Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da li neko zna koja je razlika izmedju Selenie K i Selenie K pure energy? i jedno i drugo ulje su 5W-40....

Na K pise pored gradacije i oznaka ACEA-A3/B3 dok na K pure energy pise ACEA-C3...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pure Energy (čista energija) je ulje sa niskim sadržajem pepela. Štiti katalizatore i DPF filtere. To je ulje iz takozvane ''low saps'' grupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle svega procitanog zakljucio sam da je za bravisu 1.2 16v najbolje sipati sleniu 20K... moze li mi neko to potvrditi i reci koliko ulja ide u taj motor, negde sam procitao da ide 2.8 l ali to mi je nesto previse malo.. hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam vec ovaj haynes repair manual, tu sam i video da ide 2.8 l... pre brava sam vozio punta 55, i ako se dobro secam, na servisu je sipano nesto manje od 3.5 l Selenie Gold... mada se mozda i ne secam dobro :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svakoj shasiji automobila pise koje ulje sipati :D

Ako ne, bar na Internetu pise. Citajuci sve ovo, secam se bivseg majstora koji mi je pricao da ne kupujem Seleniu, vec neko drugo za koje ce mi reci da je malo gusce za moj motor :vava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da Selenia prestane sa proizvodnjom :lol: koje bi ulje sipali u Puntisu 1.3 mjet? Preporuka za najkvalitetnije, a da se moze naci kod nas naravno :) Do sada sipano WR 5/40

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Castrol Edge 0W-40, ACEAB3 specifikacija.

To je ako se ne varam ista specifikacija kao i za Seleniju WR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.. :welcome:

Treba da radim veliki servis na autu..Od vlasnika od kog sam kupio kaze da je uvek sipao seleniu gold. U pitanju je Puntic mk1 16v 1.2

Hteo sam da promenim nesto bolje da sipam... Stvarno se lomim da li da sipam Seleniu Sport ili Racing ili 20K..nema plin. Nije mi preterano da gledam oko potrosnje ulja ali i sto da trosi ako ne mora. Rezim voznje nije da je non stop pun gas i teraj kolko moze ima potezanja i u 5500-6000 a i neke normalne voznje..Samo mi je bitno da bude dobro podmazivanje..Koja bi bila dobra preporuka? :rolleyes: hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipaj ono sto je gazda sipao do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam pre za 20K nego za gold...ali su mi pala na pamet i racing i sport ulje..jeste da ima sad nekih 84ks fabrikane...bice nesto cackano neko malo povecanje pa sam i zbog toga mislio ujedno da sipam nesto bolje ulje...hvala na svakom odgovoru trebalo bi servis da radim vec ovih dana tako da se moram odluciti sta da uzimam...Dok sam imao seicenta sipao sam 20k i extra je bilo.. :)

Edited by mixa 1.1el

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao u alfu selenia wr 5/40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam Seleniu 20K od kako imam auto i sad mi pade na pamet da vidim koliko zaista trosi ulja. Ispade oko 100 gr na 1000km sto je po meni sasvim ok s`obzirom da je auto na gas pa me zanima sta neko drugi misli. U pitanju je 1.2 16v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multipla bipower 1,6 trebao bih da zamenim ulje(ne znam koje j bilo predhodno).Neka preporuka?

na netu iscackao multipowrer gas 5w40 i performer multipower 5w30.neko iz iskustva?pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim isti auto,i preporucujem ti 5w40 ulje,jer je kvalitetnije i bolje stiti motor od 10w40,marku ulja izabei koju hoces,ja sam u moju sipao Eko Megatron sinteticko 5w40 4+1L gratis za 2640din,i mogu ti reci da se super ponasa nisam imao nikakvih problema do sad.

Za Fiat Multipla 1.6 minimum zahteva je ACEA A3 ili API SL uz Fiat 9.55535-G2.

Poželjno je (za CNG veoma poželjno): Fiat 9.55535-H2 ili N2, što je praktično API: SM, ACEA A3/B3-04.

Najbolje je da to bude: Fiat 9.55535-S2 te ACEA A3/B4/C3-04. Uz to (obično ide i MB 229.51 ali to nije neophodno osim što dobro dođe).

Od drugih standarda za srednji nivo (API SM i ACEA A3/B4-04) su poželjni (ali ne i obavezni) MB 229.3 i VW 502.00 (i BMW LL-98 ili LL-01).Kako god, Eko Megatron Synthetic 5W-40 sigurno ispunjava više od minimuma.

ACEA A3/B3/B4, API SL/CF, VW 502 / 505 , BMW, PORSCHE, MERCEDES BENZ 229.1 / 229.3.

kako kaže sam Eko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Selenia-e Gold presao na 20K...plus je manja potrosnja ulja i interval zamene... ali povremeno tj pri paljenju 10min cujem lupkanje u motoru, i planiram da predjem na jedno od ova dva ulja:

CASTROL MAGNATEC 10W-40

CASTROL EDGE 10W-60

imate li iskustva sa ovim uljima?

Hvala. :rolleyes:

Edited by neshaoct
prebačen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...