Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne znam da li je pitanje na pravom mestu,ali imam nekih 20-tak litara dobijenih u kompenzaciji NIsotec ulja 5w-40..Da li mogu to da sipam u Dobla 1.9jtd,posto sam citao na netu da je ulje dobrog kvaliteta i plus bih mu menjao ulje na 10.000km,za svaki slucaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ultra ti je puna sintetika a hx nije, ima mesanu sinteticku i mineralnu bazu, sto se kaze polusintetika

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao ali ajd ponovo cu, sipao wr, presao na Synium 3000AV, nisam primetio nikakvu posebnu razliku, kako sam ga sipao pre nekih 10 000 tako i sada stoji, menjacu ga na oko 15 000.

Na papiru je kazu kvalitetnije od WRa jer ima sinteticku bazu dok WR imam sintetsku... ili tako nesto... valjda bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se premisljam da uzmem nesto jeftinije ali ne znam da li da rizikujem, a kako moze da bude bolje, a skoro duplo jeftinije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane, tu sam te čekao.  :thumbup:


Sale isti proizvođač, iste tehnologije , novije ulje.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista firma-Petronas, kazu da je Petronas debelo platio Selenia brend pa zato cena Selenie ne ide dole i zato se Syntium nece naci na listi ulja odobrenih od Fiat-a (Fiat Oil Specifications), treba ubrati prihod, inace tehnologija manje vise ista.

Sudeci po net clancima kvalitet u milan-jtd slucaju na strani Syntiuma.

Edited by Dr Sidious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, isti proizvodjac, izlazi iz istih pogona, citkarao sam po netu pre da ga sipam, i najvise je naravno pisao Stalker na svom blogu, zakljucak je da WR nije full sinteticko ulje, samo ima sintetsku bazu dok je Synhium 100% sinteticko ulje. Ispunjava sve standarde (i vise) koji su obavezni za jtd, i najbitnije cena nije naduvana nego realna.

 

Kako se ponasa u motoru? Pa kad je novo oseti se meksi rad (kao i sa svakim novim uljem), lampica za pritisak se gasi odmah, cini mi se jos u verglanju, potrosnje nema, kao i kod svakog dizela pocrni posle nekog vremena ali cini mi se malo kasnije nego WR. To je ono sto ja kao laik mogu da kazem, Selenia u drugom pakovanju sa realnom cenom.

 

I da, jos jedna stvar, nastavljam sa Synthium-om i dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petronas ima malo zvučnije preporuke.

Ortak cepa već drugu zamenu tako da ću i ja preći na Petronas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što je u istom pogonu ne mora ništa da znači....i u JUB-u se u istim mikserima, egalizatorima i cevovodima proizvodi i Jupol GOLD i Jupol I Jupol ekonomih.. (prvi i zadnji - nebo i zemlja)

Ne diskutujem o kvalitetu Synhium-a uopšte samo navodim paralelu na temu isti pogon....

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam se vec opredelio :) samo jos da nadjem nesto jeftinije za menjac?!

 

edit, off:

marko, imas neke veze sa JUB-om?

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde ima da se kupi ulje sintium original,sad mi je u auti eneos ulje,japansko,koje je za zamenu,jer sam presao 10 hiljada,a i menjacu ulje za menjac

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja planiram da na sledecem menjanju predjem na Syntium, e sad nisam siguran da li na 10-40 ili 5-40.E sad ako je Selenije 20K na 8000km trosilo oko 700gr da li ce Syntiuma 5-40 trositi vise? Generalno kod mene je sigurno 70% gradske voznje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam ja do Slodesa i uzeo syntium 3000av. Od njih sam dobio info da je Selenia pravljena za italijanska vozila, a Syntium za nemacka.. U principu jako slicno i oni ga sve vise prodaju. Cena kod njih 530din za kantu od 4l, a 550din od 1l.. Uskoro ce mali servis pa cemo videti

Edited by underground

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam se vec opredelio :) samo jos da nadjem nesto jeftinije za menjac?!

edit, off:

marko, imas neke veze sa JUB-om?

Jbm ga pa u menjac ne idu ni cela 2l i to se menja...mozda nikad kod tebe vise :D Uzmi Tutelu i Seleniu wr ili Sintium 3000Av i ne razmisljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Od njih sam dobio info da je Selenia pravljena za italijanska vozila, a Syntium za nemacka.. 

 

Razlika je gde u leguri , obradi ili treće. Trgovci su čudo.

Zadovoljava i Renault specifikacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mica, u menjac ide 1.96 l. Koliko vidim litar je oko 1500 din, ili sam lose video cenu u ap sportu, koju oznaku ima ta tutela-nutela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...