Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Na poslednjoj zameni je meni upala fals Selenia, i rekao sam Seleniu vise nikada u auto. Treba da razmisljam da li je original ili ne, neka hvala. Sada je u autu ful sintetika 5/40 koja je za 120 dinara jeftinija od najjeftinije Selenie 20k....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poslednjoj zameni je meni upala fals Selenia, i rekao sam Seleniu vise nikada u auto. Treba da razmisljam da li je original ili ne, neka hvala. Sada je u autu ful sintetika 5/40 koja je za 120 dinara jeftinija od najjeftinije Selenie 20k....

Koja je marka ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljena je u Kit komercu u kg-u. Trenutno je u autu Sunoco Syntum Gold...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Motul za sve pare...

Seleniu ko zna gde toce pre nego sto dodje u radnje...

cxca220.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i o, i ovaj moj i on su VRH u ponudi ulja... Selenia.... blah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar jedan moj imao je Lanciu Libru 1.9 jtd i nesto je on eksperimantisao sa uljem i sipao Castrol neki sintetik nije ni bitno i nimalo oduševljeno mi je rekao da mu auto troši ulje... a auto u ekstra stanju covek vratio Seleniu wr i auto vise ne trosi ulje!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta koja idu u JTD i MJTD motore su od 1000 za litar pa do 1500 za litar plus Aks ili Beks ako naručujete iz Mass-a .Motul jeste ime ali samo treba pogledati koje standarde ispunjava po Fiatovim formama i to je sasvim ok nije nista specijalno iste kao i Selenia.

http://www.oilspecif...ns.org/fiat.php

Sad samo nađete ulje koje hoćete da kupite vidite koji standard ispunjava i uporedite sa skalom.

MilošeBG

to je polu-sintetička gradacija uglavnom samo nije baš za neki ekstreman minus, Proleće Leto i Jesen OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sami strucnjaci. Prvo za gorivo sada za ulja... :p:D

+ za Selenia WR, auto radi normalno, ne trosi ulje...

A ko garantuje gde se pakuje Motul ili ostala ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja se zezam, ima 5L Motula iz neke kompenzacije... WR je u kolima..

Sve je isto, mozda neko i stvarno oseca neku razliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar jedan moj imao je Lanciu Libru 1.9 jtd i nesto je on eksperimantisao sa uljem i sipao Castrol neki sintetik nije ni bitno i nimalo oduševljeno mi je rekao da mu auto troši ulje... a auto u ekstra stanju covek vratio Seleniu wr i auto vise ne trosi ulje!?!?

Za Fiata je to najnormalnije, probaj sta hoces da sipas, njemu Selenia najvise odgovara, sve ostalo trosi (provereno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sipo valvoline 15/40 i ne trosi ni kapi.... mineralno....

mada ostajm pri tome da je vital najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam imao stilo pre 6-7 godina u oba koja sam vozio sipao sam WR jedan je imao sa 3 godine starosti 360.000 km (auta su iz Italije uvežena) i nisu ni kap ulja trošili.

A za ovaj P.E. ćemo videti kako će se pokazati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sipao sam standardni Wr 5w-40, a drug koji mi je radio auto sipao je u jednu Alfu 1.9 jtd 85kw Wr 5w-30 P.E. Pa čekamo da vidimo šta će reći čovek koji je vozi, na sledećoj promeni ulja! Taj moj drug koji ima preko 20 godina rada u kanalu mi je preporučio Seleniu bez razmišljanja. Hteo sam ja da uzmem onaj Mobil 1 Turbodizel 0w-40 ili Mobil 1 New Life, ali mi je rekao da ne eksperimentišem sa uljem puno nego da sipam šta je preporučila fabrika, jer nisu bile problem pare nego sam hteo samo najbolje za motor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo za...obiđi ovlašćeni servis wink.gif Imaš na forumu iskustva sa servisima pa vidi kakve su preporuke. Ja lično auto vozim u servis TIM na Vidikovcu i imam samo reči hvale za njih :yes Što se tiče ulja - i leti i zimi mi sipaju WR wink.gif

Na koliko se mijenja WR 5W-40?

Prodavac mi rece kao nemas potrebe prije 15 000 km ali nigdje nisam dobio pouzdan podatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...