Jump to content
FAS Goran
MarkoJTD

Na koliko km menjate filter za gorivo?

Recommended Posts

Kako ti to prijavljuje? Šta dobijaš? Ja to još nisam video, a filter za gorivo menjam kad i ulje, filter za ulje, vazduh i polen, na oko 8k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako ti to prijavljuje? Šta dobijaš? Ja to još nisam video, a filter za gorivo menjam kad i ulje, filter za ulje, vazduh i polen, na oko 8k km.

EDIT: pali se zuta lampica, u obliku kantice, sa pratecom porukom "water in fuel filter"

...u svakom slucaju cim to kazem da mi iskace, u servisu odmah kazu da je to filter za gorivo, tj. da mu je vreme za menjanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

preporucena zamena je na svakih 20000km.ja mojim musterijama menjam na svakom drugom servisu (2X8000km) i nemaju problema.senzor vode na filteru zna da javlja fals.proveri tako sto kad ti prijavi vodu u filteru ti ga skini i istoci na senzor(na dnu filtera)u neku teglu pa snimi ima li stvarno vode u gorivu.ako stvarno ima savetujem ti ciscenje rezervoara zbog pumpe u njemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene će morati da "traje" malo više. Zamenjen je na 158k, sad sam na 177k, a sledeći servis je na 185k... Moraću da skratim bar na 183k :? Majstor treba da mi izbaci i neke mačiće iz motora :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

togo tvoj auto bese mjtd?ako jeste kod tebe traje filter 20000km bez frke.za macice nebrini rutinska stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste multijet... moraće da potraje 25k km :?

A za mačiće se ne brinem, nego keruša posle neće hteti da se vozi u gepeku. Neću imati čime da je namamim :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Na svakom redovnom servisu, tj. na svakih 10kkm...

Inace, u filteru bude prilicno vode, ali nikad ne prijavljuje gresku :)

Koji filter koristis - UFI ili neki no name?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma :oops: Moraću da pitam majstora. Moje je da dovezem auto, pitam majstora za zdravlje... platim (uzmem profakturu) i odvezem auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

togo koristi uloske filtera ima dosta proizvodjaca (ufi,svag...) dok kod mirka tj stila ide klasican filter na uvrtanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nisam stigao da menjam na punticu, ali praticu kao sto je bilo u servisnoj-na svakih 15000km(ili jednom godinje ako ne predjem) i pritom menjam filter ulja i vazduha. Filter kabine jednom godisnje u svakom slucaju. Filter goriva-e,tu bi trebalo mozda kontrolisati cesce jer imamo extra gorivo u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako zamena filtera preporucljiva u sledecim situacijama veoma vazno;

1.auto dimi nece da vuce puca stuca grebe j.... majstor vec trlja ruke eto ti generalne! a nije proverio filter goriva...

2. auto nece da upali popalio barem 64 lampice na instrument tabli ceo tim otorinolaring elektricara vadi mu sitna crevca pomisljau na najgore-(kat,egr,bbr,lambda,ecu,turbina..) probati sa filterom goriva...

3.auto se greje slabo vuce trza = siromasna smesa nedovoljan dotok goriva. prvo promeniti filter goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje i sve filtere menjam na 10000km,a filter za gorivo zadnji put pre oko40 000 km.Koristim kneht filtere,malo skuplji ali... Do sada se vozimo 290.000 km bez problema :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam shedule za menjanje filtera podesio tako da to bude pred zimu kada krene ED sa aditivima za niske temperature, a ne na malom servisu.

Pokazalo se kao dobro jer sam isao u smrznute krajeve gde su ljudi toplom vodom otapali parafin i vodu svako jutro pred paljenje, dok ja to nisam morao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Grandeu je propisani interval zamene 60 000Km! Ja ga promenio na 55 000! NIKAKVIH problema nisam imao. Samo da napomenem da se iz inostranstva nikada nisam vratio bez punog rezervara i jos 20 l pride. Sto bi se reklo koliko mogu izbegavam domacu brlju!

Inace svi servisi bar prepolove servisne intervale naravno da bi vise zaradjivali na prodaji delova !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uradio mali servis na svom stilu mjtd, skinuo filter clean koji vozim zadnjih 20kkm, istocio sadrzaj u casu, i mogu da prijavim da je dizel cist kao da ste ga upravo sipali na pumpi, nema vode niti ostalih primesa. U pitanju je ~domaca brlja toceno iskljucivo na nisovoj maloj pecurki jer imam njihovu karticu....

Toliko da se zna, ne postoji domaci ED Nis ga isto uvozi kao i svi ostali....provereno iz prve ruke. PS ne radim u Nisu niti za njih....ali njima ipak najvise verujem.

Sada stavih Meat/doria made in PRC, Zna li ko kolika moze biti razlika u kvalitetu s obzirom da je clean vise nego tri puta skuplji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

made in Prc trajo dva sata.puklo mu je kuciste tanko kao dlaka i naravno otisao i kupio Ufi.Ali verovatno se bas meni zalomio skart. Vozi ga 20 25 hiljada i to je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...