Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jasi, jasi, pa nije ti ovo Scudo :lol: . Praktikujem da ispitam kakvo ulje sipam i ako se pokaze OK nemam vise ubuduce sta da razmisljam, samo da pazarim kod generalnog uvoznika.

1 hour ago, AutoMika said:

Za TBN sam poslao upit pa javljam.

Hvala puno jer taj parametar nigde ne navode, ja sam posle dosta muke jedva nekako nasao specifikaciju ispod, nakon toga resio da zamenim WR i pazario Helix Ultra kod vas :) - ako je zaista tako, to je sjajan rezultat:

Shell Helix Ultra 5W-40 
SAE: 5W-40 
API: SL / CF 
ACEA A3 / B3 / B4 
Density of 15 ° C: 0.851 
Melt flow temperature: -42 
Flash point: 206 
Viscosity index: 187 
Viscosity at 100 ° C: 13.8 
Viscosity at 40 degrees C: 76.3 
TBN: 12.7 

 

1 hour ago, AutoMika said:

Shell je izbacio Ultra 5w40 i dao alternativu u HX8 5w40 koji ispunjava normu Fiat motora.

Ultra i HX8 bi trebalo da imaju slicna, neki cak tvrde i ista bazna ulja.

Ultra je vodeci proizvod, sa PurePlus tehnologijom, a sto se Fiata tice ispunjava novije 9.55535-Z2 zahteve (meni nebitno, reklamirana kao zvanicno ulje koje Ferrari koristi).

HX-8 nisu nesto marketinski gurali, ono zadovoljava ranije Fiatove 9.55535-N2 i 9.55535-M2 standarde, a rekao bih da je pozicionirano izmedju HX-7 i Ultra (u svakom smislu, samim tim i cenovno). Zato mi nije jasna zamena, povlacenje, kako god Ultra sa HX-8 kako neki pricaju...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au lebac ti s'kojim znanjem čovek ide u kupovinu ulja :D

Eto sad da sam ja neki nekulturan ja bih rekao spomenuo Mu*o ali ne ne ne ovo je ozbiljan forum ozbiljni ljudi administratori :rofl:

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za*ebavaj se ti samo, da znas da si prvi na redu za proveru znanja :lol:.

Ovima iz zadnje klupe @Markobgd i @@bane@ aka Scudo, cemo ostaviti malo fore da im se znanje slegne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/27/2017 at 3:58 PM, Ivan said:
Za*ebavaj se ti samo, da znas da si prvi na redu za proveru znanja default_laugh.png.


Razumem i nije mi teško

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu ponovo castrol edge,sjajno ulje,bolje nego selenia wr,nebi prelazio na šel,iako je nesumnjam vrhunsko ulje

danas u auto miki 1080 litar u kitkomercu 980 u beocaru 990 litar 10w40,a ja sam nasao po 900 i jos plus 5w40

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, silenci said:

ja cu ponovo castrol edge,sjajno ulje,bolje nego selenia wr,nebi prelazio na šel,iako je nesumnjam vrhunsko ulje

danas u auto miki 1080 litar u kitkomercu 980 u beocaru 990 litar 10w40,a ja sam nasao po 900 i jos plus 5w40

Pa sto ne uzmes ulje kod Auto Mike. Za kupljeno ulje i filter ulja dobijes besplatnu zamenu u njihovom servisu,  jedino treba da zakazes par dana unapred. 

Nek me ispravi @AutoMika ako su nesto u međuvremenu promenili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u Punta sipao Seleniu Gold,a u Alfu Castrol Edge,tako moj majstor vole....
Inače specijalista za Alfe...
Školski primer štrebera!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, djomla said:

I plus 10% popusta članovima FLCS-a emoji41.png

E vidis meni recimo kad sam kod njih kupio sve filtere i ulje nisu hteli da daju popust. Baš sam sa @neshaoct pričao na skupu da me jedino to iznenadilo tj. da je jedan od radnika bio malo arogantan i rekao da popust važi samo za veće kupce i one koji češće pazare a ne i za nas koji eto dođemo jednom, dva puta godišnje po par litara ulja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zbog toga... prodavac se uplašio kad mu džanki ušao u radnju, mislio da će ga izbode, pa što pre da ga otkači

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...