Jump to content
FAS Goran
Guest 11599

''Bad look'' hauba

Recommended Posts

Guest 11599

Neko jako pametan mi je udario auto na parkingu i sada moram kod limara :rant: Kad vec idem tamo,hteo bi i da malo produzim haubu,da bude bad look.E sad,zatvorio bi onaj usisnik za vazduh izmedju farova,ali koliko sam video on je jako visoko u odnosu na otvor tako da mi deluje kao i da nije neophodan za dotok vazduha.Da li ce to smetati ako se zatvori? Inace auto je fiat bravo 1.6 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj otvor ne hladi kiler,on hrani motor vazduhom.Trebace ti preusmerenje vazduha ili KN filter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako imas plin sigurno nece jer ga plinadzije zatvaraju, a i na benzin nepravi problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11599

Nisam jos narucio taj branik a ni haubu ne bih radio bas kao sto je na slici.Ne bih bas toliko spustao naubu a te otvore koji si na svici ne bi ni stavljao.Mozda deluje malo kao neki tipican styling ali nisam nasao nista sto bi mi se 100% svidjalo.Pregledao sam stvarno mnoge sajtove i ovo mi je nekako najblize onoga sto mi se svidja.Ako neko ima neke preporuke,dobro dosle si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je debilizam ici haubom preko farova jer na Bravu su farovu isuvise mali i losi pa jos ako ides haubom preko njih kao ovaj... a reci ti meni gde su njemu duga svetla????

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam takvu haubu uradjenu na svom fiat bravu i imam je vec godinu dana i za sad nemam nikakvih problema mada sam se napatiio dobro dok sam to uspio da izvedem da zatvorim komplet masku i da uradim bad look....evo pogledaj:

 

zza5502.jpgzza5503.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da priupitam ovde jer nisam nigde nasao resenje i objasnjenje za izradu bad look u sklopu sa haubom tj da se spaja sa haubom iz jednog dela, tacnije na puntu 2 ili bilo kojem autu  ako je neko radio ili ima neku informaciju po pitanju izrade istih bio bih jako zahvalana da podelite to ovde :) hvala :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam cuo sam i vidio da neki rade to tako sto ociste haubu nekih 20cm do lima i onda na taj dio stavljaju polyester koji prelazi preko fara i onda ga seku na odredjenu duzinu i oblik pa.me.interesuje da li je neko.na taj nacin radio ovde na forumi ili zn anekog. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade ljudi svakakve gluposti. Ne moze se nikad poliester i lim sastaviti kako treba. To bude lepo par godina i onda popuca svuda... Stavi obrvice ili navari lim na haubu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad me jos jedna stvar intersesuje :D
a to je: sta vi mislite blagi badlook navaren na haubu ili obrve standardne (Hidro_mont ih ima) pa da ih prekopiram polyesterom od njega? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost obrisano je, ali si verovatno video da je bila opšta sprdačina sa bad look haubom. Nije ovo ćunerski forum pa da se time neko bavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bad loock nekim automobilima  i ne stoji najbolje a nekima bude bas dobar detalj.

Meni se na  mom GTI-u bas svidjala ta hauba a bila je navarena i odradjena majstorski kao fabrikana.  

                      

image.jpg DSC00058.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost obrisano je, ali si verovatno video da je bila opšta sprdačina sa bad look haubom. Nije ovo ćunerski forum pa da se time neko bavi.

 

Postoji toliko "cunerskih" stvari na ovom forumu da je ovo najmanje zlo... Samo sto svi izigravaju stiliste i misle da je subjektivan osecaj lepote najvazniji detalj na autu, a neke modifikacije koje se objektivno mogu izmeriti da li poboljsavaju auto se cuniraju napamet bez ikakvog znanja. Pa ako je ovaj forum zaista takav, neka mi potvrdi administracija pa cu krenuti onda i ja da se sprdam.

 

Ima auta gde to moze da bude lepo, ima gde to bas ne ide, a cak i tamo gde moze da bude lepo je opet stvar kako je to odradjeno, mada opet, ukusi su razliciti. Ali mi je stvarno bzvz vec ova prica o "klin luku" da se ni slucajno ne razlikuje nesto od fabrickog jer je to ciganija odmah, a na drugom kraju ljudi krpace 20godina stare amortizere guscim uljem i svi su u fazonu sad mora da lezi kao pegla, to care, bitno da je zakucan a sto je geometrija trapa ******, nikom nista...

 

Sto se tice Punta 2, po mom ukusu i misljenju, moze lepo da se uklopi takva hauba zbog samog oblika fabricke haube, naravno bzvz mi je videti tako nesto na fabrickom autu, ali na nekom modifikovanom koji izgleda agresivnije, mislim da takva hauba moze da popuni dozivljaj. ;) Naravno funkcionalnost iznad forme, tako da ako se radi ne treba preterivati da smanjuje mogucnost farova za osvetljavanje kolovoza.

 

I ovaj Golfic je oket :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega napisao si nešto što sam ja samo nabacio kroz jednu rečenicu neki dan na isto ovo pitanje.

Slažem se sa tobom.... i samo ću dodati po ko zna koji put da ako se nekom nešto sviđa što možda drugima nije po volji nema razloga za automatski napad......

Ukusi su različiti, sugestija je ok ali sprdanje mislim da zaista nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mi je stvarno bzvz vec ova prica o "klin luku" da se ni slucajno ne razlikuje nesto od fabrickog jer je to ciganija odmah:

Ovo je izgleda jedino prihvaćeno mišljenje.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju ljudi para da cuniraju pa se pravdaju kako je to jedini prihvatljiv stil :laughing: Ali da ne idem dalje u off ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo treba da razlikujemo tyning i styling, ovde se povela prica o stylingu.

Drugo, ne stoji tvrdnja da se ovde forsira bilo kakav pravac u sredjivanju, naprotiv. Iz tog razloga su skinuti postovi gde je krenulo zezanje na racun bad look haube i ostavljeno samo konkretno pitanje sa odgovorima.

Ali, da, vecini ljudi se ovde svidja izgled blizu fabrici sa manjim modifikacijama. I to nije nista nametnuto, vec jednostavno skup ljudi sa takvim ukusom na jednom mestu.

Takodje, nije na mestu stav da neko nema novca i da se iz tog razloga ne modifikuje.

Evo, takodje licno volim sto manje detalja na autu, jer mi tako deluje elegantnije i lepse. Ono kad vidis neki auto na ulici da se izdvoji, a da u trenutku ne znas konkretno sa cime. Manje modifikacije sa fabrickom sportskom notom i to je to - bez custom spojlera, obrvica, nalepnica, stikera, neonki, itd.

Jednostavno je minimalizam nesto sto licno volim (evo i opremanju kuce, oblacenju...) ali mi na kraj pameti nije da to nekome namecem.

Ovde je dozvoljeno svako misljenje koje se ne kosi sa pravilima foruma ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

Jednostavno je minimalizam nesto sto licno volim....

Saglasan sa tobom i jedino što mi uvek zasmeta kod ovakve teme je sprdnja i zato sam napisao...

Ukusi su različiti, sugestija je ok ali sprdanje mislim da zaista nije.

Ne "forsira" se pravac ali imam utisak da kad se i pojavi poneka slika nekog "šminkanog" auta na ovaj ili onaj način - automatski se izvrće ruglu pa imam utisak da i ako bi neko rekao nešto u stilu da mu se sviđa ustručava se ne bi li ostao pošteđen sprdnje (možda se zato ppjavljuje većina za fabriku). Al aj' nije ni to strašno jer ko ne ume da stane iza svog stava ne treba ni da ga iznosi ali kad neko postavi konkretno pitanje za pomoć oko nečega najmanje što očekuje i što treba da ga dočeka je podsmeh.

Neću dalje jer debelo odosmo u off pa ćeš morati opet da prečistiš istu temu jbg.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ookej, hvala vam svima na informacijama i sugestijama ;) posto mi je ostecena hauba ispod carbona i iz tog razloga ga nisam skinuo mislio sam da uradim bar nesto konkretno kad je budem farbao nista extreme samo blagi bad look koji nece smanjiti vidljivost niti dodati neki "opaki" izgled vec malo da ga promeni. takodje mislim da na angel eyes koje sam sam pravio takva haouba bi i lepo stojala. ;) hvala vama na sugestijama i savetima jos jednom ali ove godine necu ovo sigurno raditi jer mi dolazi sledeci mesec veliki servis + permant + hladnjak(fali mi ventilator klime na hladnjaku) tako da je to sad bitnije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, da, vecini ljudi se ovde svidja izgled blizu fabrici sa manjim modifikacijama. I to nije nista nametnuto, vec jednostavno skup ljudi sa takvim ukusom na jednom mestu.

 

 

Nije to vecina nego je odredjen procenat koji je najglasniji ;) Kad si ti cuo nekoga ko je ekstremno doradio auto da ide drugima po temama i kaze pih, ulozio si tu 500e a izgleda ko fabricki, daj doradi mu spojlere :D A komentar na manjak para je bio sprdnja, ali usustini i jeste istina jer ljudi vecinom nemaju para ni za taj minimalisticni stil doradjivanja sto se moze videti iz najpopularnijih tema na forumu o gumama, kocnicama, amortizerima, oslanjanju, motoru...

 

Najveci problem stajlinga je sto je stvar subjektivnog dozivljaja ali tu kod nas ljudi to shvataju kao da se moze meriti objektivno a zato sam povukao paralelu sa tuningom gde se stvari mogu objektivno meriti pa su ostavljene na praznim pricama subjektivnog merenja guzicom da auto ide bolje... Problem je i sto ljudi ne razlikuju drugaciji stil od svog i cistu sabaniju. Jedino je uredjen auto lupam F&F stilu, drugo je kad neko uzme parce daske i stavi kao spojler...

 

Isto tako je i sa ovom haubom, jedno je unakaziti pola haube i napraviti nesto sto ne prati uopste linije karoserije, da pravi vise stete nego koristi po funkciji, a drugo je dodati 1cm lima da se izvuce linija karoserije pod drugim uglom da dobije agresivniji izgled. Nije to neki skupoceni oldtajmer pa da ce ga 1cm lima osakatiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što jedno vodi ka drugom... Eto, on je stavio i xenone 8000K. To možda jeste lepo na oko, ali za mene nije bezbedno u saobraćaju i tačka

Juče vidim šerpa plavu Golf četvorku sa plavom folijom na farovima... Da sam pandur, momentalno bih ga isključio iz saobraćaja, odveo na vanredni tehnički i izuo iz cipela od gledanja svakog detalja na autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...