Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Na dizelu ce ti biti crno ulje i na manje od 100km.

 

Neće, meni je još uvek karamel i to samo tamo gde je deblji sloj. na ostatku šipke je potpuno providno. Kad je hladno bude malo tamnije, ali nikad potpuno crno. Prešlo je 12-13 hiljada km već, na 15k menjam.

 

Slikano pre 2-3 dana, šipka je masna do vrha, izvađena iz tek  ugašenog automobila. Vidi se da je tamnije samo tamo gde se nakupila veća količina, Izvinjavam se za kvalitet, nisam video na ekranu telefona da je strešena, žurio sam.

 

 

cxcb6450.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia WR 5w-30 p.e.

 

Selenia WR 5w-40 je bila crna i slivala se sa šipke, dok p.e. ostaje na šipci za vjeki vjekov dok se ne obriše. Očigledno je dosta naprednije ulje u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

jel ima neko "bolje" ulje Selenia koje mogu da sipam u Linea-u 1.4 8v, osim ove: 

Fiat Linea
Allestimento : 1.4
Motore : 350A1000

Coppa motore e filtro : Selenia K - 2,6 L
Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 5,8 L
Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,5 L
Cambio e differenziale : Tutela Car Matryx - 1,5 L

 

Znači pitanje je jel ima neko moćnije ili je ovo dovoljno? Nov sam sa Fiat-om, pa neam pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Mala pomoc...Letos, kada sam uzeo auto, odmah mi je radjen veliki servis u AMS Novi Sad...sipali su mi Seleniu Gold...Sada treba da dospem ulje...Da li da dospem i dalje Gold ili mogu i neko drugo, npr 20 k ili sta da sipam i da li ce to da skodi ako se pomesaju ulja? Auto ima vise od 200kk...Hvala Vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i meni bilo kada sam sipao gold kada sam uzeo auto.proslo godinu dana i dosuo opet gold.Sada kada sam menjao ulje i filter sipao sam 20K pa ako imas para kupi filter i 20k i zameni i bicea miran duze nego sa ovom gold selenijom.i moj je presao 217.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

jel ima neko "bolje" ulje Selenia koje mogu da sipam u Linea-u 1.4 8v, osim ove: 

Selenia K - 2,6 L

 

Ne.

Ostala ulja u Selenia asortimanu su ili lošija (Gold), ili za turbobenzince (što tvoj nije), ili za benzince sa DPF-om (što tvoj nema).

Možeš uzeti neku drugu marku, nekog drugog proizvođača, ali mora da bude odgovarajućih specifikacija, tj. onih kao i Selenia K. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači pitanje je jel ima neko moćnije ili je ovo dovoljno? Nov sam sa Fiat-om, pa neam pojma

 

Pretpostaljvam da tražiš nešto što bi evenutalno produžilo život tvom mezimcu što više?

Moj savet ti je da ne menjaš ulje. Ipak je fabrika sa ovim uljem davala garanciju(ima tu i interesa, ali mora da i valja) na auto i propisala ga kao preporučeno tako da bih se ja toga pridržavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, da pocnem ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Yu Autu mi nude Selenia K Pure Energy za Fiat Linea-u 1,4 8v i pored toga što sam im ja rekao da mi treba 20k za servis... Jel trgovačka fora ili su likovi zaista u pravu da je ova full sintetika bolja za moj motor...auto je presao 49.500km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to ovo o čemu pišeš:

 

Fiat Linea
Allestimento : 1.4
Motore : 350A1000

Coppa motore e filtro : Selenia K - 2,6 L
Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 5,8 L
Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,5 L
Cambio e differenziale : Tutela Car Matryx - 1,5 L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada god izađe novo ulje, uradi se update liste.

Tako je nekada Fiat za određene motore preporučivao Seleniu Gold. Onda je napravljena Selenia 20K i za te iste motore počela je ona biti preporučena. Onda je napravljena Selenia K i...pogađaš, za iste motore počela je ona biti preporučena.

Selenia K P.E. (Pure Energy) je najnovije ulje za Fiatove benzince i ide pre svega u turbo benzince i benzince sa DPF-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pitam ja za savet. koje ulje u Lancia Delta 2.0 16v? da li probati sa Gold dok je "ladovina", pa onda Racing preko leta?

 

pre ovoga vozio sam bio i jednu AR 146 1.6TS u nju sam uvek sipao Racing, zbog varijatora i ulje vredi sve pare. bukvalno mi je motor bio hladniji po kazaljci u odnosu na 20k i redje mi se palio ventilator.

posle toga sam vozio Mercedes 260E, u njega sam sipao 5W50 full sintetiku i nije mi trosio 200-300g na 7-8000km. ne zanam da li da idem na tako retko ulje u ovaj motor? mada se 5W50 ponasa skoro kao 15W40 na nekim normalnim temperaturama.

 

kontam da je ovaj motor, konstrukcijski barem, nazadniji, obzirom da nema ni hidropodizace. iskreno, ne znam ni koja je fabricka preporuka za ovaj motor? pretpostavljam 10W40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...