Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sta si prethodno od ulja koristio,kolika je potrosnja ulja bila pre,a kolika sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom autu prešao sa 10w40 na 5w40 (sa selenine td na wr).

Potrošnja ulja je ostala ista 2-3dl na 10000km.

Evo ponovo ću sipati wr, već nedelju dana je vozim u gepeku.

Reko da se malo navikne na uslove vožnje pre nego što je zaposlim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, MS PK said:

@Dante Bg sipaj slobodno, ja sam pre svasta koristio i nikad neke razlike :D

 

Pa ne ocekujem nista od navedenog :) Bitno mi je samo da ne sjebem nesto,a glupo mi je da bacim posto sam dobio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neki test moze da se pogleda kako je ocenjeno to ulje Meguin jer iskreno prvi put cujem za njega ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hteo da sipam sad na zameni da sipam Castrol ili Motul i tako usao u spiku sa prodavcem sta je bolje da uzmem kad se tu nadje neki "majstor" i rece sto bi druze bacao pare na ta ulja ja mojim musterijama stavljam Opelovo i svi prezadovoljni. Ja u cudu hocu da potrosim sto vise kesa za sto bolje ulje i spremio pare da tako i uradim i spakovao mi covek sve samo nije otkucao kroz kasu i udje taj lik, ja u cudu kaze ici ce ti isto jer je odlicno ovo ulje.

Ja sad ne znam sta da radim a prodavac pita sta si odlucio, i ja na brzinu reko daj to Opelovo kad covek kaze da je dobro vidim majstor je valjda zna sta prica.

Da skratim pricu uzmem ja to ulje i zamenim ga kad auto totalno extra radi 1000% bolje nego pre zamene a imao sam Elfovo ulje pre a pre toga Seleniju od koje sam pobegao em najskuplje em najgore ulje.

Tako da sam duplo jeftinije prosao za ulje iako mi to nije bila namera ali sa ove distance ne deluje mi da sam ili taj lik pogresio.

A da ulje je GM 10-W40 prvi put cuo i video to ulje.

 

Da li sam dobro odradio ili ne? Auto ide bolje prosto ne moze da se prepozna i sve nekako bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meguin oils of Germany; Nemačko ulje iz iste fabrike u kojoj se proizvodi Liqui Moly, znaci ista fabrika a dva brenda. Mi smo direktni uvoznici i distributeri Meguin brenda. Pokrivamo putnicki, komercijalni i teretni program. Licno ga i ja koristim u Puntu Clasic. Necu sada mazati druga ulja i pricati negativno o njima, reci cu samo ko je jednom probao Meguin ostao je na njemu, ima i ovde ljudi sa foruma ali i mnogi drugi. Sve ostalo mozete pogledati na www.meguin.de

www.elankg.co.rs

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/27/2016 at 4:32 PM, Axic said:
Jel ima neki test moze da se pogleda kako je ocenjeno to ulje Meguin jer iskreno prvi put cujem za njega ? 

 

Aman više...

Dusmane13, kako bre bolje ide auto do neprepoznatljivosti sa prostom zamenom ulja?

I radi 1000 puta bolje... Dajte malo ozbiljnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Vlada kg said:

Meguin oils of Germany; Nemačko ulje iz iste fabrike u kojoj se proizvodi Liqui Moly, znaci ista fabrika a dva brenda. Mi smo direktni uvoznici i distributeri Meguin brenda. Pokrivamo putnicki, komercijalni i teretni program. Licno ga i ja koristim u Puntu Clasic. Necu sada mazati druga ulja i pricati negativno o njima, reci cu samo ko je jednom probao Meguin ostao je na njemu, ima i ovde ljudi sa foruma ali i mnogi drugi. Sve ostalo mozete pogledati na www.meguin.de

www.elankg.co.rs

 

Meni si doterao bure od 60l u G.M :)! Iskreno ja sam sipao Meguin ulje 5w-40 u Stila 1.9jtd, cak sam ga zamenio na 14000km. i za sad sam zadovoljan. Sad treba da radim zamenu i u ostalim vozilima. Brzo ce mi otici ovo bure pa cemo se cuti ponovo :D. Inace sam upoznao kolegu licno, pili smo pice par puta i odmah se vidi da je ok lik i da nije neki prevaran. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Milanče, trudimo se da opravdamo poverenje kupaca. Trziste je takvo kakvo je, svasta se radi, ono sto je dobro ljudi prepoznaju. Dobra reč se na daleko čuje.

Evo jedne od polica da kolege vide kako to ulje izgleda...

 

zza1771.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, totti said:

Aman više...emoji23.png

Dusmane13, kako bre bolje ide auto do neprepoznatljivosti sa prostom zamenom ulja? emoji3.png

I radi 1000 puta bolje... Dajte malo ozbiljnosti emoji4.png

 

Klasični Placebo efekat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas odradio mali servis i ne pamtim ovoliku razliku u promeni zvuka motora posle zamene ulja.kako na leru tako i pri jacem gasu.
Secam se da je posle svake zamene bilo promene ali ovaj put sam iznenadjen.

Prosli put sam presao sa Selenie 20K na Shell Helix HX7 5w-40,pa je mozda to razlog ili jednostavno nije bila optimalna kolicina ulja u motoru.Proveravao sam pre mesec dana i bilo je na minimumu,nisam dolivao jer je mali servis svakako bio uskoro.Nemam drugo objasnjenje.

 

I ovaj put sam sipao Shell Helix HX7 C 5w-40...

 

 

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda.Da se to desilo prosli put kad sam prvi put presao na Shell pa bi bilo i ocekivano,ovako mozda i govori o tome koliko je Shell los posle god dana dok je kao svez odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam primetio razliku između Castrola,konkretno izmedju edge i magnatec-a Edge je 5w40 Magnatec je bio 10w40 na prvom paljenju sa Edge je bučniji par sekunid i par sekundi duže drži lampicu nego što je bio slučaj sa Magnatec-om.Dakle sa edge-om mu treba 4-5s više da postigne pritisak duže nego što je bio slučaj sa Magantecom i tačno se čuje promena u radu kad nabije pritisak i koliko se smiri motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima li razlike izmedju godinu dana stare Selenie (i nekih 10ak hiljada km) i tek sipanog Shella? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majkicbane Ima,ali je veca razlika izmedju starog Shella i novog. :)
Kao sto je u oba slucaja nov Shell bolji od nove Selenie :)

Sto je i logicno jer je Selenia 10w 40,a Shell 5w 40

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Markobgd said:

4~5sec je oooooooogrooooman period.....veruj mi znam sve o lampici za ulje!:o:D

Kako nije usporava mi polazak čitavih 5s a vreme je novac :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti nije dobro poredjenje :P

Kakva je razlika u ceni? 5w40 Shell i 10w40 Selenia? Ako se secas cene Selenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia 20K ~900 din, Shell Helix HX7 C 5w-40 ~700 din.

Dobro je poredjenje,sa Shell-om sam prezadovoljan ali izgleda da se vise degradira od Selenie posle god dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...