Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ako hoces da smanjis potrosnju ulja a da ostanes na Seleniji - HPX....Imao sam isti problem kao ti i imam isti motor u Stilu i sada vec nekih 40 000 vise nemam taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su preporucili 20k u brava hgt da sipam, dvoumim se izmedju tog ulja i gold-a koji je znatno jeftiniji, ali predpostavljam da je 20k bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su u Stojanovu u hgt sipali gold, a nije traženo jeftinije ulje.

Čini mi se da je sve to poprilično nebitno, ujednačenog kvaliteta su ta ulja i zadovoljavaju specifikaciju koju zahtevaju naša vozila.

Mislim da ću isprobati sreću sa Mobilovim uljem sledeći servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam seleniu k. 5w40

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj malo da s ei ja ukljucim.Naime,moj puntisa (1.2 16v 2001 beznin-gas) trosi od kad sam ga kupio oko 1.5l na 10.000km.Nasao sam i podatke u service ne znam ti ja sta,manual il tako nesto da je kao normalno do 2l. e sad,da mi neko kaze da mu ne potrosi ni grama to tek ne valja,jer motor mora da trosi,a ako se potrosnja ne vidi to onda znaci da umesto uljda dospeva neka druga tecnostu u motor (voda,benzin,sta ti ja znam) nisam strucnjak al nekom logikom.Sto se tice mog motora,znam da ni to nije normalno niti mala potrosnja,ne zabrinjava me jer nivo ulja kontorlisem i pazim,a sta je sa onim ljudima sto ne gledaju potorsnju nego ulje menjaju samo u servisima i do sledeceg menjanja nista,a on potosi 1.5,znaci ni moja potrosnja ne valja.Selena GOLD sipam,dal gresim il ne,auto ima 180.000 predjeno,covek koji mi je dovezao auto rekao je da je 80.000 ali to je nemoguce,ja uvek stavim 100.000 na svaki koji vidim da je 2000-2003 +100.000 i onda mozemo razgovarati

Otisao sam u off debeli ali da li ja gresim sa seleniom Gold,da li bi 20k promenilo nesto,el bi se smanjila potrosnja? Jer ja evo presao sam oko 46.000 km za god i po dana i potrosnja mu uvek ista,znaci da se povecava ne,nego to mu je konstantna potrosnja,znaci da stvarno ima nesto u tom d amora da trosi toliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas u servisu sipah Marly (5w40) sa grafitom u stila jtd. Resih da malo probam i nesto drugo umesto selenije wr. Prvi i jedini utisak je osetno tisi motor na radnoj temperaturi u leru, iskreno bio sam zbunjen kada sam stao na semaforu, staro dobro brundanje JTD-a (na koje sam se navikao) je skoro pa nestalo. Videcu kako ce se pokazati vremenom kada se ulje bude zaprljalo, da li ce da se vrati brundanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek je problem poređenje starog ulja i novog ulja, jer i kada se sipa isto ulje oseti se promena, pošto je ipak staro ulje ispušteno i sipano novo unutra....tako da mora biti nekog poboljšanja.

Kao što kažeš, treba videti kada prođe malo vremena i više hiljada kilometara, ali onda se pojavljuje drugi problem u tim subjektivnim ocenama jer se čovek u međuvremenu navikao, a onaj stari zvuk (osećaj) zaboravio...pa je opet teško uporediti...

Možda se najbolje vidi na potrošnji ulja (ali, način i uslovi vožnje ne treba da se razlikuju u odnosu na pre, što opet nije tako lako jer nije jednako voziti i paliti svako jutro na minus temperaturi, a onda drugo ulje sipati na proleće i voziti ga taman dok opet ne krenu minusi)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima imam zanimljivo pitanje ovako, da lifiat coupe 1995 16v turbo 200hp 2000 kubika moze da koristiti sinteticko ulje zata sam cuo neku preporuku od jednog prodavca rekao je da je bolje za njega do sada sam koristio seleniu 20 k ali ne znam da lida stavim ovo posto kaze da se motor i bolje hladi itd... i onako mi se auto previse pregreva a skoro sve je radjeno molim da odgovorite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu, želim svim članovima ugodnu vožnju, i što manje problema na njihovim ljubimcima!

Juče sam pazario mareu 1.9 JTD, 2001.god.(Kasnije ću okačiti fotke na temi predstavljanje, sad ne mogu).

Čitam unazad temu o selenia uljima, pa me interesuje koje ulje da sipam u ovaj (1.9 JTD) motor, jer vidim da se polemiše, te gold, te 20k, a ja sam na nekoj slici u jednom ranijem postu ovde, video da je za JTD motore selenia turbo dizel.

Dakle narode:

ŠTA DA SIPAM??? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gold i 20K su ulja za benzince. U taj motor (od Selenie) mozes sipati TD 10W-40 ili WR 5W-40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIAT driver hvala ti puno, živeo!

Znači turbo dizel, O.K.

pozdrav! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pozz svima imam jedno pitanje nadam se da cete mi pomoci, do skoro sam sipao ulje selenia 20 k ali su mi neki preporucili da sipam sinteticko a ne polu sinteticko ne znam da lito steti motoru? u pitanju je Fiat Coupe 16v turbo 200 hp 1995 godiste?

Edited by neshaoct
prebačen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

doslo vrijeme za zamjenu ulja do sad bila selenia 20k i tako odem ja u prodavnicu auto dijelova i pitam prodavca imal selenia 20k a on kaze meni da nema al ima zamjenu za 20 k i daje mi limenu dvolitru na kojoj pise selenia act e sad mene interesuje dal je ko sipao ovo ulje selenia act.na netu sam nasao ovo ulje i slicne su karakteristike kao 20 k po meni nema neke razlike pa mozda neko ima neko misljenje volio bi ga cut jer iskreno prvi put sam i vidio i cuo za ovo ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kolike su cene Selenia ulja u Trebinju, ali ako nema 20K neka ti izbor bude Gold kojem je cena u Srbiji i vise nego povoljna. S' druge strane i ACT ce zavrsiti posao, menjas ga na 10.000km i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

promjenjeno ulje sipano selenia act 10-40 4 litra 26 eura placena bitno je da je novo i da su specifikacije priblizne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u Lybru 1.8 sipao KROON 10w40! :lol:

I evo posle 2000 km,ne fali ni gram! :thumbsup:

Inace majstor mi rece da gledam da mi ulje uvek bude na maksimumu zbog varijatora,jel u pravu? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace majstor mi rece da gledam da mi ulje uvek bude na maksimumu zbog varijatora,jel u pravu? :unsure:

Jeste.Kako ti rece majstor.Moj kolega ima 147 1.6 sa 120ks i cim dodje ulje na pola radi ko traktor :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas u servisu sipah Marly (5w40) sa grafitom u stila jtd. Resih da malo probam i nesto drugo umesto selenije wr. Prvi i jedini utisak je osetno tisi motor na radnoj temperaturi u leru, iskreno bio sam zbunjen kada sam stao na semaforu, staro dobro brundanje JTD-a (na koje sam se navikao) je skoro pa nestalo. Videcu kako ce se pokazati vremenom kada se ulje bude zaprljalo, da li ce da se vrati brundanje.

mnooogooo dobro ulje! :rolleyes:

Ček, ček:

To marly ulje 5w40 može u jtd motor, i kažete da motor bolje radi, i da je kvalitetno?! Jel kvalitetnije ode selenie turbo-dizel (to sam sipao pre 20-tak dana), i koje su cene. Ja sam ulje uzo preko neta, i imajući u vidu cene u mom mestu, mnogo dobro sam prošao.

Usput: majstor je u auto sipao oko 4.5l te selenie, pokazuje da je iznad max. Koliko je to opasno?

Opet ja:

ovo nađoh na forumu:

Fiat Marea

Allestimento : 1.9 JTD 110CV

Coppa motore e filtro : Selenia WR 5W-40 - 4,3 L

Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 6 L

Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,4 L

Cambio e differenziale : Tutela Car ZC 75 Synth. - 1,5 L

Sad, da li sam pogrešio što sam sipao seleniu turbo-dizel 10w40 ( našao sam negde da i to može), uglavnom pokazivač temperature jedva dođe do pola, ai piše da ide 4.3l, pa ako je sipano 4.5, opet pitam valjda nije mnogo preterano?

Ljudi izvinite na ovolikom smaranju, i unapred hvala na savetima!

Pozdrav!

Edited by ilke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam u Tipa do sada isključivo Seleniju gold, pre par dana vidim Seleniju VS GAS (imam plin), i uzmem to ulje, medjutim sada vidim da je to ulje mineralno a Selenija gold je sintetičko. da liću sada, ako ga zamenim tj ako sa sintetičkog predjem na mineralno, da naškodim motoru? Govorim o zameni sa filterom, ne o dolivanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^

misliš da ovo nije kvalitetno? Ovo je Selenia VS-GAS u zelenim limekama. Piše da je baš za motore na plin, e jedino što sam prevideo je da je mineralno, ali žabarsko je, valjda nije toliko loše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ti nista naskoditi kao sto rece kolega.Koliko ti je presao auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^

misliš da ovo nije kvalitetno? Ovo je Selenia VS-GAS u zelenim limekama. Piše da je baš za motore na plin, e jedino što sam prevideo je da je mineralno, ali žabarsko je, valjda nije toliko loše.

Nije lose, ali je Gold bolje. VS_GAS 15W-40 je mineralno i po nekom pravilu je za koriscenje do 10.000km. Gold 10W-40 je polusintetika i pogodna je i do 15.000km, + samim tim sto je 10W, pogodnije je za zimu i gradsku (stani-kreni) voznju.

To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...