Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mislim da neces moci da se nakupujes ulja za dolivanje ako sipes full sintetiku, s' obzirom koliko ti je auto presao, i kako ga ni fabrika nije preporucila ne bi ti savetovao. Procitaj prethodne postove pa ces videti sta je najbolje za tvoj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, porediš sa starim uljem koje je bilo u njemu bar 10.000 kilometara. Sa svakim novim uljem (osim Dijamantom :D ) bi bolje radio jer je novo. Pitanje zato nije kako radi dok je novo, već da li će početi da ga troši posle 5 ili 7.000 kilometara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ulje je bilo novo, sipano i auto nije vozen 6 meseci uopste. Zato sam i zamenio. Ne znam dobio sam dobru cenu za ovo Eneos ulje preko drugara, a znam da je original. A to je japansko ulje koje japanci u fabrici sipaju u kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li u punta mk2a 1.2 16v, 2002. godište, mogu da sipam sintetiku? Tj. zanima me da li cu na taj način više sačuvati motor, ili je najbolje da sipam 10w40, po preporuci? Razmišljao sam o Mobilu 1 ESP 5W30

Za taj motor uzmi bilo koje kvalitetnije 10w40. Posto ide zima mozes i 5w40, a ako ti mobil 1 0w40 nije skup slobodno sipaj, kod njega nema greske, samo pazi da uzmes original jer se to ulje prilicno (najvise) falsifikuje. Sto se tice potrosnje ulja, desi se da kod prelaska na sintetiku u prvom momentu motor potrosi malo ulja, ali vec posle par hiljada km ta potrosnja ustali i ne prelazi normalnu meru. Druga stvar je, da razlog potrosnje ulja u 90% slucajeva lezi u stanju motora i predjenoj kilometrazi a ne u brendu ulja, i ako motor nastavi da trosi sintetiku znaci da je do njega a ne do ulja. Naravno tu izuzimam neke divlje marke ili falsh ulja.

Sto se tice cuvanja motora ako bas hoces onda sipaj 10w-50 ali ga je tesko naci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel probao neko sa obicnim Optima uljem od 350din?

Dal' ce nesto da se desi ako sipam nesto sto nije sintetika?

Nije problem i hiljadu-dve vise, vec prosto po meni auto je sramota i ne zasluzuje nikakav poseban tretman - stavljam ga u klasu kanturetina tipa jugo,golf2 i sl.

Pre njega (punto1) sam imao Corollu 90god, skoro deset god starija i sto se mene tice punto ne moze da joj primirise.

Nego uzeo sam ovo sra...e da prezimim, ispalo povoljno/hitno, a ispalili me za Korejanca koji sam merkao i eto...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi u nase automobile sipamo seleniu, castrol i druga ulja a ti u svoju kantu sipaj i zejtin sto se mene tice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sipacu, a jel znas nekog ko je vec probao?

Samo da ti kazem iste kante vozimo, samo sto je tvoja par godina mladja(sa fejsliftom).

Edited by djokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto nije lexus ali nije ni kanta nego odlican gradski auto sa solidnim performansamq. Ako ti je ta corola bila extra sto si je prodavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa on je gori i od punta1 pogotovu sa onim praistorijskim 1.5 atmosfercem a o 1.3 i da ne pricam . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ulje za tvog punta jeste Fenix univerzal s SAE 20w60 extra preformanse daje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da aksent nije kanta :rolleyes:

A priznaj sad ti, korolu si prodao zato sto ti je jedino farba ostala a lim ispod nje kompletno satrulio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne trosis mnogo imas po pijacama ona super ulja, mislim da je flasa od pepsija ili koka kole 200 dinara, zavisi sta je prodavac pio prethodnu noc, pa udri sa tim, ne osetis trosak, a i ide auto ... dok ne stane, a kad stane mozes da ga bacis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi , Korola je solidan auto za svoje vreme a sumnjam da si zalio zejtin u nju ! :p

Verovatno nije mogla vise da podnese kvalitet.

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 450din imas Optima city 10w40 a malo vise HC power 10w40 sasvim solidna ulja, za kante, mazge i ostale ljute masine.

To od 350din je verovatno cisto mineralno 15w, nije da ne moze ali su ova dva iznad mnogo bolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za fiat stilo 1.6 16v preporuceno ulje je Selenia K (Bez 20) http://tbl.onion.it/...l_est=/it/auto/ 20K je 10w-40 ulje i ne ponasa se bas najbolje u zimskim uslovima za razliku od K koje je 5w-40. Ako znas engleski pise ti sve tamo :thumbup:

20 K je za Stila 1.6

Ali, kao što je već rečeno, u vreme kada je Stilo 1.6 počeo da se proizvodi, postojalo je Selenia 20K. Onda, posle par godina, na tržište je izbačeno Selenia K i od tada u svaku vlasničku knjižicu koja je išla uz nov Stilo je pisalo Selenia K, a pre toga (prvih par godina proizvodnje Stila) je pisalo 20K.

Ovo nisam znao.

Da li mislite da će mi 5w-40 rešiti problem sa štektanjem na hladnom vremenu?

Koju seleniu K? Pure energy ili običnu K?

Pretpostavka je majka svih zajebancija :-)

Upravo suprotno, gusto ulje ne moze da napumpa dovoljno brzo kad je hladno i zato mu stekcu podizaci. Lakse ulje i problem resen, 0w-40 ili 5w-30 ionako ide zima.

Da li onda može i Selenia K, ona je 5w-40?

Sipao sam Seleniu K 5W-40 i za sada je sve u redu. Prilikom paljenja ima ono kuckanje par sekundi što je i normalno dok ulje ne nagura u hidropodizače? Videću kada još zahladi da li će ostati ovako.

Hvala svima na pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je "kanta" i samo ce da prezimi zimu kod tebe, nerazumem sto mu uopste menjas ulje? Toliko si pedantan, iz principa, ili da ga sacuvas :question: Sacekaj neko od nas da zameni ulje pa cemo ti dati original nase staro i to za dz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre sta se lozite? Cast izuzecima. :respect:

Imam tu Optimu SV koju bi sipao - iako mi je prethodni vlasnik rekao da ne menjam jos 5 000, ovako mi je sigurnije(ako je ok).

Kako stvari stoje mozda se kanta zadrzi kod mog Caleta, pitanje je prosto: da li moze da upropasti motor ako sipam obicno ulje? Ne - sintetiku.

A to sto oni preporucuju... :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto nije lexus ali nije ni kanta nego odlican gradski auto sa solidnim performansamq. Ako ti je ta corola bila extra sto si je prodavao.

Pa morao je da proda, jer da je zadrzao jos malo ne bi imao sta da proda. Taj auto je kao kadet, svakog meseca sve laksi. Limarija nestaje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...