Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

OD kad je Acea C3 u plastici ?
 

.a40cea0ff174e36ae276994372fba918.jpg

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia nije poskupela koliko videh usputno na par mesta. Sad cu svakako raditi mali servis pa cu videti

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Texaco havoline extra 10w40 od uvoznika Trigema, jel koristio neko u punto 1.2 8v ?? Zanimljivo ulje po specifikacijama i brendu koji je legendaran ali kod nas nije zastupljeno...sta mislite o ovom ulju iz iskustva naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima specifikaciju za Fiat Punto:

ACEA A3/B3; A3/B4;

API SL CF

Fiat 9.55535-G2

Ako ima,cepaj

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, neshtry said:

Jel ima specifikaciju za Fiat Punto:

ACEA A3/B3; A3/B4;

API SL CF

Fiat 9.55535-G2

Ako ima,cepaj

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Ima mnogo jace specifikacije od fabrickog ulja koje si ti naveo, nego mene je zanimalo u realnom koriscenju kakvo je jel koristio neko...brend kao brend je legendaran na zapadu i u americi posebno ali kod nas slabo ko koristi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cepaj pa nam prenesi utiske...
Ne verujem da je loše

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste znali da motorno ulje ima rok trajanja?

 

219637-ulje.jpg

 

Motorna ulja vremenom menjaju svojstva i imaju rok trajanja.
Ulje se prodaje na litre, dok motori najčešće imaju kapacitet koji nije okrugla vrednost. Ostatak ulja serviser vam najčešće vrati, a vi ga sačuvate po principu ''zlu ne trebalo''. Ako mislite da taj ostatak iskoristite na sledećem servisu, to baš i nije pametno. Rok trajanja ulja nakon otvaranja je oko šest meseci, jer u kontaktu sa vlagom ili prašinom ulje može da razvije sedimente. Ulje u originalnoj ambalaži koja nije otvarana može da traje od 3 do maksimalno 5 godina. Naime, to zavisi od tipa ulja i aditiva jer ako u ulju ima gvožđa ili bakra, oksidiraće brže. Kao i u slučaju brojnih drugih proizvoda, ulje treba čuvati na tamnom mestu i u uslovima bez temperaturnih ekstrema.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko informaciju da li je motul 5/40 xclean zamenjen sa motul 5/40 xclean gen 2?

NE mogu da nadjem nigde obican xclean sve je xcess I ovaj gen 2....Da, gen2 ima fiat S2 sertifikat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Home

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Home Ja kada sam u Kit komercu uzimao Motul 8100 5w30 EFE za moj Bravo dizlo, nisu imali informaciju za novi Gen2 istog ulja da su ga uvezli, te verujem da ga nema ni za tvoj, bar kod Kit Komerca. 

 

Na sajtu Mass company-ja, koji je zvanicni uvoznik, ima na stanju pa mozes naruciti od njih. 

 

Klik ovde

 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

1924 dinara za litar...ma vazi .Porucio sam ovaj gen 2, na "ulaz" Litar ovog ulja kosta 1050 dinara. Ko je uvoznik videcemo kada stigne, Posto Mas nema to ulje u ponudi. Ja trenutno imam 2 litra xclean koje je uvezao vagen iz Beograda...  

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Home said:

1924 dinara za litar...ma vazi

Uvek je kod njih skuplje nego kada uzimas od npr navedenog Kit komerca. Zasto, nem pojma. 

 

Pazi se samo falsa, castrol, motul, selenija se dosta kopiraju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De mu rokni neki 5w40, pocasti malo jtd-a pred zimu, i ovako brekce na ladnom, pa bar malo da ga utisas :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/15/2021 at 9:00 PM, Max82 said:

Gde online naci Syntium 3000 10w40 za Alfu 147 1.9jtd?

Kontaktiraj Slodes u BG (ovlasceni uvoznici za Petronas, tj. Seleniu), mozda imaju i neku dostavu...

Inace se apsolutno slazem sa kolegama da je bolja varijanta 5-40 (ako je motor iole sacuvan), koje je tecljivije na nizim temperaturama, a cesto i sintetika.

Ako vec juris Syntium, to je konkretno 3000AV 5-40. Dodatno sto je kod Petronasa em ulje jeftino, em maltene nikakva razlika u ceni u odnosu na 10-40.

Slodes je cak imao i one akcije 4+1 gratis za Syntium ulja, ne znam da li je jos uvek aktuelno. Za 1.9 idealno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Syntium 3000 je 5w40 a Syntium 1000 je 10w40. A za jtd slobodno uzmi 5w40. Malo redje taman sad zimi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za JTD je svojevremeno prilicno njih uzimalo pomenuti 3000 AV, 5-40:

 

99U48113.thumb.jpg.04bf6d59c99ddda1ff8e8e6dda72e5c8.jpg baf4fb_85e3d0a792c84187ab263ddafc7bc2cd_mv2.thumb.png.93355dcc8160f3dcc86decaa7149a275.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li savet koje ulje da sipam u Punta 0.9 Twinair 100ks? Auto je 2015. god, dakle Euro 6...

Ulje je menjano pre 3000km otprilike (nisam ga ja menjao, već prethodni vlasnik, tj servis), i koliko vidim za sad nije potrošio ništa, ulje miruje na istom nivou kao kad je kupljen.

Prethodni vlasnik ga je samo vozio u servis, pojma on nema o vrsti i gustini ulja, a Švabe su napisale u servisnoj da je Selenia u pitanju i to je to. Nit gustine, nit vrste, ništa.

Ja bih mu stavio Selenia PE Digitek 0w30, ali bih voleo da čujem vaše predloge.

image.thumb.jpeg.15a9c2fee3e922fb7b9c44a5508b6043.jpeg

 

 

Edited by siemprerosso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...