Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Najlepši Fiat/Lancia automobili

Recommended Posts

felne na 127 su bombona! mnoooogo mi se svidjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, pre jedno 13 - 14 godina sam imao skoro identičan Uno Turbo ie... samo je bio crn a ne siv sa nekim žutim ???imola??? natpisima... Bio je neverovatno zabavan za vožnju... Još uvek u podrumu imam negde rezervne ove crvene lajsne za branik... Da ne spominjem kakva je zajebancija bila za vreme sankcija naći mu rezervna stakla za zadnja svetla, jer naravno nisu ista kao obična...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imola uno turbo je bila najaca verzija cini mi se da je imao i felne titanijumske, bio je do skoro jedan na nbg-u crni pisalo mu sa strane imola al je bio rita sad ga nevidjam vise :( okaci neke slike ako imas od njega

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imola uno turbo je bila najaca verzija cini mi se da je imao i felne titanijumske, bio je do skoro jedan na nbg-u crni pisalo mu sa strane imola al je bio rita sad ga nevidjam vise :( okaci neke slike ako imas od njega

Meni su u to vreme rekli da je to verzija koju je napravio neki veliki diler sa severa Italije. Potpuno je identičan standardnom Uno Turbo i.e. samo ima par nalepnica i štraftica. Viđao sam i jedan identičan bordo metalik Imola u to vreme po Beogradu.

Najjača verzija je u stvari ovaj Racing sa slike, a to je Uno Turbo i.e. koji ima ABS...

Super je to auto za ludovanje, ali kad sam se iživeo 3-4 godine poželeo sam i ja četvora vrata, servo, klimu, ABS... i zamenio ga za Lanciu Deltu II 2.0 16V, što je skroz druga vrsta zabave...

Možda je taj crni na nbg ustvari bio taj moj, znam da su ga sledećem vlasniku krali i čerupali, ko zna... Lep je bio enterijer i gomila fabričkih sajtni i spojlera, sve su mu to počupali, čak i momo volan koji ide na njemu... Ja sam u to vreme stanovao preko puta švajcarske ambasade pa sam imao besplatnog noćnog čuvara. Nemam više veze s njim već 10 godina, mada mi je pre neki dan stigla kazna za parkiranje za njega iako se bar 7-8 godina ne vodi na mene... super su nam baze podataka državnih organa...

Verovatno negde i imam neku fotku ali je to ipak bilo kameno doba pre digitalnih foto aparata... ako nešto iskopam skeniraću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi iamo para, ali više sreće da naletim na neki uno turbo, koji je normalno očuvan a ne izakan kao većina što sam video odmah bih ga kupio, jer sam se i sa ovim mojim unom fino izvozio i dosta je zabavan za vožnju, a kakav je turbo mogu samo da zamislim i gledam klipove na youtube, elem moj favorit je

http://www.autoblog.com/media/2006/04/abarth500old.jpg

a i naravno čuveni kec ali sa fiatovim motorom za koga se sećam kao klinac da ga je vozio i deda par godna, i ćale. Kad ga je ćale prodao znam da ga je i taj čovek koji ga je kupio vozio kao taksista još sigurno 7,8 god...nikad se nije kvario, a pređeno je sa njim ihahaaa km,verovatno sam zbog toga kupio Fiat

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...0px-Zas_101.jpg

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još uvek nisam video nijednog Bravo/a sa lepo urađenim zadnjim branikom... nekako svakom kao da nešto fali :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabricki mu full stoji,posto ga nemam sutra bi ga stavio da ne moram da busim soferku,a ne bi da je menjam zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites
fabricki mu full stoji,posto ga nemam sutra bi ga stavio da ne moram da busim soferku,a ne bi da je menjam zbog toga

boki dovla je rekao branik a ne spojler :D

ali razumeli smo te :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
fabricki mu full stoji,posto ga nemam sutra bi ga stavio da ne moram da busim soferku,a ne bi da je menjam zbog toga

boki dovla je rekao branik a ne spojler :D

ali razumeli smo te :D

e da,ja sam ga razumeo da je rekao spojler gepeka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stratos je i meni najlepsi iz Fiat-Lancia ekipe :)

Svaka cast na radu. Aj' ako te ne mrzi, napravi jos neki, npr. Punto mk2 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crveni Punto iz Natašinog posta je sve objasnio :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto vidim da ste već većinu pomenuli,ne bih da se ponavljam,samo mogu da dodam

850spyder,prelep auto

Fiat_850_Spider_1965.jpg

i 500

0731093001250455007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pošto vidim da ste već većinu pomenuli,ne bih da se ponavljam,samo mogu da dodam

850spyder,prelep auto i 500

Skroz se slažem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je jedna ozbiljna :coffee: i lepa tema :yes ,posto su italijanski automobili usko povezani sa njihovim spoljnim i unutrasnjim izgledom i dizajnom :cool: ,pa ih cesto ljudi i pamte kao UMETNICKA DELA :wub: ,a ne kao tek neki tamo automobil :veryangry: ,tako je bilo i bice.

Evo ja bih zapoceo svoj odgovor na ovu temu sa Fiatovim automobilima i to sa kupe,modelima,posto su za mene oni nesto najlepse sto je Fiat ikada napravio,kroz njegovu istoriju,narvano tu bih dodao i neki lep kabrio

-kupe za svakoga 850 :geek:

1AxacJ.jpg

-2300S kupe Ghia :cool:

1TsOzr.jpg

-po meni,mozda najlepsi kupe modeli 8V :p

1Axfc0.jpg

-i jos jedna njegova varijanta iz 1953-e :w00t:

10m8NS.jpg

-cuveni,prelepi Fiat Dino :clap:

1TttYS.jpg

-kruna svega,prvenstveno u dizajnerskom smislu :yes

1ejut0.jpg

-i on je bio kupe,najsimpaticniji od svih :D

1TtSVi.jpg

NASTAVICE SE :coffee: ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...