Jump to content
FAS Goran
Guest 185

Stilo - crkla pozicija

Recommended Posts

Guest 185

imam problem crkle mi obe one male pozicije u jednom prednjem faru na stilu.. da li neko zna kako se to menja.. za velike sijalice u faru ima otvor da se zamene, a za te male ne vidim nigde.. nije valjda da treba da se skida branik..

Jos jedna stvar, prijavljuje mi stalno gresku na bordu kako mi ne rade stop svetla, iako su radila, promenio sa slijalice za svaki slucaj, ali komp i dalje prijavljuje da ne rade... Kako to resiti, da li bi mozda moglo da se otkloni na dijagnostici ako obrise sve greske

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1366

I pozicije se menjaju gde i velike sijalice, imaš neki plastični nosač na kojem su, njega izvučeš sa sijalicom. To za štopaljke možda nisu dobre snage, pa računar vidi pogrešan otpor. A jel' rade ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1366

Ma ne mora uopšte da se skida branik, malo je zavučeno ali se može i bez skidanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se mucis oko pozicije idi kod majstora snimi foru,nebi trebao da ti uzme vise od 600-700din.ne skida se branik ni pod razno.

za kocnicu-na automatu stop svetala onaj kod papucice kocnice postoji dupli kontakt jedan za svetla drugi za racunar.tebi je 99% izgubio kontakt na liniji za racunar, pa ti prijavljuje, a stopaljke normalno rade. proveri to prvo, a lek je nov automat stopa-jednostavna intervencija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Stilu 1.6 16V crkla sijalica oborenog svetlla na levom faru tj ispred akumulatora. Tu je jako tezak prilaz pa se majstor mucio sa magnetima da zameni sijalicu i uspeo je ali sijalica nije dobro legla pa nije bas dobro osvetljavalo. Kasnije sam otisao i covek je digao auto na dizalicu i skinuo je blatobran prednjeg levog tocka i jednostavno prisao i namestio lepo sijalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem crkle mi obe one male pozicije u jednom prednjem faru na stilu.. da li neko zna kako se to menja.. za velike sijalice u faru ima otvor da se zamene, a za te male ne vidim nigde.. nije valjda da treba da se skida branik..

Jos jedna stvar, prijavljuje mi stalno gresku na bordu kako mi ne rade stop svetla, iako su radila, promenio sa slijalice za svaki slucaj, ali komp i dalje prijavljuje da ne rade... Kako to resiti, da li bi mozda moglo da se otkloni na dijagnostici ako obrise sve greske

druze NEMOJ SKIDATI BRANIK NI POD RAZNO MENI SU CRKLE SVE 4 TE MALE UBODNE POZICIONE SIJALICE U OBA FARA

SAM SAM IH MJENJO JES MALO JEBENO AL Da se zamjeniti uz malo sarafanja znaci oras skinuti plasticni poklpac akumulatora i plasticnu posudu za vodu vjetrobrana da bih imao prilaz kad skines crni pvc poklpac fara zavucu ruku i po osjecaju trazi mali pipak izfleda kao kukica kad ga nadzes okreni ga prvo lijevo pa desno i onda povuci jer se tako otkopcava i zakopcava to je nosac sijalice i na njemu imas dvije zice.sijalicu baci stavi novu.sad je malo jeba vratiti taj biiip je r je pravo usko i nema sanse da mozes da vidis rupu u koju trebas gurnuti sijalicu e tu se sluzis fintom kad si vec stavio sijaicu odes das kontakt i upalis poziciju sijalica ako je sve ispravno pocne da svijetli provuces ruku i hodas sa sijalicom lijevo desno a sa vanjske strane gledas kroz far kad snop svijetla naidze na rupu onda guras sijalicu i zakopcas kako sam ti vec objasnio.sve dok ne zamjenis sijlicu bord se ti pokazicvati gresku bulb feilure puno srece rad to pred vece kad se malo losije vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako da ne bi otvarao novu temu reko ovde da napisem svoj problem. Pre par dana su pocele da me zezaju pozicije na levom faru tj zapisti greska da su crkle sijalice i u tom momentu stvarno prestanu da rade. Posle nekih 20tak min voznje greska nestane i pozicije opet prorade i tako stalno s vremena na vreme dok juce nisu skroz prestale da rade. Problen je sledeci: sijalice su ispravne ali struja za pozicije uopste ne dolazi do fara, znaci kada upalim poziciju i raskacim onaj dzek sto ulazi u far ni na jednom onom kontaktu nema napona od 12v. Proverio sam i sve osigurace u kabini i svaki je ispravan. Da li je neko imao slican problem i sta bi moglo da bude u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat stilo jtd. Kako se menja sijalica za poziciono svetlo na prednjem neygodnom faru..levom...mislim da je mnogo komplikovano..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek koji je onako postavio stvari kod levog fara na fiat stilu nadam se da je dobio OTKAZ u FIATU...znaci katastrofa...najteze je vratiti zadnji poklopac fara, onaj veci, a smeta mu leziste akumulatora odnosno vodoravno leziste akumulatora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema o tome:

http://www.fiat-lanc...showtopic=24095

Namerno je tako postavljaneo, kao što je bilo i kod ostalih automobila iz tog vremena. Hteli su proizvođači da moramo da idemo u servis za bilo šta, pa i za sijalicu. Nije to niko ništa prevideo, nego je direktiva bila takva. ;)

A, onda su u EU u okviru jedne mnogo šire inicijative za zaštitu potrošača donete određene odluke koje su uslovile da npr. na svim automobilima proizvedenim u poslednjih 4, 5 godina bez problema možeš da pristupiš sijalicama, pogledaj npr. kod novog Brava, Delte, itd, itd...

Onda se otišlo i korak dalje, tj. iz EU traže da vlasnici automobila ne budu obavezni da idu u ovlašćene servise kako bi im i dalje važila garancija, nego da mogu i u specijalizovane servise. Da proizvođači automobila i na taj način prestanu da uslovljavaju. Ma, sve ima svoje, veće se bitke tu biju...a, menjanje sijalica na Stilu je samo jedna od posledica toga. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja sijalica ide za pozicije ? H1 ili H7 ? Moze i opis ostalih sijalica koje idu na dugackim, srednjim , pozicije, rikverc ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ubodna T10 od 5W. A tu je uvek i odgovarajuca LED varijanta ;) :

 

t10.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre jedno mesec dana mi je prestala da radi prednja leva pozicija. Danas sam se odvazio, skinuo branik i far, stavio nove sijalice i na levoj i na desnoj strani, proverio i sve je bilo ok. Kad sam sve sklopio i proverio sva svetla leva pozicija opet ne radi.

Prvo sam pomislio da su opet sijalice tako da sam lepo izgrebao ruku dok sam zamenio sijalice bez skidanja branika, ali nista. Opet ne rade. Posto u uputstvu ne pise gde se nalaze osiguraci za poziciona svetla, a posto mi desno radi, skinuo sam sve osigurace (osim onih velikih iz motornog prostora) i desna pozicija i dalje radi, sto ce reci da ili su osiguraci za poziciju negde sakriveni ili su pozicije direktno vezane (sto sumnjam) ili idu preko nekog releja (sto opet sumnjam).

 

Svakako cu odvesti auto kod majstora ako niko ne zna u cemu je problem, odnosno imaju li te nesretne sijalice osigurac, ali ako neko zna najlepse bih ga zamolio da mi razjasni ovu misteriju. Hvala u napred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono jeste, ali je problem sto tamo pricaju o zameni sijalica, a ja imam drugi problem. Kod mene sijalice nisu pregorele, a i tacno znam kako da ih zamenim sve i da jesu. Meni je najveci problem osigurac za to svetlo, gde se nalazi. No nema veze, ukoliko niko ne zna otici cu kod majstora :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepse hvala za trud. Bas sam se bio obradovao na rec "Sema" , ali avaj. Ovo uputstvo sada imam na 3 jezika. Moje originalno iz auta na italijanskom, engleskom i sad ovo. U tome i jeste problem. U uputstvu se nigde ne pominje poziciono svetlo (osim tipa sijalice i gde se nalazi) odnosno gde se nalazi osigurac?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, poziciona svetla napred nemaju svoj poseban osigurac. Znam sigurno da su osiguraci za srednja i duga (leva i desna) svetla od F12 do F15 u kabini, a da je npr. motorcic fara na osiguracu srednjeg svetla (videces da u specifikaciji motorcic fara takodje nema svoj osigurac, pretpostavljam da je isto i sa pozicijom). Cisto da znas, osigurace imas i u kutiji pored akumulatora, na pozitivnom polu akumulatora i u gepeku.

 

Za zamenu se ne moras maltretirati sa skidanjem branika i fara, pisali smo vec cake za pristup (licno na suvozackoj strani pomerim bocicu za vodu, a na vozackoj pristupam odozdo kroz potkrilo). Nisi rekao da li ti ne radi samo jedna pozicija u faru ili obe? Izvadi konektore pozicija iz fara, probnu lampu u ruke i u akciju, vec ces sam sve videti.

Inace, da ne baksuziram, drugar mi je imao slican problem, samo sto je kod njega instalacija bila u prekidu. Na kraju se valjda Miki iz TIM-a ubio da nadje prekid, nije uspeo, opcija je bila da se provlaci novo ozicenje od cega su odustali. Pa mu je prevezao kontakt sa druge pozicije koja je radila. Ako se dobro secam. Nadam se da je kod tebe nesto banalno u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...