Jump to content
FAS Goran
bugs bunny

Pomoć oko oduzimanja vozila

Recommended Posts

Zdravo svima zovem se Dušan Spasojević iz Beograda sam, vozio sam FIAT MARE-u KARAVAN AUTOMATIC do pre pet dana kada su mi ga iz Mupa privremeno oduzeli radi provere. Auto je kod mene od avgusta 2007 godine.Ja sam zvanično drugi vlasnik a nezvanično treći.Auto sam proveravao preko interpola da nije kraden ili da nije pod istragom pre nego što sam ga kupio.Dan pošto su mi ga u Mupu oduzeli išao sam sa inspektorom koji ga je oduzeo u 29.novembar u Mup na veštačenje i kontrolu u Interpolu zvaničnim putem i auto je u redu.Inače uvoznik je napravio carinski prekršaj, falsifikovao je papire za uvoz oko 100 - 150 vozila i sva su oduzeta. Potrebna mi je pomoć oko toga, da li se neko susreo sa ovakvim slučajem i šta da radim?

Inače sam skupljao pare da uradim tuning za nju.

Svaka pomoć će mi dobro doći,unapred hvala za odgovore!!!!! :X :| :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koji je uvoznik u pitanju?

-Još uvek ne znam da li je firma ili je fizičko lice, ali znam da nije jedini uvoznik koji je napravio takvu mahinaciju.Nezvanično sam saznao preko nekih veza da ih ima oko 10-tak sa istim ako ne i većim brojem uvezenih vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdravo svima zovem se Dušan Spasojević iz Beograda sam, vozio sam FIAT MARE-u KARAVAN AUTOMATIC do pre pet dana kada su mi ga iz Mupa privremeno oduzeli radi provere. Auto je kod mene od avgusta 2007 godine.Ja sam zvanično drugi vlasnik a nezvanično treći.Auto sam proveravao preko interpola da nije kraden ili da nije pod istragom pre nego što sam ga kupio.Dan pošto su mi ga u Mupu oduzeli išao sam sa inspektorom koji ga je oduzeo u 29.novembar u Mup na veštačenje i kontrolu u Interpolu zvaničnim putem i auto je u redu.Inače uvoznik je napravio carinski prekršaj, falsifikovao je papire za uvoz oko 100 - 150 vozila i sva su oduzeta. Potrebna mi je pomoć oko toga, da li se neko susreo sa ovakvim slučajem i šta da radim?

Inače sam skupljao pare da uradim tuning za nju.

Svaka pomoć će mi dobro doći,unapred hvala za odgovore!!!!! :X :| :(

Marea je bila do juna 2008 registrovana na Rumu a od juna sam je prebacio na BG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se zna konkretan prekršaj?

Jel podmlađen auto?

I? Koje je zvanično objašnjenje pandura na kraju. Sve uredu al nedamo auto. Cvrc. Ti nemaš nikakve veze sa tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasan takav zakon. Kakve veze ti kao pošteni, drugi ili već treći, kupac imaš sa tim? To što je auto kod tebe, ne znači da treba da ode na doboš da se nadoknadi državi šteta koju je načinilo treće lice, u ovom slučaju uvoznik. Ko je kriv neka odgovara i plati ono što je utajio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 202

Pa nije bas tako. On je odgovoran sto je kupio auto sa falsiranom dokumentacijom, ne oslobadja ga odgovornosti to sto nije znao da je lazna, auto se svejedno oduzima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 202

Upravo tako. To sto nije mogao da zna isto tako moze da znaci da je znao ali nije mario, ili se nije bolje potrudio da sazna da li je sve u redu ili ne...glupo, ali je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On je odgovoran sto je kupio auto sa falsiranom dokumentacijom

On nije kupio od uvoznika, već registrovan auto od 2. ili 3. čoveka. Sva dokumentacija koju je on imao nije bila falširana. I kako je mogao da zna? Šta da je bio 8. "koleno"?

Ja sam imao sličan slučaj. Odneo sam u Raiffeisen banku neke dolare od firme u kojoj radim. Tamo je čovek na blagajni svaku novčanicu pregledao i zapisao serijski broj. Tek posle 25 dana oni iz NBS dobili da je nekoliko novčanica bilo lažno, a mene za malo da 'apse, a bio sam običan "poštar". Kako sam ja mogao znati da su lažne, kad službenik kome je to jedini posao nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 202

Sta da je auto bio ukraden i tako preprodavan do 8. kolena? Nadju ga kod tebe, i oduzmu ga, to sto si ga ti imao uz dokumentaciju koja je bila nazovi ispravna (a nije jer nije mogla biti, jer je napravljena na osnovu falsirane originalne dokumentacije koju je napravio uvoznik) nije nikakav faktor koji tebe oslobadja odgovornosti, odnosno osigurava te da auto ne moze i nece biti oduzet. Koja je tu logika, falsiram dokumentaciju ili ukradem auto, prodam ga nekom drugom, taj proda nekom trecem i auto odjednom cist kao suza, opran, legalan? Pa nije...

Auto ukraden, ili prljav po bilo kom osnovu i oduzima se gde god i kod koga god da se pronadje. Zasto bi delo falsifikovanja dokumenata ili kradje ili bilo cega vec bilo anulirano time sto je auto prodat 1,2 ili 8. kupcu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što sam do sada saznao je da postoji nezvanično rupa u zakonu da ja mogu da tražim izuzeće mog automobila iz daljeg procesa i da tražim da ja platim taj carinski prekršaj koji je oko 30.000 dinara i onda da ga ponovo registrujem na svoje ime i u tom slučaju biću prvi vlasnik u Srbiji, a inače se sve briše od nelegalnog uvoza do oduzimanja od vlasnika, što znači da nikad nije bio u Srbiji.Sada trenutno jurim veze u Mupu, carini i sudu koji je nadležan za taj postupak da bi to malo ubrzao.Pa tek onda mogu ako dobijem auto nazad da ga tužim za te pare koje budem da za carinski prekršaj. To je otprilike to do ponedeljka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek da pogadjam? uvezen je kao euro3 a taj motor je u stvari euro2. imao sam i ja takav bravo 1.6 16v. otarasio sam ga se sticajem okolnosti na vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino sto mozes da uradis je da tuzis uvoznika, i to je to.

tuzbu ces dobiti, i on ce biti duzan da ti plati, ali kada i da li ce, to niko ne zna.

provereno kod SAT konsultanata.

a o kolikoj gluposti i nepravednosti se radi ne vredi ni prichati :mad: :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da resis taj problem sto pre ALI...

znajuci kakva nam je drzava malo ces da popricekas sa tim tj malo vise

a auto ce ti biti na carini gde ces da ides kod nekog njihovog istrazitelja

koji ce ti reci da od auta nema nista.

Moj kolega je imao slicnu peripetiju i auto mu jos stoji na carini skoro dve godine.

Savetovao bi te da uzmes dobrog advokata koji radi samo automobile nebi li ti pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedino sto mozes da uradis je da tuzis uvoznika, i to je to.

tuzbu ces dobiti, i on ce biti duzan da ti plati, ali kada i da li ce, to niko ne zna.

provereno kod SAT konsultanata.

a sta ako na primer ne zna o kom se uvozniku radi... kao sto stvarno ne zna chovek, tako je i napisao... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je carinski prekrsaj u pitatnju zaboravi na auto a spremi se da platis kaznu kao saucesnik... u tom delu zakona nema nikave rupe veruj mi, trazio je ja i nisam je naso. izuzeci se rade samo ako je auto preko potreban licu koje direktno zavisi od tog vozila tipa invalid ili tesko bolesna osoba. samo tada komisija odlucuje da se auto vrati uz placanje zarine i poreza .

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri da nije slucajno usao preko fauvea sa petlovog brda ako jeste mrka kapa ima da se otegne ti njih da tuzis to ce da se otegne isto tako od vlasnika kog si kupio ista procedura ove drzava juri za 90 miliona dinara i nemoze da se naplati vec u oduzeli nekih stotinak automobila probaj sa nekim advokatom za pravi savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Po najnovijim saznanjima uvoznik je iz Rume, prošle godine su uhvatili lika iz Novog Sada koji je na ovaj način uvezao 3000 - 3500 vozila. Vozila nisu dirali a jurili su uvoznika, a inače "kao" panduri znaju da u toj situaciji najgore prođe krajnji kupac, pa zbog toga nisu jurili da oduzimaju vozila.

Jurili su samo uvoznika jer je baja ladno uradio pečat carine i sve automobile carinio nedeljom da ga ne bi provalili, i onda ih registrovao u Mup-u i dalje prodavao, a inače svi automobili su legalni i nisu kradeni. Kazna za takav carinski prekršaj je od 4000,00 do 30000,00 dinara.

Moj auto je proveravan više puta i nije kraden što je veliki plus da bi mogao da ga dobijem nazad. Lik koji je uvezao moj auto je falsifikovao carinsku deklaraciju o uvozu, pa se ja nadam da ću moći da uradim ono što sam napisao o izuzimanju mog auta iz te priče, a inače postupak je sledeći:

- Prvo panduri proveravaju ( veštačenje vozila ) da nije kradeno (ovde kod nas, ili preko interpola u Evropi, ili u zemlji iz koje je uvezen preko njihove policije ), da nisu kucani brojevi šasije, da nije farban, da nije udaran, da nije učestvovao u nekoj saobraćajci ili u kradji i da nisu falš papiri iz zemlje uvoza.

Kada završe postupak provere, dokumentaciju šalju carini koja ima svoj sud i odlučuje šta se radi dalje :

da li će samo uvoznika da jure po carinskim zakonima ili će postupak da predaju nadležnom sudu.

Taj proces moze da traje ... godina. Inače kako sam nezvanično saznao carina ima pravo da ti oduzme auto na proveru i posle pet godina od godine uvoza. Svaki dan saznajem nešto novo od carine, advokata pa do Mup-a. Carina inače nema parking za smeštaj tolikog broja vozila i zato se nadam da ima šanse da ga dobijem nazad.

Postoji varijanta što je rekao tj. napisao " 206 " ali to koliko sam razumeo važi u slučaju ako je auto kraden, iz razloga što carinska deklaracija o uvozu ne može baš tako lako da se proveri osim ako nije uhvaćen na delu uvoznik.

Inače u jednoj od proverenih priča sam saznao da su likovi, meni nepoznati, dovozili automobile kupljene preko, rastavljali ih i prodavali u rezervne delove. Panduri su im banuli na garažu i pozapisivali im brojeve šasija i naplatili preko carine, odnosno carina im je naplatila carinski prekršaj od 4000 do 30000 dinara, i na tome se sve završilo. Hvala svima na odgovorima !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi nam rekao koje ti je godiste automobil?

dosta uvoznika je uvozilo i automobile euro2 a predstavljali su ih kao euro3!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 12937

Pozdrav svima.Prvi put sam na forumu.I kod mene je slican slucaj.Oduzeli su mi Suzuki swift 1.0 GL(2000. g),pre tri dana.Prvi vlasnik je takodje iz Rume,ja sam drugi,nezvanicno treci vlasnik.Tek treba da izvrse vestacenje, tako da ne znam da li je do auta ili do carinskog prekrsaja.Samo da se pridruzim jadikovanju, i eventualno saznam dalje korake, posto sam totalno neupucen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8053

Da li neko zna na kojem placu u Rumi su kuipljeni ti automobili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...