Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

sta bi ste preporucili da sipam u cromu 1.9mjt 150ks kojoj na satu pise oko 180000?

fabricki nude seleniu wr a ja se razmisljam da li da sipam to ili td.uzeh ga pre neki dan pa bi za pocetak trebao promeniti ulje i filtere.

dvoumim se jer na meracu ulje je do maksimuma pa ne znam trosi li ulje.ako trosi greota je sipati wr

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/6/2017 at 1:12 PM, Sasa_Tv said:

Ima li ko iskustva sa Selenia K Pure energy 5w40 MultiAir Acea C3 full sintetika, Fiat Grande Punto 1.2 51 kw, sredina 2015-te, presao 25 hiljada, po servisnom uputstvu treba da se sipa to ulje i zaista su mi ga sipali u ovlascenom servisu na malom servisu, licno prisustvovao i gledao.

Za predjenih 10 hiljada potrosio je mozda do 0.3 litre malo ostrije voznje, kazu da je to normalno, auto je novo u garanciji. Lijepo i mirno radi, nemam zamjerki, ali kao sto kazete svaki cigo svoga konja hvali, pa tako i Fiat u kooperaciji sa Selenia uljima..Zato me zanimaju iskustva da li je mozda neko ulje bolje za ovaj auto ?? 

 

Mislim da ti je u rangu sa cenom Motul 8100 X-clean 5w40,oko 11 eur ti je gde god ga kupio.Imas produzeni interval zamene i slobodno obrtomer u crveno ;),prema TDS i specifikaciji odgovara za tvoj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bulmil said:

sta bi ste preporucili da sipam u cromu 1.9mjt 150ks kojoj na satu pise oko 180000?

fabricki nude seleniu wr a ja se razmisljam da li da sipam to ili td.uzeh ga pre neki dan pa bi za pocetak trebao promeniti ulje i filtere.

dvoumim se jer na meracu ulje je do maksimuma pa ne znam trosi li ulje.ako trosi greota je sipati wr

 

Veca ti je greota sipati TD :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose ali je malo prevazidjeno,u tvoj motor cak i da je kilometraza x2 ide cista sintetika ako mislis da te posluzi,naravno sve sto mi ovde pisemo nije obavezujuce :)

Probaj sa nekom jeftinojom varijantom 5w40,moze i Nisotec ili nastavi wr pa i ako malo trosi uvek moze da se dospe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bulmil said:

sta bi ste preporucili da sipam u cromu 1.9mjt 150ks kojoj na satu pise oko 180000?

fabricki nude seleniu wr a ja se razmisljam da li da sipam to ili td.uzeh ga pre neki dan pa bi za pocetak trebao promeniti ulje i filtere.

dvoumim se jer na meracu ulje je do maksimuma pa ne znam trosi li ulje.ako trosi greota je sipati wr

 

U dizela sa 16v i hidropodizacima samo 5w ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, bulmil said:

fabricki nude seleniu wr a ja se razmisljam da li da sipam to ili td

 

Kakav crni TD, pa to se vise ne sipa ni u 1.9 jtd 8v...?!
Posto ima DPF, preporuka ako se vec Selenija sipa je WR 5w30

WR 5w40 ide u motore bez DPF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se bas dvoumim sta da sipam na sledecem malom.. Dal da idem na Seleniju ili Shell. Verovatno necu pogresiti ni sa jednim ni sa drugim, sta znam. Nije mi do ustede od 1000din, nego vise do toga koje je ulje "bolje".

Bas dilema velika :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos malo pa idem na mali servis i sipao bi Shell. Sa 20k sam presao 7200km i ulje je crno,sad..cuo sam da je to dobro jer je pokupljen sav garez,na ovu kilometrazu sam dolio oko 300 grama i prezadovoljan sam zaista i iskreno ne znam da li da cackam mecku i menjam ili da nastavim isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bulmil

Prica vezana za DPF i uklanjanje istog je prebacena u postojecu opstu temu o partikularnom filteru:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da menjam ulje za brzo .
Shta preporucujete za punto hgt u 2017 godine :) ?

Ja hocu da probam liqui moly 10-40 sa mos2 aditiv ...shta mislite?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi uskoro sledi redovan servis malo sam se raspitivao,sta vi mislite o Marly ulju? Svi kazu da je odlicno,konkretno neko grafitno. Drug sipa u Sićenta vec 4  godine i menja ga na 15.000km.Tvrdi da mu nista ne trosi,da mu auto radi mnogo tise,sto je zaista tacno. Pored njega kada stanes kao da je hibrid hehe

E sad..da li vi inate neka iskustva? Ne igra mi uloga cena kada je tonu pitanju. 1600din je litar. 

Ima servis kolibri koji iz bureta ako uzimas placas 1050din/lit plus filter,ruke su free ako se uzima kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cuore_sportivo

ja imam pozitivna iskustva,poslednjih 3 ili 4 puta kod njih radim redovan servis-cena za 10w40 je 1000din za iz bureta 1295din iz flase,stavljaju hengst filtere,imas kod mene u temi :)

ovo se odnosilo na grafitno ulje,cena za obicno je niza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...