Jump to content
FAS Goran
Guest 10426

Zamenski farovi - da ili ne?

Recommended Posts

Guest 10426

Trebalo bi da zamenim oba fara, s tim sto je levi bas za hitnu zamenu, gotovo da nemam koristi od njega. Nasao sam u jednoj radnji neke zamenske koji su navodno spanska proizvodnja. Proizvodjac je nesto na D (dado, dando....) zaboravih naziv.

Kakva su generalna iskustva sa zamenskim farovima. Neki originalni ako uopste mogu da se nadju verujem da nisu ispod 100 evra a toliko ne bih davao sada. Sa druge strane tesko je naci polovne koji su u boljem stanju od ovih koje imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da zamenski gotovo po pravilu nisu na nivou prve ugradnje, ali pre bih njih nego original sa otpada koji su em pošteno matori, em u ko zna kakvom stanju. Naravno, ako je cifra presudna zamenio bih taj najkritičniji, bar za prvo vreme.

Letos smo uzimali nove farove za ortakovog Golfa mk1. Na njemu su bili fabrički stari ~25 god i zamenili smo ih novim, da l' iz Indije ili tako nešto... Neuporedivo bolji filing noću, plus što koštaju za konkretan auto 500 kinti komad. Dakle ne mora da znači da su "jeftini" zamenski loša kupovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema sa spiskom Fiat/Lancia otpada, to u slučaju ako se menja samo taj problematičan, kao što rekoh za prvo vreme. Nove bih potražio recimo u AP Sportu, mada bar za nas italijane nije problem naći deo. PS: farovi za pomenutog Gnoja su uzeti u Astoru (Sarajevska), naravno drže samo VAG program.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam udes u kom me je udario tip u rikverci izbio far levi posto treba uzeti nov da li treba paziti oko roizvodjaca posto svega ima a ovakvo sta se ne kupuje svaki dan.Predpostavljam da je orginal paprene cene, a naj radije bih uzeo njega.Ali ako je adekvatna zamena neki plagijat tj izrada u bratskoj nam kini ili takvo sto . Sta se preporucuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenske za bivseg pasata kupovau u autici, bili su mozda dve hiljade jevtiniji po komadu nego orginal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre skoro 2 godine smo kupili zamenski far za sluzbeni Ducato (ako ti nesto znaci)koji je verovatno kineski i mogu samo da kazem da je katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ MilanLaki,sta da pohvalim??? Menjamo sijalice na 3 meseca (ako imamo srece) nema nivelaciju farova, pa cak nisu mogli ni lepo da ga ugrade. Zamisli samo kako ga gleda saobracajac + sto redovno pitaju jesu li vozila u pretovaru i sl :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ma kako si krenuo pricu 2 god,zamenski,sluzbeni,kineski...katastrofa :) Ocekivao sam na kraju da ces reci da je odlican pa da se iznenadim :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Kao i većini vlasnika punta mk2a jako su mi losa kratka svetla. Razmisljao sam o kompletnoj reparaciji istih ili o kupovini novih.

Za nove jedino imam novca za zamenske, tipa marke Depo ili TYC. Koji je proizvodjac bolji, kvalitetniji, kvalitetnije svetlo ima itd? Neka iskustva vlasnika bi dobro dosla.

...Ili je ipak bolje da se uradi reparacija (poliranje, ciscenje sociva, rotiranje senila...) na originalnim fabrickim Valeo?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to mi je padalo na pamet ali koliko sam gledao to zadovoljstvo bi me kostalo vise od 100e. Projektori, xenoni, ugradnja pa i ciscenje i poliranje na ovim mojim starim farovima inace mi nista ne vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tesha

TYC je 2 koplja iznad Depo.. Imam ih jana Stilu vec 3 god i moj ortak na Puntu mk2b .. Jedina zamerka je slabiji dihtung poklopca koji se brzo resava.. Moze malo boljeg silikona u kanal pa kada se osusi onda se stavi guma.. Inace meni su tek posle 2 god poceli malo da magle a posle intervencije opet kao novo.. Inace uzmi u ruku i tyc i depo i videces razliku u cvrstini i kvalitetu.. Poz

Edited by Ivan
Sredjen dupliran post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Multijetu isto TYC levi far i zadovoljan sam kako svetli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci potvrdjeno da su TYC ok. Hvala ljudi! Jos jedno pitanje...gde ima da se kupe i gde su najpovoljniji? Ako nije dozvoljeno javno zbog reklamiranja javite mi na pm. Trazio sam ih na par mesta ovde u Zr ali kada pogledaju u prodavnicama u b2b katalogu ne znaju kog su proizvodjaca jer navodno ne pise (?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, jel su ovo farovi od punto mk2b? Jel bi prošlo to na tehničkom? 128135add409b24456b6d782aae1ddf0.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...