Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Presla je 130k a motor 2.4 benzin.

U mass su mi rekli da je to najbolje kombinacija ulja za ovaj motor i kilometrazu bez bojazni da ce mu nesto biti pored svakodnevnog teranja u blokadu. Naravno x-max bi bila bolja kombinacija ali nema potrebe za njim.

A i generalno doktor za Honde (Pile) sipa x-cess u sve Hondine benzince.

Naravno 300V ide po zelji ali sa tim uljem moze da se tera do Nisa drugom u blokadi i nista mu nece biti.

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu jako napredna tehnologija kad je preporuka 0w20,doduse uzimao sam Motul samo jednom u Mass-u i tada su mi rekli da mogu slobodno i u Kit komercu,mislim da je x-cess 8100 bio ispod hiljadarke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je malo brinula kilometraza na stilu(jos malo pa 400kkm)pa sam jedno vreme sipao 6100+ koje je 10w40 ali nema znakova habanja i potrosnje ulja pa sam se vratio na full synt pa cemo videti do kada cemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ovako jedno pitanje. Stilo Jtd 85kw je u pitanju, presao je oko 500 000km.

Do sada je sipana selenia 5w40, posle 5000km skine oko 0.5,6 L ulja. Cuo sam od dosta ljudi da motori sa 300+ hiljada treba da predju na 10w40 i da se to ulje dosta manje trosi.

E sad, pitanje za sve one koji koriste 10w40 a koristili su 5w40, da li ima neke razlike, u radu motora, potrosnji ulja i ostalom ? Da li je to uopste i istina za motore koji su dosta presli da treba da se prebace na 10w40 ?

Cena mi nije problem uvek sam se vodio racunicom najskuplje je bolje, tako da to ne bi bio razlog prelaska na 10w40.

 

Aj kad sam tu jos jedno pitanje. Znam da je fabrika preporucila seleniu iskljucivo, ali koja je situacija sa mobil 1 uljem ? Jel bolje od selenije i da li neko koristi to ulje ?

Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i za 2500 km i dva meseca sasvim OK. Mada je još rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da predjes na 10-40w , nemas nikakvih problema. U pocetku je i sipana Selenia Td 10-40 u svaki jtd :)

Mozda primetis jedino da je nijansu bucniji motor pri prvom paljenju i toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, MS PK said:

Mozes da predjes na 10-40w , nemas nikakvih problema. U pocetku je i sipana Selenia Td 10-40 u svaki jtd :)

Mozda primetis jedino da je nijansu bucniji motor pri prvom paljenju i toliko.

 

Kod drugih kola sa 5w40 prelazis na 10w40, posle xxx.xxx km, a kod Stila sa 10w40 na 5w40 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras da menjas gradaciju ulja tj.da prelazis sa 5w-40 na 10w-40...U principu ti mozes i ceo zivotni vek da ides sa gradacijom 5w-40.Tvoja potrosnja ulja od 0.5-6 litara je zanemarljiva i ocigledno da prija tvom motoru, koji i posle toliko km ne pokazuje znake umora.Neces pogresiti i ako predjes na 10w-40,a i ustedeces neki dinar(jer je PS jeftinija)...Izbor je samo na tebi,ali mislim da sem finansijske strane neces imati nikakve druge dobiti.  "Ja tu ne bih nista dirao"...To sto je fabrika preporucila samo Seleniu je normalno jer je u pitanju Italijanski proizvodjac(mada ih je nesto skoro,cini mi se preuzeo Petronas),a ti mozes koristiti bilo koje ulje koje ispunjava fabricke specifikacije za tvoj motor.Kao sto Reno preporucuje Elf,Citroen Total...itd...Izbor ulja je samo na tebi.Neko voli da se drzi fabricke preporuke,neko voli Mobil,Castrol,Eneos,Elf,Total,Wolf...itd..Bitno je samo da specifikacije ulja isunjavaju zadate norme za motor tvog vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na opsirnom odgovoru 😃

Znaci pada ta prica u vodu ovo je gusce manje ce da trosi. Mislim da se razumemo, s obzirom koliko je presao ne bi me cudilo i 1l na 5000. Mislio sam da bi 10w manje trosio,mada opet verovatno isti djavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Micom, gusce ulje je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.3.2016. at 7:47 PM, dekirs said:

Ajde ovako jedno pitanje. Stilo Jtd 85kw je u pitanju, presao je oko 500 000km.

Do sada je sipana selenia 5w40, posle 5000km skine oko 0.5,6 L ulja. Cuo sam od dosta ljudi da motori sa 300+ hiljada treba da predju na 10w40 i da se to ulje dosta manje trosi.

E sad, pitanje za sve one koji koriste 10w40 a koristili su 5w40, da li ima neke razlike, u radu motora, potrosnji ulja i ostalom ? Da li je to uopste i istina za motore koji su dosta presli da treba da se prebace na 10w40 ?

Cena mi nije problem uvek sam se vodio racunicom najskuplje je bolje, tako da to ne bi bio razlog prelaska na 10w40.

 

Aj kad sam tu jos jedno pitanje. Znam da je fabrika preporucila seleniu iskljucivo, ali koja je situacija sa mobil 1 uljem ? Jel bolje od selenije i da li neko koristi to ulje ?

Hvala.

 

Gustina ulja se daje u tehnickim podacima za temperaturu od 15 stepeni C i viskoznost na 100 stepeni C,neki proizvodjaci navode i viskoznost na 40 i 150 stepeni.Kada se uporede podaci vidi se da je u globalu 10w40 gusce od 5w40 do nekih 15-50 stepeni,a vec na 100 je izjednaceno,uz napomenu da se indeks viskoznosti full sint ulja ne moze porediti sa semi sint ili HC uljima iz razloga sto je puno bolji.Sustina price je da ce 10w40 ulje zamaskirati neke stvari ali ne i produziti radni vek motora,naprotiv.mozda ce ga motor manje trositi ili mirnije raditi dok je hladan,podmazivace ga svakako ali sintetika je sintetika.Ja sam isao par zamena 10w40 na nekih 370kkm ali na 400kkm sam se vratio na 5w40 i sve u savrsenom redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viskozitet nema veze sa gustinom,ja u JTD sipam Castrol Edge 5w40 i evo već 4zamene mu ništa ne fali potrošnjamizerna,a poslednji put sam promenio na 12k km.5w40 preporučuju za temperature u opsegu -18 +32 stepena,dok 10w40 od -22 + 18 i po tome se biraulje po viskoznosti,ane dalje motor prešao 100 ili 200 hiljada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje hoćeš viskozitet nema čvrstu granicu pa da posle +32 viskozitet netsane,to su optimalne granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam2,3 osobe sto ga sipaju jedno 2god, kazu da su zadovoljni sa njim. Gde si ga gledao kod Bojana?

 

Edited by Gagy.GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

U euro 07 sam video,mislim da ga samo oni i prodaju,a video sam i kod bojana u radionici sad ne znam da li on to sipa u njegova auta ili prodaje.Hocu da predjem sa sintetike na polu sintetiku pa pitam za iskustva.

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ulje proizvodi samo jedna fabrika i ne bi trebalo da ima kopija a nije sad neka poznata marka da bi ga i kopirali.Kostic isto sipa to ulje i kaze da nije ima reklamiranja,a prodaju oni i ko hoce da kupi neobavezno jel odrazava kola kod njega. Ja sam presao na Syntium 3000av i manje mi trosi nego Selenije 20k a vec sam blizu 7000km ne zvece ventili kao kod Selenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam na poklon "Aditiv za ulje protiv trenja LIQUI MOLY MOS2 125ml",pitanje je dal da sipam ovo?

 

Ovako kazu na sajtu prodavca:

 

Quote

Uljni aditiv sadrži MOS2 Molibden disulfid, koji stvara čvrsti uljni film na kliznim i tarnim površinama i na taj način se smanjuje trenje istih površina. Kompatibilan je sa svim uobičajenim mineralnim i sintetičkim uljima. Odgovara kako benzinskim tako i dizel motorima. Otporan je na visoka termička i dinamička opterećenja. Povećava ekonomičnost i pouzdanost a ujedno motor tie radi. Testiran na turbo motorima i motorima sa katalizatorom. Obezbeđuje povećanju pouzdanost i mirniji rad motora. Dodaje se 5% aditiva u ulje pri svakoj zameni.

Efekti Liqui Moly aditiva:

Zaštita od habanja

  • smanjenje potrošnje ulja i goriva
  • Primetno smanjenje habanja motora
  • Produžen životni vek motora
  • Mirniji rad motora

 

600201_org.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima li neko iskustva sa I.G.A.T. uljima konkretno sa 10w40 PLATIN HC

 

http://igat.ag/en/products/motor-oils/passenger-cars/platin-hc-sae-10w-40/

Ja sam, čitaj auto, prešao na ovo ulje na nagovoru prijatelja evo vć treću zamenu i prijatno sam iznenađen.

Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...