Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Djole vozio sam 20k (mada je mozda trebalo kpe), smece od ulja vec  posle 8000km krenuli da mi vriste hidro podizaci kao da vozim na vodu a ne na ulje !

 

 

 

Postoji li Sintium kao zamena za 5w-30?

 

Ima :

 

http://www.slodestrade.rs/proizvodi/automobili-syntium/item/140-petronas-urania-maximo-5w-30.html

 

I ceo program :

 

http://www.slodestrade.rs/proizvodi/automobili-syntium.html

 

 

Indenticni aditivi idu u seleninina ulja kao i sintiumova a cena :-)

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja u stila 1,2 16 v sipujem seleniju gold 10w40 i prezadovojan sam netrosi ga i necuju mi se hidropodizaci jedino zimi na prvom pajenju s cuju malo  ali to nekih pola minuta  to je kod svih isti slucaj i kupujem u limenkama od litar iskjucivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki sipaju i Gold u 16v Puntiće i Stilaće. :) Ja se još uvek držim Selenie 20k i ne razmišljam da je menjam iako vidim da većina razmišlja o prelasku na Syntium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja prelazim na syntium pri sledećem servisu, sad da l' na 1000 ili 3000 to ću se raspitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja  gold menjam na 10 000km i  nemam  nikakvih   primetnih razlika u radu motora kada je zamenim i posle 10 000km motor isto zvuci   nisam imao primer da ko na primer nekima posle 6 000km motor zvekece mislim na hidro podizace  kod mene se necuju u opste  samo zimi kada je veci minus  na prvom jutarnjem pajenju se cuju ali samo pola minuta do minut podizaci ali to je normalno   i onda se utisa motor i samo prede  i sto mi je naj bitnije za 10 000km ne potrosi mi ni gram uja .

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste da na 16v benzince svi sipaju iskljucivo 20k.

 

ali taj Gold sigurno da mu odgovara kad je tako.  Iskren da budem ja ni ne znam za koje motore je ciljan taj Gold?

 

Drug mi u Doblo 1.9 JTD , sipa iskljucivo Seleniu Gold, i nece nista drugo.  Auto mu radi odlicno,ne dimi nit trosi ulje...  istina je da bi i ja na njegovom mjestu sipao ulje koje je provjereno za turbo dizela, TD, WR, i ostale marke mimo Selenije...   ali on to sipa i evo se vozi godinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia Gold je za 8v motore a 20k sa 16v.

 

Inace Gold je starije ulje od 20k i za motore koji su stariji od 2000 god i sam Fiat je preporucivao da se sipa Gold u 16v (imao sam Mareu 1.8 16v, 1998 god. i preporuceno ulje u tehnickom uputstvu mi je bilo Selenia Gold), kada se pojavlo 20k (2001 ili 2002 god), pocela je podela Gold u 8v a 20k u 16v.

 

Syntium 1000 ili Selenia 20k (oba su 10W 40), po forumima, u AP-u, moj majstor kod koga odrzavam auto (samo Fiate i Lancie radi) kaze(u) da su ta dva ulja skoro indetnticna, ista bazna ulja, ista kuca i proizvodi. Razlika je samo u ceni, Selenia je skoro duplo skuplja ( 20k 1L - 860 din a Syntum 1000 1L - 480 din).

 

Ja sam uzeo za svoj auto (1.6 16v) Syntum 1000, sutra cu ga sipati pa cu javiti utiske za par hiljada km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet sam sipao Seleniu WR 5W40. Prethodna 2 servisa sam sipao Shell helix 7xc 5W40. Sada sam radio servis kod Neše na Altini (ne mogu više kod Gorana, zakazuje se ko za operaciju kuka), on i dalje cepa Seleniu, pa reko da ne filozofiram. Možda je moj subjektivni osećaj da sa ovom Selenijom dok je hladan radi grublje, za razliku do gore pomenutog Shell 7xc koji ima oznaku cold start. Jeste Selenia skuplja, verovatno je Goran zato i prešao na Shell. Ne troši mi ni jedno ni drugo što je bitno. Nadam se da će tako i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristio Total Quartz 7000 10W40,  ne trosi ni gram ni posle 12.000km, sad razmisljam da sipam  Total Quartz 9000 5W40.

 

Cenu za Total Q 9000 je u rangu na Syntium 3000 i Selenia TD...

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia Gold je za 8v motore a 20k sa 16v.

 

Inace Gold je starije ulje od 20k i za motore koji su stariji od 2000 god i sam Fiat je preporucivao da se sipa Gold u 16v (imao sam Mareu 1.8 16v, 1998 god. i preporuceno ulje u tehnickom uputstvu mi je bilo Selenia Gold), kada se pojavlo 20k (2001 ili 2002 god), pocela je podela Gold u 8v a 20k u 16v.

 +1,a dodao bih samo da kad je izasao KPE on je preporuka za 16 v motore .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što znači da može bilo koje. Oni samo guraju novije ulje jer je skuplje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja cu bogami u mog 16v na jesen da sipam sintium 1000 pa kako bude,vidim da ce i ovde ljudi preci na njega.prosle god kad sam ga uzeo sipana je 20k,za 4000km koliko sam presao pojeo je 450ml sto i nije malo,zato se razmisljam da probam sintium da uzmem od 4l pa imam i za dolivanje ako bude trebalo,a ostace i za sl zamenu 2015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kod mene npr kada sam proverio ulje na 3800-4000km stajalo je na max a na 5000 kada sam proverio falila je jedna trecina na sioci.Posle 6000km sam opet dolivao bar 3 puta po malo.Na 8000sam menjao i do tad je potrosio sigurno 800gr.Sledeci servis uzimam i Syntium ulje.Posle 5000km kada se potera malo i dodje mali preko 4000obrtaja motro je imao zvuk kao da je u blokadi a sad sa ovim toga nema.Ali cu sad bas da ispratim od koje kilometraze to pocinje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ulje od ova preporucujete i ko je imao kakvi iskustvo

1.Mobile 2000 x1 10w40

2.Shell helix plus 10w40

3.Valvoline durablenad 10w40

4.Total Q 7000 10w40

?

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me potencijalno zamensko ullje za Seleniju K.P.E 5W40 (nuova bravo 2012 god. - piše u uputstvu i to je do sada sipano) - Syntium?

Ovo me prvenstveno interesuje jer koliko vidim na forumu ljudi uglavnom pričaju o dizel motorima.

Benzinci - preporuka?

I benzinci sa plinom - preporuka (u katalogu se preporučuje Selenia Multipower GAS 5w40)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me potencijalno zamensko ullje za Seleniju K.P.E 5W40 (nuova bravo 2012 god. - piše u uputstvu i to je do sada sipano) - Syntium?

Ovo me prvenstveno interesuje jer koliko vidim na forumu ljudi uglavnom pričaju o dizel motorima.

Benzinci - preporuka?

I benzinci sa plinom - preporuka (u katalogu se preporučuje Selenia Multipower GAS 5w40)?

 

koliko znam 5w40 ide u dizele a 5w30 u benzince....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki je preporuceno Selenia KPE 5W40 za benziske motore na G.Punto i Bravo.

 

Ja na G.Punto 1.2 8V koristio Syntium 3000 5W40, samo znaj da ga trosi malo vise nego Selenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...