Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zanima me u Pandu 2006 1.2 benz. ide 20k koliko sam video u servisnoj, na koliko se menja i još jedna stvar veliki servis joj se radi na 120.000, koliko je to realno za naše uslove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1tVK6r.jpg

Uputstva za Fiat/Lancia modele ---> Fiat Nuova Panda

Svi uglavnom menjaju na 10.000 maksimalno zbog ne tako dobrog našeg goriva...

Ako se pređe ta kilometraža, onda se veliki servis radi na 120.000...ako se ne prelazi toliko kilometara, onda na 4 godine godine jer nije dobro držati iste kaiševe duže od toga naročito ako je pretežna gradska vožnja.

Na svakih 5 godina ( ukoliko se ne pređe pomenutih 120.000 Km ) bez obzira na uslove vožnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno za nase uslove je plafon 100 000.... 20k je ekstra ulje, i sam ga koristim u mom Puntosakiju, koristio sam i Selenia Racing ali je poprilicno retko pa se trosi... 20k nece ni da mrdne.... Recimo da kupim nov auto i da ga pretezno vozim kod nas, veliki servis bi uradio na 90.000km a male servise radim na 7500 - 8000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja priupitam stogod :)

Ovako, u Zmaja je zadnjih 5 god (toliko je bio kod popa od koga sam ga kupio) sipana Selenia 20K, medjutim sad zadnji put kad sam ja isao na mali servis kod Bogunovica na Tosin bunar majstor je svojevoljno natocio Axxon Extreme semi sint ulje. Naravno, to sam video tek kad sam dosao kuci... Na prijemu sam trazio Seleniu, jer je do tad tocena ali eto, omaklo im se ili sta vec....

E sad, pitanja su sledeca:

  1. da lije moguce da ja zbog tog ulja imam probleme sa autom (one cudne zvukove ispod haube) verovatnoste vec svi videli temu?
  2. Koga da prebijem? majstora ili onog shu*ka na prijemu? :) tj kako sa njima da resim spor sipanja ulja koje nije preporuceno od strane Fiata?
  3. Da li uopste da se bakcem sa njima ili da sve batalim i jednostavno ponovo (nakon 1500 km) promenim ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ulje ima kolko sam ja video na netu preporku Mercedesa, Porsea ,WV i BMW-a i sigurno je dobro i za Fiat.Sto se tice onih zvukova ispod haube mozda nebi bilo lose postaviti pitanje na sajtu Fiata da vidimo sta bi oni mogli da kazu?

Na ovoj adresi http://www.fiat.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xepoj

Izbegavaj Bogunovića! Ima mnoooogo kvalitetnijih servisa za tvog ljubimca. Prelistaj malo forum - kašće ti se samo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ulje ima kolko sam ja video na netu preporku Mercedesa, Porsea ,WV i BMW-a i sigurno je dobro i za Fiat.Sto se tice onih zvukova ispod haube mozda nebi bilo lose postaviti pitanje na sajtu Fiata da vidimo sta bi oni mogli da kazu?

Na ovoj adresi http://www.fiat.rs/

hhehe ako ih budem pitao za zvukove zna se sta ce da kazu "obavezno dodjite na servis da se auto pregleda, zakazite na 3 trojcice 3 dvojcice, pozovi me bA"

Pitao sam ih koje ulje preporucuju eto cisto da ne bude da nisam nista pitao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa Seleniom WR pure energy (p.e.)?

To je kao novija WR za nove (citaj manje 1.3) multijet motore.

Jel valja za jtd?

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije samo za manje mjtd vec preporucena za aute sa partikularnim filterom

Share this post


Link to post
Share on other sites

koncepcija oba motora je skoro ista nisam gledao specifikaciju WR PE ali mislim da bi moglo za jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

WR PE je potpuno sinteticko ulje (fully synthetic) za razliku od obicnog WR-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video na Selenia sajtu ni 20K vise nije preporucena za Fiat automobile koji se jos uvek proizvode, ukljucujuci i Punto Klasik 1.2 8v.

Zamena za 20K je Selenia K P.E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se uvek događa kada se izbaci novo ulje. :thumbup:

Selenia K P.E. ( pure energy ), ful sintetika:

- SAE 5W-40

- API SM/CF ( SM - Valid from November 2004, it asks for tougher tests about stability to oxidation, deposit control, performances at low temperatures; CF - For diesel engines with indirect injection and for other diesel engines which use a broad range of lubricants, including those with a high sulphur content (over 0.5 wt.). Control on deposits on the pistons, wear and corrosion of the bearings is important for these engines, which may be naturally aspirated, turbo-charged and high performance turbo-charged. The oils for these functions began to exist in 1994 and can be used when specification CD is recommended. )

- ACEA C3 ( C3 - Stable, stay-in-grade oil intended for use as catalyst compatible oil in vehicles with DPF and TWC in high performance car and light van diesel and gasoline engines. These oils will increase the DPF and TWC duration.

Warning : these oils may be unsuitable for use in some engines. Consult owner manual or handbook if in doubt. )

- FIAT 9.555.35-S2 ( Qualification for Diesel and gasoline engine, with exhaust treatment system, lubricants, with extended drain... )

Selenia 20K:

- SAE 10W-40

- API SL/CF ( SL - Born on July 2001, intruduces limits in terms of stability to oxidisation, deposit control at high temperatures, reduction of volatility and consumption rates ; CF - For diesel engines with indirect injection and for other diesel engines which use a broad range of lubricants, including those with a high sulphur content (over 0.5 wt.). Control on deposits on the pistons, wear and corrosion of the bearings is important for these engines, which may be naturally aspirated, turbo-charged and high performance turbo-charged. The oils for these functions began to exist in 1994 and can be used when specification CD is recommended. )

- ACEA A3 ( Stable oil for use in high performance engines and/or for prolonged change intervals where specified by the manufacturer, and/or for low viscosity oils for use during all seasons, and/or for harsh operating conditions as defined by the manufacturer. )

- FIAT 9.555.35-G2 ( Qualification for gasoline engine lubricants with standard characteristics. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reći će ti Seleniu. :thumbup:

I ja sam ocekivao Seleniu kad ono -> Servis: Shell Helix Plus,3.8 litara :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajtu su ti tako napisali?

Oni imaju običaj da na sajtu uvek napišu Selenia ulje, a onda u servisu sipaju Shell jer ga uvozi Mišković, tj. on je zastupnik...ali bez obzira na to, uvek su na sajtu pisali Selenia.

Čak sam davno čitao pitanje na njihovom sajtu u kome je neko spomenuo da su mu sipali Shell iako je Selenia preporučena...i odgovor mu je bio ''Mi uvek sipamo Selenia ulja''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo crno na belo, da ne bude da lazem :rtfm::) :) :)

Click me :)

Moje pitanje se nalazi tacno gde ovaj gore cikac pokazuje, na dnu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...znači više nije sistem ''na sajtu pišemo Selenia, a u servisu sipamo ulje koje gazda uvozi'', već su sada i na sajtu počeli da pišu Shell (koji gazda uvozi)...dok Seleniu uvozi neko drugi, pa gazda nema toliku zaradu kao na Shell ulju... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl:

nisi ni ti normalan :)

nego koja je razlika izmedju sintetickog i polusintetickog ulja? :blink:

onako, laicki :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto su ovlašćeni servis i prodavac Fiat vozila, da li mogu da izgube licencu, pošto je Fiat odredio isključivo Selenia ulje, a ne Shell?

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto su ovlašćeni servis i prodavac Fiat vozila...

Nisu više ovlašćeni uvoznik...a, za ovlašćeni servis ne znam da li im je tu ostala licenca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell Helix Plus je dozvoljeno sipati u Fiat-ove motore koji zahtevaju specifikaciju FIAT 9.55535-G2, a to ulje Shell Helix Plus, ispunjava tu specifikaciju.

Mozda je cak i malo kvalitetnije od 20K, medjutim ja licno bi se drzao preporuke proizvodjaca i sipao 20K.

Na forumu u jednoj drugoj temi o mot. uljima sam procitao da pojedni clanovi koriste u motorima Seleniu HPX. Po meni sasvim pogresno, jer to ulje ne ispunjava ni jednu Fiatovu specifikaciju, pa cak nema ni preporuku od strane Fiata.

Pogotovo je pogresno koristiti to ulje (Seleniu HPX) u zimskim mesecima. Ako vec zelite ulje koje doseze gradaciju 50, bolje da sipate SELENIA ABARTH 10W50 jer ce se ono ponasati u letnjim mesecima kao HPX 20W-50, a u zimskim kao 20K 10W-40 i skoro kao

K P.E. 5W-40.

Ali zasto eksperimentisati kad je najednostavnije:

U benzince Selenia K, Selenia 20K ili u najnovije (ukljucujuci T-Jet) Selenia K P.E.

U dizele Selenia WR ili u najnovije (Multijet) Selenia WR P.E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia HPX je za ''istrošene motore'', tj. za one koji su dosta kilometara pregazili. Povećava kompresiju, smanjuje potrošnju ulja, a upravo motori koji su dosta istrošeni počnu da gutaju ulje više nego što treba i da gube kompresiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekoliko reci na temu ulja,filtera.Vec 4 god.koristim u jtd-u MARLY black gold tdi semi siynthetic with graphite sae 10w40 ACEA:B4/A3 MB;229.1 VW505.OO API;CF/SL.filteri samo kneht.mozda je malo skuplje ali kod nas nema bolje.vek izmene 15000km.sigurno da ga nema u preporuci fiata ali posto znam kako se uvoze ostala ulja a i gde sve mogu da se kupe(OD PAZOVE PREKO KOSOVA,PA KAKVO ZELITE I KOJE MARKE,NIJE PROBLEM)ovo je ok. a kazu da ide i u majbah.ima i sa keramikom itd. 2400 din l. promena na 30000 km.ko voli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...