Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

iz iskustva mi se Selenia od gradske voznje razvodnila posle 7000-8000 km ,a od Shella posle 6000 km poceli da lupaju hidropodizaci. sa Fuchsom nisam imao problema. 

Fuchs ima najbolju laboratoriju u Evropi od svih proizvodjaca, a i made in Germany je za razliku od Shella koje je Made in EU (od cega treba bezati) 

http://www.fuchslubricants.com/research-and-development

imamo i odlican blog za ulja, pa se malo informisite:

http://motornaulja.blogspot.rs/2010/01/top-10-motornih-ulja-za-fiat-punto.html

 

Edited by dudule1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, svi kupuju baze na istom mestu a posle dodaju aditive po nekim recepturama. Sa druge strane svi ozbiljni proizvodjaci imaju izlazne kontrole kvaliteta i tu nema mnogo mudrosti. Tako da je odabir ulja izmedju poznatih proizvodjaca ( originala)najcesce stvar naseg poimanja sta je dobro i sta mislimo da je kvalitetno za nas auto. Po meni svako ulje ispravne SAE i ACEA klasifikacije odgovarajuceg viskoziteta i fabricke specifikacije moze da ide bez ikakve bojazni po motor. To je sustina, ostalo su nijanse i marketing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ništa više dodao kolega:clap:

Ipak imam...:lol:

 

Baš neki dan sam sa @Milutin-NS razgovarao na tu temu. 

Ono što mene drži uz Seleniu je to što sa recimo DPF-om nemam ama baš nikakvih problema naprimer. Kačio sam i slike kako isti izgleda unutra (žut kao dukat - čist) što znači da mu predmetna Selenia prija...

Za regeneraciju ne znam, ne osećam je i ne utiče mi na rad motora te donosim zaključak da ulje WR 5w30 PE prija motoru i zato ga neću menjati. Možda sam ja samo imao sreću da zabodem biiip primerak sa pravom km (mada je sad na 150kkm od čega 50kkm kod nas) i dok se drugi pate, skidaju, regenerišu prisilno....i šta još sve ja se vozim bez tih problema za sada.

Znam sebe i kod promene ulja ako počne da zeza DPF (a do toga neminovno mora doći kad tad) prvo što ću da uradim je da psujem sebe koji sam Q prelazio na drugo ulje i uvek ću u podsvesti misliti "da nisam prešao možda ne bi počeo da je.e"....

Znači ono što radi NE POPRAVLJAJ ili ti nemam nikakvog razloga da menjam ulje odnosno proizvođača. 

Nikada mi neće biti jasno lutanje odnosno konstantno menjanje proizvođača ulja što masa ljudi radi i svi simptomanično uvek imaju biiip mišljenje o novokupljenom. Ok, pređeš na Total ali brate onda teraj Total a ne na sledećem opet nešto drugo, treće, četvrto.... 

Toliko...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem😊😊😊 pogotovo sa nepotrebnim menjanjem proizvodjaca. Moj drug u Hondi tera domaci Fenix 5-30, menja ga kad se seti i kune se u isti☺ i sto je najzanimljivije, sve radi kao prvog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al opet, kad se procita tema, vidi se da se nekim ljudima razlicito ponasa auto sa razlicitim uljima. Negde se cuju podizaci negde ne, negde ujutru klopara negde ne... Sta sad onda oni lazu?

Da se razumemo, ja sam na Puntu od prvog do poslednjeg dana livao jedno ulje, bas kao sto ste rekli, i eto iz nekog razloga na stilu razmisljam da probam da vidim, da li mogu da nadjem neko bolje. Znam da mu nikad nece nista faliti od Selenie, ali ko zna, mozda postoji neko drugo s kojim cu primetiti neki boljitak...mada mozda bude i placebo :)

Mislim da bi trebali da otvorimo temu, gde jesu/nisu originalna ulja, posto se u jednom svi slazemo, a to je da je najbitnije da je ulje originalno :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Čika MOMO said:

Moje pitanje glasi, da li postoje kopije i Selenie?

Naravno, a sto se tice zakljucaka slazem se sa prethodnim postovima.

Nikada nisam nesto eksperimentisao sa uljem, sigurno da ima boljih, ali sipam fabricki preporuceno i ono sa cim vec 9 godina nije bilo ni jednog problema, a ni potrosnje istog.

Tj. iskljucivo sipam preporucenu Seleniu WR i iskljucivo je kupujem direktno u "Slodesu" koji je ovlasceni uvoznik za SRB.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I takva konstatacija sa upitnikom implicira da neko navodi na to da "oni" lazu...☺nista tu upitnik ne smanjuje jacinu komentara😅

Share this post


Link to post
Share on other sites

licno nemam nista protiv Selenije, ali cena od oko 900 din za litar WR Diesel 5w-40 je cist bezobrazluk. Fuchs Titan supersyn 5-40 je skoro 50 posto jeftinije (oko 600din/l), ima sve Fiat specifikacije i mnoogo bolje je ulje. 

Edited by dudule1

Share this post


Link to post
Share on other sites
I takva konstatacija sa upitnikom implicira da neko navodi na to da "oni" lazu...☺nista tu upitnik ne smanjuje jacinu komentara😅

Upitnik implicira da nije konstatacija nego pitanje :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Čika MOMO said:

Razmišljam sledeći put probati Shell HX7 ili Ultra, slučajno naiđoh na prodavnicu Oilbox koja je navodno zvanični distributer, cena mu je slična kao Selenia, nadam se da je original ..

Cena za Shell Ultra je slicna kao za Seleniu, oko 900 dinara 1L, dok je Shell HX7 od 500 do 550 dinara za litar ulja.

 

Slazem se sa kolegom Ivanom da se Selenia kupuje direktno u Slodesu generalnim distributeru za Petronas maziva za SCG i BiH. Dok sam za benzinca kupovao Seleniu 20k uvek sam kod njih uzimao, sada ponovo kod njih uzimam Syntium 3000AV jer Petronas pored Selenie pravi i Syntium. 

 

Ja za razliku od kolege dudule1 u drugom Puntu sa istim motorom kao kod njega nemam nikakvih problema. Već drugi put sipam Syntium i sve je u najboljem redu, nastavljam sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam Selenia TD, kupljeno naravno u Slodes-u (kod njih se snabdeva i Radulović servis), i to ostećene kantice, tako da litar ulja košta 500din. Nisam znao za te"oštećene kantice", ali to su koje su prilikom transporta pala i malo oštetile i nema smisla takve izložiti u nekim prodavnicama. Inače sam zadovoljan, menjam na 10000km, i ako su mi rekli da se menja na 20000km, i po mom misljenju, da ono što je rekla fabrika, treba bar da se ispoštuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim članovim foruma. Novi sam član i imam jedno pitanje za koje se nadam da ću ovde dobiti odgovor.

Ovo su karakteristike za nemačko ulje  WURTH  PERFORMANCE  5W-40 .

Da li bi ono moglo da se koristi za FIAT STILO 1.9 JTD 85 KW 2005 godište ?

 

http://eshop.wuerth.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/1401-B1-Site/en_US/-/EUR/ViewCatalog-Browse?CatalogCategoryRef=14013008040313%40WuerthGroup-Wuerth-1401&SelectedFilterAttribut=[]&CatalogCategoryID=V8AKD92egg4AAAFBKvJ5ARtk

WURTH PERFORMANCE 5W-40.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelis nesto drugo, sa manjim rizikom od fals ulja, mozes i taj wurth.

Ako zelis kvalitetno i jeftino ulje, uzmi Petronas Syntium 3000 AV.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, FantomX said:

Ako zelis nesto drugo, sa manjim rizikom od fals ulja, mozes i taj wurth.

Ako zelis kvalitetno i jeftino ulje, uzmi Petronas Syntium 3000 AV.

 

Imam skoro celo bure WURTH ulja uzetog u njihovom predstavništvu. Oko 40-45 litara, pa me interesuje da li može da se koristi za motor 1.9 JTD.

Nisu pare u pitanju ali ako je ovo ulje dobro možda bih mogao da ga koristim i u STILU. Ako nije za preporuku naravno da ću sipati SELENIU WR. Zato sam i pitao.

Niti sam majstor niti se razumem oko problema sa motornim uljem. Ono što znam to je da se ovo ulje dosta koristi u Nemačkoj.

Edited by Fuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da sipas taj wurth slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem se na obaveštenju !


Samo me interesuje da li će motor da radi drugačije ili sasvim normalno kao da je SELENIA WR u pitanju ?

Edited by Fuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...