Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav,

 

bio sam u radnji da kupim litru motornog ulja za svoj Fiat Tipo 1.4 HB.

U radnji su mi dali ovo ulje sa slike, a to nije ono iz korisničkog uputstva.

Kažu da je to sad to.

Može li neko da mi kaže da li je ovo ok?

Treba da kolijem malo na 8000 km, ima još par mm do minimuma.

 

Hvala

 

16691290201644694532174927437238.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aca1203

 

- Stara vlasnička knjižica:

Mazivo za benzinske motore (verzije 1.4 16v 95 KS, 1.4 TJet 120 KS)
SAE 5W-40, ACEA C3 / API SN

FIAT 9.55535-S2

 

- Nova (posle Tipo restajlinga) vlasnička knjižica:

Mazivo za benzinske motore 1.4 16v 95KS (za verzije/tržišta gde je predviđeno)
SAE 5W-40 ACEA C3

FIAT 9.55535-S2

 

Najbitnie od svega je FIAT 9.55535-S2.

To što je u fabrici sipana Selenia je samo prvo sipanje, ne i obavezno da mora biti Selenia. Možeš sipati ulje bilo kog proizvođača koje na sebi ima napomenu da ispunjava standard FIAT 9.55535-S2.


Fiat 9.55535-S2
Qualification for Diesel and gasoline engine, with exhaust treatment system, lubricants, with extended drain. OEM recommended product also meets: ACEA C3-04, MB 229.51 and API: SM/CF.

 

Fiat 9.55535-M2
Qualification for lubricants with extended drain. OEM recommended product also meets ACEA B3-04/B4-04, GM-LL-B-025.

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Aca1203 said:

U radnji su mi dali ovo ulje sa slike, a to nije ono iz korisničkog uputstva.

Kažu da je to sad to.

Pitanje No1 - koja je to radnja :) ?

No2 - posto takodje imam 1.4 (samo turbo), u koji takodje ide Fiatova S2 specifikacija ulja - to je po fabrici Selenia K PE (Pure Energy) 5-40:

 

a2369.thumb.jpg.f68bb0bb742d09b9e274a8600ddaab9c.jpg

 

A koliko vidim sa tvoje slike, stoji samo Selenia K, sa M2/H2 specifikacijom. Licno bih zamenio za odgovarajuce (pogotovo ako je sipano ispravno po fabrickoj specifikaciji).

 

I pitanje No3, posto nisi naveo - sta je trenutno od ulja (proizvodjac i tip) u autu? Pretpostavljam Selenia posto nju kupujes, ali cisto da potvrdimo...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, još nije sipano ništa, auto je prešao 8000 km, kupljen u julu.

Ići ću da zamenim.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vec po fabrickoj specifikaciji, nema na cemu u ime svih.

Ne rece nam samo bitnu stvar - u kojoj radnji kazu da je "to to" za losiju specifikaciju :) . Pa kada se vratis za ono sto ti stvarno treba, onda nekako ima:

2 hours ago, Aca1203 said:

U radnji su mi dali ovo ulje sa slike, a to nije ono iz korisničkog uputstva.

Kažu da je to sad to.

 

1 hour ago, Rajkovicbg said:

Koje je shell ulje preporuleno  za 1.4  motor iz tipa?

Kao sto je napisano iznad - sta god da biras od brendova ulja, gledas da ima pomenutu Fiatovu S2 specifikaciju potrebnu za taj motor.

Kod Gorana, takodje u 1.4 samo turbo, sipamo vec 5. godinu Helix HX7 ECT 5-40 (sa naglaskom na ECT, znaci 5-40 sintetika, Emissions Compatible Technology).

Moze i Helix HX8 ECT 5-40 ili Helix Ultra ECT MULTI 5-40.

Mozes i sam da vidis u Shell Oil Selectoru (imas te Selectore i za ostale brendove ulja):

 

Untitled.thumb.png.44ba57f4fcb19083b326857a90c779c1.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko koristio Total quartz ineo c3 5w/40?

Ulje zadovoljava ACEA C3 i Fiat 9.55535-S2. 

 

Na sledećem servisu bih prešao na ovo ulje: jer je značajno jeftinije (nije presudno), sigurno ću kupiti original (ovde u Leskovcu) , godišnje prelazim manje od 10000km, a menjam ulje svake godine, bez obzira na kilometražu, kantica je 5l, taman ostaje za dolivanje. :)

 

 

 

500L 1.4 95KS, 2013g.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/22/2022 at 4:00 PM, Aca1203 said:

Pozdrav,

 

bio sam u radnji da kupim litru motornog ulja za svoj Fiat Tipo 1.4 HB.

U radnji su mi dali ovo ulje sa slike, a to nije ono iz korisničkog uputstva.

Kažu da je to sad to.

Može li neko da mi kaže da li je ovo ok?

Treba da kolijem malo na 8000 km, ima još par mm do minimuma.

 

Hvala

 

16691290201644694532174927437238.jpg

 

 

Meni su danas u radnji ponudili ovo u zamenu za kataloško Acea C3 za multiair. Nisam uzeo.

Inače sve teže nalazim kataloško ulje u kraju,više ga niko ne nabavlja, navodno slabo se prodaje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za alternative, nego mi je ovo za dolivanje. A necu da mesam brendove.

 

Mada za prosli mali servis u autoline  i kit komercu nije bilo Ukupno 4 litra ulja za multiair. Bio je shel 1 litar i selenia 2.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stex_pb said:

Znam za alternative, nego mi je ovo za dolivanje. A necu da mesam brendove.

 

Mozes onda da zoves Slodes posto su oni uvoznik ili da odes u ovlasceni, ko sto je @knezevic76 predlozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, stex_pb said:

Znam za alternative, nego mi je ovo za dolivanje. A necu da mesam brendove.

 

Mada za prosli mali servis u autoline  i kit komercu nije bilo Ukupno 4 litra ulja za multiair. Bio je shel 1 litar i selenia 2.....

Probaj u Gazeli oni imaju jak izbor, servis i ostalo , oni su ti na partizanskom putu pa jedna ulicica pored, izguglaj , sto se tice mesanja brendova ionako ces zameniti pre ili kasnije tako da ti nije to toliko bitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Ma pusti... Dramim malo da skrenem pažnju.:D

Ne-ćeš verovatno verovati ... u pitanju je Nisotec Autoline Sint 5w40 API SN/CF C3...

"Mid Saps" blabla...

Iako nema Fiat-ovo odobrenje (znamo kome je inače zgarantovano...) ja računam ako svima ovima odgovara po čemu je tu Fića poseban. ;)

Tako se i ponaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mijailović P. said:

@Nikola 1.6

Ja sam mislio da je do mene i sluha. :thumbup:

Iz istog razloga sam i ja prešao na drugo mazivo.

Ne smem ni reći koje je u pitanju ali potrošnja se drastično smanjila (relativizacija) i nema propratnog zvuka.

Meni ne trosi tj nije trosio dok nisu proveravali u mml-u gumicu dihtunga hladnjaka ulja. Posle toga je krenuo da curka po malo, generalno potrosi 1/4 sipke za 8000 na koliko menjam ulje. A za zvukove sam primetio pretprosli put, ma reko tripujem. Prosli put sipaju, prc opet. Sad na malom pitam jel moze neko drugo, kazu moze ako doneses. Nisam pametan vise ni gde da radim servis, il me oderu ili mi na parkingu sve iscesu vrata, ili mi izgrebu enterijer  Ti ga stekas, gledas gde parkiras, sve u fulu, odes kod majstora haos. Dodje mi da menajm auto samo iz tog razloga:cry: Uzmem nekog olupanog pa nek rade kako im je volja

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, horvat said:

Ja sam u Clia i Pandu sipao Molovo par puta. Sve oke sa uljima sa pumpi. Ako nista drugo - sigurno nisu fals :D 

Ja sipam u punta  mol  i jako sam zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...