Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

1 hour ago, neshtry said:

@NIXIE ostavi shell,to sipa i Goran mušterijama

Zahvaljujem. U međuvremenu sam pitao, u Goranovom servisu za taj motor sipaju samo Shell Helix Ultra 0w30 ECT C2/C3. Tako da ću ići koliko sutra da promenim ovo 5w30. Ne znam zašto su sipali neodgovarajuće ulje, ali ne želim u opšte da razmišljam o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, OMP said:

 

 

na ovaj mislim

c0e285d5-29ed-4d5a-846e-9c2267eb27e2

 

ja koristim ovaj za benzinca a za koji isto pise da je namenjen motorima sa dpf, bem li ga sad koje su tu razlike a jefiniji je oko 1000din od ovog gde pise dpf

Castrol_Magnatec_5W-40_C3_4L-500x500.jpg

 

Malo prelistah cene po netu, i naletim na ovaj sa oznakom DPF za 850din / 1l. 

Doduše na kp sajtu, ili je ipak sigurnije kupovati u zvaničnim prodavnicama?

 

Ok, makar sam rešio koje ću, a sad iako je hiljadu skuplje, a služiće preko godinu dana Boze zdravlja, jbg...

 

Edit: Tj, znaci magnatec ili total, jedino ako ima još nekih drugih preporuka???

Edited by Che Guevara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutos zamenuo ulje na 500L.  Kod Gorana sipano Shell Helix Ultra 0W30 ECT C2/C3 umesto 5W30 C3. Motor se drugačije čuje, lepše, tiše i mirnije. Ili samo tripujem pomalo. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno.

Nego vidim da ne radi zadnja prskalica stakla, na forumu sam primeto da postoji problem sa izvlačenjem konektora creva kod desnog brisača. Probaću sam to da opravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre mesec dana obavio mali servis.
Kupio sam za moj GP 1,4 95ks Ravenol SAE 5W-40 (mislim da je to oznaka). Porucio od auto kuce ANUS iz Subotice. Cena je bila 1400 din/l. U tom momentu ovo ulje nije bilo na poznatoj akciji (5l po ceni 4),ali neka druga jesu.

Ovo je vec treci mali servis zaredom u kome uzimam Ravenol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto mi nismo madjari, trebao je š da stavi a ne da se smejemo godinama :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nećeš ti iz PK u Anuš da kupiš auto,to je za nas Laloše,a 90% nas Laloša iz stare generacije,a severno od Bečeja zna Madžarski do nekog nivoa…

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/14/2023 at 11:50 AM, Decak Iz Vode said:

 Cena je bila 1400 din/l. U tom momentu ovo ulje nije bilo na poznatoj akciji (5l po ceni 4),ali neka druga jesu.

Ovo je vec treci mali servis zaredom u kome uzimam Ravenol.

Nešto nisam pratio, u poslednje vreme, tj poslednju put sam kupio ulje u novembru, čini mi se, 5w-40 shell, neko ultra, čini mi se, kao super ulje, period izmene 24 meseca ili 30 000 km i koštalo je 800 - 900 din!?

Šta taj Ravenol radi kad je toliko skuplji!? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ortakov said:

Šta taj Ravenol radi kad je toliko skuplji!? 

Podigli su znatno cene..svake godine je skuplje. Sad kad si napisao cenu za taj Shell ispada da sam ga i preplatio. Medjutim,tamo ga kupujem vec nekoliko godina pa je to i neka inercija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, OMP said:

Ne bih ja ni jedno ulje cekao 30k za zamenu, 20k max i to ful sintetika

Zašto? 

Koliko km pređeš godišnje i u kakvim uslovima (grad - otvoreno, normalna vožnja - oštra vožnja)?

Ja nemam nameru da menjam ulje dve godine jer sam siguran da neću preći više od 15 - 20 000 km za dve godine, tako da će jedan od uslova biti uspunjen.

 

11 hours ago, Decak Iz Vode said:

Podigli su znatno cene..svake godine je skuplje. Sad kad si napisao cenu za taj Shell ispada da sam ga i preplatio. Medjutim,tamo ga kupujem vec nekoliko godina pa je to i neka inercija.

Šta znam, sad bacih pogled, verovatno ima i jeftinije, kantica 4L - 3800 dinara. 

Nisam koristio ovaj Shell do sada, koliko sam razumeo, u ovlašćenom servisu Kompresor koriste Shell, ali valjda nije ova skuplja varijanta. Nisam primetio nikakve probleme, da bi sad plaćao ulje 60% više !?

Ovo ultra ulje sam sipao u teretno vozilo (fiat scudo - 2.0 hdi, vozi se nedeljno oko 100 - 150 km, manje više kombinovano, otvoreno - grad), ali nisu velika opterećenja, osnovni motiv mi je bio da ne menjam to ulje za godinu dana.

Zato sam i pitao, šta je razlika u tom ulju!? Ja bi razumeo da je interval zamene duži, pa kao, ređe ga menjaš, manje se cimaš sa majstorima, u tom smislu se isplati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te da me ne shvatis pogresno..^ Ja i ne znam sta bih ti odgovorio.

Mislio sam da ce nekome biti korisna informacija o ceni. Ocito i jeste bila korisna jer je ocito i cena previsoka,pa ce mnogi da ga preskoce. Ja eto nisam. Ja ga po inerciji kupujem i koristim trecu godinu zaredom.

Ne bih mogao da kazem sta donosi..zaista ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ortakov said:

Zašto? 

Koliko km pređeš godišnje i u kakvim uslovima (grad - otvoreno, normalna vožnja - oštra vožnja)?

Ja nemam nameru da menjam ulje dve godine jer sam siguran da neću preći više od 15 - 20 000 km za dve godine, tako da će jedan od uslova biti uspunjen.

 

 

 

Prvo zbog kvaliteta ulja kod nas, drugo neki od motora su se pokazali lose sa intervalom zemene od 30k kako je fabrika propisala, trece ako vozis dosta po lokalu to je jos jedan od razloga da cesce menjas ulje i na kraju sto nije skupa stavka zameniti ga jednom godisnje ili ti na 10ak hiljada u mom slucaju posto ne prelazim vise i sto je veci deo te km u gradu. Sto se tice ispunjenosti uslova ako ne predjes odredjenu km onda ti je uslov godinu dana, a ti onda nista od ta dva ne ispunjavas, ne znam koji si uslov mislio da ispunjavas?

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ortakov said:

Zašto? 

Koliko km pređeš godišnje i u kakvim uslovima (grad - otvoreno, normalna vožnja - oštra vožnja)?

Ja nemam nameru da menjam ulje dve godine jer sam siguran da neću preći više od 15 - 20 000 km za dve godine, tako da će jedan od uslova biti uspunjen.

Prelazio uglavnom po 5 - 6.000km godisnje sa dva Puntica ali ulje uvek na godinu dana menjao, nisam nikad cekao da dodjem do 10-12-15k km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...