Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

11 hours ago, nemanja84bg said:

Probaj u Gazeli oni imaju jak izbor, servis i ostalo , oni su ti na partizanskom putu pa jedna ulicica pored, izguglaj , sto se tice mesanja brendova ionako ces zameniti pre ili kasnije tako da ti nije to toliko bitno

Koliko znam gazela u Mirijevu je odavno samo veleprodaja. Ni servis ni maloprodaja ne rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, stex_pb said:

Koliko znam gazela u Mirijevu je odavno samo veleprodaja. Ni servis ni maloprodaja ne rade.

Nisam znao , steta, lepo su radili u ono vreme 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam Slodes. Kažu da je došlo u zastoja u samoj fabrici zbog aditiva za 5W40 K Pure energy i da se to ulje nije moglo nabaviti.  Sada je proizvodnja obnovljena, DELMAX je dobio veću količinu ulja. Eto da znate :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb verovatno da imaju Synthium na stanju, to je na neki način poboljšana verzija Selenia ulja nego što većina nije ni čula za njega ili ga ne uzima u razmatranje slepo vođeni mišlju samo Selenia i nista drugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic mislim da ni sami prodavci ne znaju šta imaju. Svaki put moram da objašnjavam da mi n etreba obični 5w40, pa oni iznesu više flaša pa ja izaberem. Ovi snalažljiviji traže saobraćajnu jer ne znaju kakav to Grande troši drugačije ulje od ostalih. 

 

Što bi mnogi rekli, 1.4 benzinac. Sipaj šta bilo i ne namišljaj :D

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sam i ja primetio kada je auto hladan caktanje ventila sa shell uljem, i to odma od samog sipanja.  Dok je bila Selenia kpe ništa se nije čulo.

 

Ulje sam kupio zbog preporuke sa foruma.  Sledeće sipanje ne gledam nikakve oznake. Kupujem obično 5-40 i to mu je to :)

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shel mislim da se najmanje koristi bar u nekim krugovim ljidi koje znam i ovako po forumima sto citam ..Ja sam dugo koristio mobil i total za prethodna vozila, mahom 5w40 jer su uzimani iz proverenih izvora i nije bilo nikakvih problema, sad sam sipao castrol 5w30 u gp

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/9/2022 at 9:22 AM, stex_pb said:

@Axic mislim da ni sami prodavci ne znaju šta imaju. Svaki put moram da objašnjavam da mi n etreba obični 5w40, pa oni iznesu više flaša pa ja izaberem. Ovi snalažljiviji traže saobraćajnu jer ne znaju kakav to Grande troši drugačije ulje od ostalih. 

 

Što bi mnogi rekli, 1.4 benzinac. Sipaj šta bilo i ne namišljaj :D

Epilog iz Delmaksa. Zovem jutros, tražim 5w40 za Multiair. Kažu to ne postoji više al imaju zamensko KPe. Tražim da mi pročitaju oznake sa flaše, konzilijum pretražuje u programu. Zapravo ga imaju al ne znaju da je to isto ulje, samo rebrendirano i u drugoj flaši.

1300 litar

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, stex_pb said:

Zovem jutros, tražim 5w40 za Multiair. Kažu to ne postoji više al imaju zamensko KPe.

Zapravo ga imaju al ne znaju da je to isto ulje, samo rebrendirano i u drugoj flaši.

Ne razumem bas ili se neko prebacio :) ... Selenia KPE je upravo fabricki bila prvi izbor za sve 1.4? Tj. Fiatov 9.55535 S2 i ACEA C3, nije nikakvo zamensko.

Od obicnog FIRE, preko T-Jet pa do MultiAir atmo i turbo verzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivanda ali bilo u crvenoj konzervi na kojoj pise Multiair ..... A sad u crnoj plastici gde pise K Pure Energy. Imam osecaj da niko nije skontao da je samo flaša redizajnirana

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, stex_pb said:

A sad u crnoj plastici gde pise K Pure Energy. Imam osecaj da niko nije skontao da je samo flaša redizajnirana

  :whistle:  :)

On 11/22/2022 at 4:39 PM, Ivan said:

No2 - posto takodje imam 1.4 (samo turbo), u koji takodje ide Fiatova S2 specifikacija ulja - to je po fabrici Selenia K PE (Pure Energy) 5-40:

 

a2369.thumb.jpg.f68bb0bb742d09b9e274a8600ddaab9c.jpg

Sto se tice starog pakovanja, u crvenoj limenci - izbijao je oci identican natpis "Selenia K", a iznad "Pure Energy". Onako ukoso je pisala gradacija i "MultiAir", kao dodatna oznaka da to ulje koristi i njihova u to vreme najmodernija tehnologija benzinaca. Inace je isto ulje islo i na najobicniji atmosferac, kao i T-Jet.

 

Zato me je i zbunilo ako su ti rekli da imaju zamensko za K PE. Jer i na jednom i na drugom to jasno pise na ambalazi, kao i da ima potreban 955535 S2 sertifikat.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

  :whistle:  :)

Sto se tice starog pakovanja, u crvenoj limenci - izbijao je oci identican natpis "Selenia K", a iznad "Pure Energy". Onako ukoso je pisala gradacija i "MultiAir", kao dodatna oznaka da to ulje koristi i njihova u to vreme najmodernija tehnologija benzinaca. Inace je isto ulje islo i na najobicniji atmosferac, kao i T-Jet.

 

Zato me je i zbunilo ako su ti rekli da imaju zamensko za K PE. Jer i na jednom i na drugom to jasno pise na ambalazi, kao i da ima potreban 955535 S2 sertifikat.

 

I to ne samo meni, nego i drugim ljudima sa Ma motorima koji nisu sa foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, do letos sam sipao Seleniu u sva Fiatova vozila koja sam vozio, 20k u Stila konkretno. Letos mi je servis sipao Shell hx7 5w40, posto sam primetio da nema razlike, mislio sam da nastavim sa tim, samo me zanima iskusno misljenje da li cu videti neki benefit ako predjem na shell 5w40 ultra? Ili se vratiti na Seleniu. Zanima me da li je ultra bolje ili gore od hx7 ili ti konkretno selenie? stilo je 1.9 116 konja 2002

Edited by dwyanewade

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dwyanewade said:

Pozdrav svima, do letos sam sipao Seleniu u sva Fiatova vozila koja sam vozio, 20k u Stila konkretno. Letos mi je servis sipao Shell hx7 5w40, posto sam primetio da nema razlike, mislio sam da nastavim sa tim, samo me zanima iskusno misljenje da li cu videti neki benefit ako predjem na shell 5w40 ultra? Ili se vratiti na Seleniu. Zanima me da li je ultra bolje ili gore od hx7 ili ti konkretno selenie? stilo je 1.9 116 konja 2002

Taj ultra bi trebalo da može da se menja na 30 000 km ili na 2 godine.

Ja sam ga sada sipao u Scudo i obzirom na uslove rada, ne planiram da ga menjam baš u tom intervalu :) 

Trebalo bi da je dobro ulje.

Videćemo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, MS PK said:

20K si sipao u jtd?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Izvinjavam se. 20k je bilo u punta 8v, Selenia WR 5w40 je bio u Stila, poslednji put mi servis sipao Shell koje sam naveo hx7 5w40.  

A sad sam hteo da predjem na ultra 

Edited by dwyanewade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam i ja godinama upravo identicnu kombinaciju, upravo u 1.9 JTD Stilo.

Prvo Seleniu WR 5-40 par godina, pa par godina Helix Ultra 5-40, sve do prodaje tamo pre 5 godina.

Prosecna ulja, Selenia ima dobar TBN od 11, za Ultru se navodilo cak i 12 (Total Base Number, mogucnost ulja da eliminise kiseline koje nastaju sagorevanjem, pogotovo kod naseg sumporom "bogatog" goriva). Mada, sto ljudi iznad i sami karikiraju, u taj motor mozes da sipas bilo sta od toga, a i sire :D . Od svega navedenog, gledao bih najvise da zamene ulja budu redovne :) .

Neki kvalitativni korak uvis bi bili Ravenol, Motul, Marly, itd., ali i korak cenovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dobro ovo Valvolin all climate 10w40

za Punta mk2a,jel da kupim?

Specifikacije
        ACEA A3 / B4
        API: SL / CF
        VW 50500, VW 50101 ili MB-229.1
        Fiat 9.55535.D2 i G2.

0E020FF2-E91A-433E-A8CD-670C8BDCDBF3.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...