Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za 8v valjda i fabricki ide Gold? Ja ga isto koristim u mom puntu, tj. od prvog dana se sipa Gold.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa po specifikacijama pise 20K a neko pominje i KPE. Nema veze,s obzirom da malo prelazim godisnje kada dodje vreme i treca zamena ce biti gold,kada ga prodam buduci vlasnik neka sipa sta hoce,sto se mene tice moze i vital omega 3. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebam savet :D U punta 2003 godiste 1.9 mjtd je preporuceno ulje selenia WR, a mene zanima da li sipati bas seleniu ili neko drugo ulje te gradacije?

 

Hvala puno unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako tesko da ti ja mogu dati odgovor na to pitanje. Naime mi smo presli na Shell samo zato sto smo za dva meseca naleteli na cetiri pet kantica fals ulja. Tako da ja ne smem da se igram sa tudjim automobilima. A o kvalitetu cemo pricati za godinu dve, mada Shell je ipak ozbiljna firma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste kvalitetno sigurno, dosta sam citao po netu. A ja nikako ne bih da rizikujem sa uljem koje je neodgovarajuce/fals. Za mesec/dva dolazim na mali servis pa sipamo Shell... Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako tesko da ti ja mogu dati odgovor na to pitanje. Naime mi smo presli na Shell samo zato sto smo za dva meseca naleteli na cetiri pet kantica fals ulja. Tako da ja ne smem da se igram sa tudjim automobilima. A o kvalitetu cemo pricati za godinu dve, mada Shell je ipak ozbiljna firma.

 

trebao si da postavis slike tog fals ulja.u cemu je razlika na pakovanju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je iz originala osim ulja. Lagano izvade citav plasticni cep iz limene kante. Samo se vidi mali trag od srafcigera na rubu kantice. Skuplaju po servisima kante i traze od majstora da otvaraju bez ostecenja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je verovatno nabavljeno na ulicnoj prodaji.valjda je ovo od uvoznika dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada sam u Fiat Stila 1,6 sipao Seleniu 20K. Onda pre neki dan cujem kako su u jednom fiatovom servisu serviseri naleteli na fals Seleniu i fals limenke i da su umesto Selenie presli na Shell ulja. A onda ovde naletim na informaciju da je za Stila propisana Selenia K:

 

Fiat Stilo Multiwagon
Allestimento : Benzina 1.6 16v
Coppa motore e filtro : Selenia K - 4,5 L
Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 6,5 L
Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,52 L
Cambio e differenziale : Tutela Car Technyx - 1,65 L

 

Koja je razlika izmedju Selenie 20K i Selenie K?

Takodje treba da menjam antifriz, tu sam i mislio da sipam Paraflu G12, 3 litra. 

 

Braco Stilasi, koje ulje sipate i sta da sipam?

Edited by neshaoct
spojeno by Kejd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je po vama dobar filter da stavim umesto ovog standardnog.Gledao sam nesto Hengst,Trucktec,Mann.moram da promenim sva tri filtera ulje,vazduh,kabina-klima.Pa reko da se posavetujem sa vama ovde koje uzeti a da nisu Champion ili Clean oni su onako standardni u upotrebi.Auto je Fiat punto 1.2 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi kod Boleta da li mu je ostalo originalnih filtera: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54656

Ja se iskljucivo kod njega snabdevam u zadnje vreme, delovi su klasa za vecinu onoga sto se nudi kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posle toliko razmisljanja i zapitkivanja svih ovde, ponovo sipao Seleniju WR. Sam zamenio ispred zgrade, bez i jedne prosute kapi na parking :D

Proklizao mi je cep kartera, onaj sugavi imbus, pa sam ga odvio papagajkama i kupio novi cep... 370 din

 

E sada, mislim da se ne tripujem, ali meni je auto zivlji posle zamene ulja. Sta mislite, jel postajem polako Stevo Zigon ili stvarno moze auto da malo zivne posle zamene ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, kada bi pazljivo citao po ambalazama video bi da svuda pise" Povecanje performansi, bolje podmazivanje...itd" a ja to u praksi nisam primetio nikada. Prosle godine je drug imao polo 1,2 sa 3klipa i sipao mu je pogresno ulje, npr, umesto 5-30, on je sipao 10-40 i zalio mi se da mu se od promene ulja auto vuce kao mrcina. Ja ga zezao da mu je sipao gusto ulje, ali on je bio ozbiljan da je do toga. Izem' ti motor onda  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, ali to povecanje performansi je merljivo samo u laboratorijskim uslovima, verovatno...

Meni auto stvarno lepse ide, osetno je zivahniji... Prvi put mi se to desilo da osetim posle promene ulja, mada sam staro ulje malo preterao...

Sta god da je, ja zadovoljan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gleda moja zena tv skoro....reklama za neku maskaru - 5x duze trepavice u odnosu na proslu maskaru...
Kaze ona majku im svakih 6 meseci nova maskara, i svaka trepavice duze od prethodnih... pa do sad bih bila ko vukodlak! Trepavice do poda!!!

Sad to primenis na ulje... :D  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...