Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Odes u VDV i kupis Shell Helix, oko 3200 je bilo 4l, 850 je 1l i ne rabijas vise glavu. Sipao sam ga ranije u mareu, pa zatim u deltu, ove godine presao na ravenol zbog ajd da probam. Nikakvih problema sa shellom nisam imao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na shell pumpi je sredom akcija na ulja. Mislim da ultra 5w40 4L izadje 3400 din. 

Kupujem cesto u vdv (filtere, uzeo valeo kvacilo, zamajac, letvu) ali ulje koje se cesto kopira bih pre uzeo kod ovlascenog prodavca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je da pitas za servise/prodavnice sa kojima direktno saradjuju,koje snadbevaju svojim proizvodima. Pisao sam nedavno da u Apatinu ima jedna takva prodavnica..tj.servis. Mozda ima i u Novom Sadu ili okolini. U Apatinu je cena ista kao da porucujes kod njih.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na predlogu ali da ne komplikujem previse uzecu nesto ovde u ns. Verovatno shell. 

 

Vidim da ima po relativno ok ceni ima i motul x cess 5w40. Ali nisam siguran da li to ulje odgovara za jtd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za jtd odgovara sve, mozda i zejtin :D I ja sam tako razbijao glavu 2-3puta pa sam digao ruke, drzim se Selenie koje se sipa evo od prvog fabrickog sipanja i sve je super :) Mene koci sto sam sa juga zemlje i onda bih morao da porucujem brzom postom npr. Syntium ( kao jeftiniju zamenu) ili Marly ( kao skuplju) , ja Shell, Mobil, Elf, Total i sl. ne bih sipao kod sebe ( mislim na vrste koje se najcesce nalaze u rafovima, ne one koje bih morao da porucujem specijalno). Drugo, ne vidim po cemu je neko drugo ulje od ovih koje sam nabrojao bolhe od Selenie, sem sto je jeftinije, a ta razlika od 1000din mi nije bitna.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia WR je sa sintetskom osnovom, dok su neka od pomenutih ulja full sintetika. Recimo, kod Shella bi neki pandan WR bio Helix HX-7, koji je takodje na sintetskoj osnovi.

WR ima odlican TBN (11), ali negde sam iskopao da npr. Helix Ultra ima navodno 12. Itd, naravno da ima boljih ulja od Selenie (koju sam i sam sipao par godina), pogotovo kada se pogleda cena. A apsolutno se slazem sa tobom i vec je napisano, da nema potrebe ici u sitna crevca, pogotovo za 1.9 i da ce sve od navedenog lepo zavrsiti posao, uz redovne zamene.

1 hour ago, Darko_gr said:

Vidim da ima po relativno ok ceni ima i motul x cess 5w40. Ali nisam siguran da li to ulje odgovara za jtd?

Moze i to :D . Od Motula u 5-40 varijanti imas 8100 X-clean, 8100 X-cess, mislim da sad vec imaju i ona Gen2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo ipak motul x cess. 

Sutra je akcija za shell na pumpi ali ne znam da li ce na pumpama prodavati ostali asortiman osim goriva. 

 

Ulje sam uzeo u mass ns. Ogranak od generalnog uvoznika. Nalepnica mi deluje kao da je dete lepilo. Zalepljena 2cm u desno u odnosu kako bi trebalo. Ali verovatno se tripujem da nesto ne valja :)

 

IMG_20210316_154814.jpg IMG_20210316_154823.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja kada sam uzimao nije simetrično stavljana. Za sad nisam primetio da ispada pomfri iz auspuha, te verujem da sam uzeo original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom ulje :D , dobar izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio opet Syntium 3000 za Alfu mjet. 3 godine sam sipao u Punta 1.3 i nije ga trosio a presao je bio preko 300k.Cena 4l 2200din plus 1l gratis

Edited by Gagy.GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darko_gr Juče zamenio u stilu multijet na 18.300 km,nisam ni obraćao pažnju na nalepnice jer,do sada barem,nikad nije bilo greške.

 

IMG_20210318_140910.jpg IMG_20210318_140931.jpg IMG_20210318_140923.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za jtd odgovara sve, mozda i zejtin default_D.gif I ja sam tako razbijao glavu 2-3puta pa sam digao ruke, drzim se Selenie koje se sipa evo od prvog fabrickog sipanja i sve je super default_).gif Mene koci sto sam sa juga zemlje i onda bih morao da porucujem brzom postom npr. Syntium ( kao jeftiniju zamenu) ili Marly ( kao skuplju) , ja Shell, Mobil, Elf, Total i sl. ne bih sipao kod sebe ( mislim na vrste koje se najcesce nalaze u rafovima, ne one koje bih morao da porucujem specijalno). Drugo, ne vidim po cemu je neko drugo ulje od ovih koje sam nabrojao bolhe od Selenie, sem sto je jeftinije, a ta razlika od 1000din mi nije bitna.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока



A zao ti da platis brzu postu, ccc. :D

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ali nemam min jedan slobodan dan da odvojim da se oni pojave, ako se i pojave taj dan uopste

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome treba Ravenol ulje ima prodavnica u Kaludjerici.Dobili smo telefon od firme iz Subotice Annus.Cene su potpuno iste kao i kod njih.To je servis za menjače a prodaju i Ravenol ulja.

https://www.autoservisvn.com/

 

IMG_20210322_161624800.jpg IMG_20210322_134031611.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani forumasi sipao sam  ulje selenia turbodisel 10w40 u moj 1.9 multijet 88kw,zanima me da li ce navedeno ulje naskoditi motoru?Hvala puno...

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Крки

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/28/2021 at 10:19 PM, Крки said:

Postovani forumasi sipao sam  ulje selenia turbodisel 10w40 u moj 1.9 multijet 88kw,zanima me da li ce navedeno ulje naskoditi motoru?Hvala puno...

Nebi trebalo da naskodi,ali za taj motor ide 5w40 Selenia wr ili neko slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...