Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ali mislim da se tada em nismo licno poznavali :D, em mozda iz tog razloga nismo uzeli u obzir da je Bravo iz izlaznih serija, tj. da je C635 menjac u pitanju?

Ispravi me ako gresim, da ne citam i ja ponovo :) .

Znam 100% sta je fabrika propisala za C635, posto sam ga vozio 5 godina i na velikom servisu naravno menjao i menjacko ulje. A cisto sumnjam da se nesto razlikuje u zavisnosti od motorizacije, za isti menjac, u istom modelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Nisam siguran da li su isti menjaci na benzincu i dizelu.

Nisam siguran ni da li je kod mene c635, pravo da ti kazem nikad nisam gledao.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav covek, kakav gigant :P ...

Sve turbo verzije Brava su posle 2010. i restyle dobile tada novi FPT-ov (zabarski) C635 menjac. I benzinci (T-Jet 120, MultiAir 140) i dizelasi (MultiJet 1.6 i 2.0).

Evo ti pa sacni (ovo sam nekome nesto ranije uokvirio pa zanemari). U svakom slucaju, uvek mozes da proveris sta ti je na autu preko VIN i ePer:

 

Untitled.png.de46d4ac8711fb3010724a16888f4e06.thumb.png.d42383f8a0485250550d3516958dc116.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igat 5l 10/40 je 2900 din...

Jtd 81kw za 10000km potrošio 200ml možda... default_).gif Tako da od tih 5l jedan litar viška..

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih info da se nesto tesko nalazi u prodaji, pa kupih za kolegu.

Ako nekome zatreba info - Shell Helix HX7 ECT imaju kod AutoMike. Redovna cena je 1.260 din, a sa nasim klupskim popustom je 1.134 din:

 

IMG_20230624_150007.thumb.jpg.8b8a7ca553d9b7697da5560ad5dd3e0b.jpg

 

 

Pakovanje od 4l nemaju, ali mozda moze da se poruci, tako mi rekose.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stara nemačka firma sa rafinerijom koja se bavi uljima u mazivima od kraja 19 veka,trebalo bi da je dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nabacih skoro 10.000 km za 9 meseci. 

Ulje nije mrdnulo od salona, na polovini šipke, bez promene.

 

Idem za desetak dana u CG, preći ću jedno 2.000 sigurno, pa reših da ponesem i litar ulja za "ne daj Bože", znam da ne treba, ali može naglo da se spusti, ko zna,... i ovde ga je teško naći, mogu da zamislim u CG.

 

(M)elem, jedva ga nađoh u Oil Shopu, 1.440 rsd sa pdv-om + 360 rsd kurirska služba (nemam vremena da se mnogo lomatam po celom gradu za kilo ulja), ukupno 1.800 dindži. Meni je to OK.

 

Selenia ECO2

SAE 0W-20

ACEA C5 9.55535-DM1

CTR F049.C18

 

Pozdrav...

 

P.S. Gledao i čitao kako je super bilo prekjuče na skupu; sline mi curele, nažalost nisam mogao da dođem:crybaby:

 

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus kod Koleta mislim da jos uvek imamo i klupski popust ;)

10% na delove i 20% na usluge. 

@nebojsa zvezdara

Navrati kada mozes na druzenje. Ispricamo se, ismejemo, pocastimo, pokupis uvek korisne informacije, sredi se nesto sitno, odradi dijagnostika, mape...

Svi su dobrodosli, a vecina ceka neki poziv ili da ih neko drugi cima da svrate. Steta sto je svuda sve manje pravog druzenja, a sve vise zatupljivanja ekranima i otudjivanja ljudi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakvo je misljenje o ovom ulju. Divinol...

20230627_085815.thumb.jpg.82f3ef9e0a9af1e49ad288f4abf3173c.jpg

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Mislim se, gde ga iskopa :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koriste ga moji za sluzbena vozila. Zamena na 10 k km. Ja utepah 40k km za godinu dana.
Ide Golf ko blesav

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smem li da kupim Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W30 u prodavnici Prosport, ugao Ljube Vučkovića i Vojvode Stepe u BGD? To mi je blizu doma, tu im  je servis i prodavnica. Tu je pored njih bila nekada prodavnica AP sport, kod njih sam godinama uzimao Selenia 5W30 WR u metalnim kantama za Grande Punto, pa sam smatrao da je bezbedno (piše uvoznik Slodes). Poslednjih par godina od kad se zatvorio AP sport kupovao sam Selenia kod Prosport, ali u plastičnim kantama, nema više metalnih. Pošto GP ne troši ulje ni dan danas, verujem da drže originalna ulja. Treba mi jedan litar samo da stavim u kola za rezervu kad krenem na duži put. 

Edited by NIXIE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristili su moji matorci za Reso L2 i delom za Koleosa, pa presli na Total. Ako je oridjidji, nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može ovo biti alternativa za Selenia 5W30 WR PE?  Za 1,3 Multijet 75KS iz 2009god.

Shell helix ultra professional ap-l 5w-30. 

Specifications: ACEA C2; PSA B71 2290. Meets the requirements of Fiat 9.55535.S1. To piše i na Selenia ulju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2023 at 1:04 PM, NIXIE said:

Jel može ovo biti alternativa za Selenia 5W30 WR PE?  Za 1,3 Multijet 75KS iz 2009god.

Shell helix ultra professional ap-l 5w-30. 

Specifications: ACEA C2; PSA B71 2290. Meets the requirements of Fiat 9.55535.S1. To piše i na Selenia ulju.

bolje gledaj Shell Helix Ultra 5W30 ako ima DPF ako ne onda 5W40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ipak opet Selenia 5W30WR. To sam sipao svih ovih godina, motor ne troši ulje, tako da sam rešio da ne menjam. Nije velika razlika u ceni, a imao sam i litar rezervnog od prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari ako moze jedna preporuka, koje ulje sada sipati u stari bravo 1.6 16v 2000 godiste, posto je sve ovo godine sipana selenia gold pa bih sada da malo promenimo to :) Nadjoh u manuelu da za njega ide ACEA A3, API SJ or better :) Pa sta mislite da je to better od ove preporuke?
Inace auto ne trosi ulje za sve ovo godine provedene pod seleniom gold...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tacno, ali citajuci temu vidim da se dosta ljudi odreklo selenie i da se sipaju druga ulja, a i pise se kako je selenia poskupela i da ne vredi taj novac...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...