Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Gold je polusintetika na bazi sintetike,nece ti nista biti i bolje da sipas to ulje Vs gas u tipa,posebno sto imas plin.

Marli ulje moze u jtd bez problema i bolje je od selenije ,ali je i skuplje.

Selenija turbo dizel je 10w49 gradacije,a ti si pricao o marli ulju 5w40,to nije isto.

Mozes da sipas marli 10w40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda mozes da sipas i ovo 15w40 GAS na dalje nece mu faliti nista,a i jefinije ti je od golda mislim da je nih 300din ako se ne varam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u Lybru 1.8 sipao KROON 10w40! :lol:

I evo posle 2000 km,ne fali ni gram! :thumbsup:

Inace majstor mi rece da gledam da mi ulje uvek bude na maksimumu zbog varijatora,jel u pravu? :unsure:

Koja je cena po litru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada mozez da sipas i Galax SINT 502 SAE 10w40,ono ti je na sintetickoj osnovi kao i gold,stim sto je jeftinije od golda 321din je litar,nize je cene a uporedljivog kvaliteta u odnosu na gold,i mislim da je rok za zamenu na 10000km,mada verujem da ni gold ne bi smeo da ostavis vise u autu i ako pise da se menja na 15000,zbog uslova vozenje kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulja za automobile su nepresusna tema, i o njima se moze pricati danima. Moj savet (najkrace sto moze):

- Za sve benziske motore Fiata, koji su u produkciji pre 2005 godine (tu podrazumevam i Fiat 500 1.2 8v, 1.4 16v, novi Bravo 1.4 16v, Doblo 1.4 8v, - bez obzira sto su noviji motori su konstrukcijski iz perioda pre 2005.) u obzir dolaze sva ulja 5W-40 i 10W-40 koja ispunjavaju VW 502.00 standard i nivoa kvaliteta API SL ili API SM.

Ovo vazi ako zelite najbolju mogucu zastitu vaseg motora.

Evo tehnickih standarda koja ispunjava selenia 20k:

SAE 10W-40 , ACEA A3 , API SL/CF , FIAT 9.55535-G2 UGOVORENE TEHNIČKE REFERENCE NoF405.N04 , VW 500.00-505.00 , MB Approval229.1

Sad koji standard moraju da ispunjavaju ulja koja se mogu korisitti u fiatovim vozilila,ovaj VW 500,502 ili 505?

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se ako je tema vec bila ali zanima me koje ulje da sipam u Stila,1.6 16v? hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia 20K 10w40,ali ja u moj sipam selenia K 5w40 i da ti kazem da mnogo tise radi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam osecaj da mi je posle zamene ulja malo bucniji motor. Sipao sam WR kao sto fabrika kaze, a pre zamene je bio neki Mobil, ne znam tacno koji...

Na satu ima 123 000, a u tockovima nemam predstavu!

Na koliko je preporuka da se menja ulje, 7-8000? JTD 59kW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stila 2004 godiste 1.9 jtd 59kw 80ks. Kada sam ga uvezao iz italije sipano mu je ulje selenia ne znam tacno koja gradacija. Medjutim ipak najvise verujem kastrolu , tako da mu od samog pocetka sipam kastrol magnetik 10-40 diesel i da kucnem u drvo do sada nisam dolio ni jednu kap do menjanja , a menjam ga na 10000 km.Tako da nema veze koja je marka ulja jer fabrike praktikuju svoje ulje zavisno koji je auto u pitanju. Znaci nema velike filozofije , sipajte samo originalno ulje i menjajte na 10000 km i nema problema, bar sto se fiata tice za neke jace masine mozda i ima razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tvoj auto ide 5w40 ulje tj selenija WR,a ne selenija td 10w40,tj ne ide kastrol te gradacije,ali moze da se sipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao svima nov sam ovde. Skoro sam kupio tipo 1.6 i.e 94.god,imam plin,pa bih mu zamenio ulje a ne znam šta da sipam. Unapred hvala. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je preporucljivo sipati u brava hgt koji se vozi na gas ulje VS Gas 15w 40, potrosi mi dosta selenie 20k na plin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kupio selenia TD 10w/40 za stila 1.9 jtd 2004 god,pa sad ne znam kako ce se pokazati, ne znam sta je sipano pre ovog, auto presao 140 000 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nisam sipao tek sutra idem,na kraju krajeva mogu i da zamenim za WR ako je mnogo bolje, ne znam u cemu je razlika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...