio svoj stilo 1.9jtd 2003 beli 5 vrata za punta 3 1.3mjt 2005 beli 5 vrata i doplatio 150e,stilo je presao 300000km i sto se tice motora nije pokazivao nikakve znake da ce da izdahne ali nosaci,zamajac.....kraj.oslobodi se u zadnji cas.e sad da vidimo da li ce ovaj punto biti bolji za sada a vozim ga vec mesec dana pokazuje da je ok.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosim laptop sa sobom, ako ne da da proverim auto necu ni da ga gledam. Bas iz ovakvih razloga, ne sto je 300k mnogo nego sto hocu da znam sta vozim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam za 9 nezavisnih proizvođača komercijalnih dizel motora za putnička vozila, po svemu sudeći biće ih manje.

U kategoriji do 1.4 od velikih još samo Toyota i Wagen ne ugrađuju ovaj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...