Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nalazim ja sad razne informacije. Na ambalazi Total-a pise rok trajanja 3 godine, na Mobil pominju rok od 5 godina, ovaj Syntium koji sam kupio pise da ima rok 10 godina, ljudi po stranim sajtovima u neke svoje stare automobile iz 70ih i 80ih sipaju ulja preostala po raznim magacinima stara po 20 - 30 godina jer su odgovarajuca za njihove stare motore itd.. 

Smislicu nesto :)

Edited by dvla

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, dvla said:
Da li je moguce da je ulje iz 2014. a da su uvoznici stavili nalepnicu da je uvoz 2019?

I da je sve tako, ništa tu uvoznik nije kriv i ne mulja. Oni su stavili godinu uvoza na nalepnici, nigde ne garantuju da je ulje i proizvedeno te godine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da uvoznik ne mulja, nije moja prica isla u tom pravcu nego da li je u redu da to sipam ili nije :)

Probao sam da zamenim za Selenia Kpe medjutim zena na salteru kaze ne moze da mi zameni jer oni nisu prodavnica nego magacin.

Na moj komentar da je jedna flasa proizvedena 2013. a ostale 2014. ona kaze da zna za to ali da na deklaraciji pise da je rok trajanja 10 godina i da je ulje ispravno.

Uglavnom se slazem sa njom ali mi nije zadovoljstvo da kupim i sipam ulje staro 8+ godina u svoj auto.

Vozim 500l 1.4, potrosice se to za dolivanje a na malom servisu cu sipati nesto svezije :)

Hteo da ustedim jbg :)

 

 

Edited by dvla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je lepo cuvano, u suvom, sa stabilnom temperaturom, ne bi trebalo nista da mu fali... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro uskladišteno ulje traje bar 10 godina.Samo agresivno aditivirana sa puno deterdženata (za dizele) ne traju dugo vremena

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktirali su me ljudi iz Slodes-a, odobrili su povrat novca za kupljeno ulje. Bio sam do njih, zamenio za Selenia K PE.

Svaka cast na gestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li jos stoji Hamilton u Slodesu :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio je @dvla detalje na PP. :thumbup: 

Uglavnom, kontaktiran je Slodes danas u 09:37 preko Email-a, a par sati kasnije je stigao i odgovor. Kao što je i dvla napisao, ulje je zamenjeno za drugo.

 

Kao što je gore u diskusiji pomenuto, Slodes uvozi direktno iz fabrike. Kažu da ne mogu da znaju da li su kantice iz starih zaliha u fabrici, ili nisu. Ono što mogu i što su ispravno uradili je obeležavanje godine uvoza. Napominju da je ulje veoma kvalitetno, i čak ako je u pitanju starije ulje nema prepreka njegovoj upotrebi.

Obe strane su bile korektne, dvla je napisao da mu priča ionako nije išla u smeru da uvoznik mulja, već ga je prosto zanimalo da li je u redu da to sipa ili ne, tako da je sve brzo zavšeno. :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo li mi neku klupsku saradnju sa Slodesom? Ili nisam u toku?

1 hour ago, dvla said:

Ma da, tu je bre

Zato i ne idem :D . Koliko je kod njih litar K Pure Energy 5-40 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Imamo li mi neku klupsku saradnju sa Slodesom?

Imamo dobru komunikaciju :thumbup: , a saradnju u vidu popusta nemamo. Nije ni realno da imamo popust jer Slodes sa namerom ide na veoma, veoma male marže kad se ulje kupuje direktno kod njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

Je li jos stoji Hamilton u Slodesu :D ?

I ti ga se sećaš :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic

Kako ne bih zapamtio... Otisao tamo prvi put pre jedno deceniju... Gledam ispod oka, sta ovaj sa strane vise zeva koje ulje kupujem :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavih pre nekoliko dana prvi servis u "Stojanovu" adio Selenia ćao Šel, Sipaju Helix HX 5W40. Cena po 1l izuzetno razumna za ovlašćeni servis, 1200 din. za 1l, 3L u motor 1l u gepek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan kupio Seleniu Multipower Gas 5w40 i platio 1l 1480 rsd!

Preterase ga. Bila je cena 1100-1250 rsd.

Da li ima ona akcija u Slodesu kupis 3L a jednu dobijes gratis?

Ne znam koja je cena ulja u Slodesu ali pada mi na pamet da se provozom do njih i kupim ulje tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcija 4+1 gratis ti je svojevremeno bila za Petronas ulja. Pozovi ih pa proveri, u benzinca ne sipam Seleniu vec godinama. Dok sam sipao WR u dizela, kupovao sam iskljucivo u Slodesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel se samo WR 5-40 ne pakuje više u limenke ili je to postala praksa za sva ulja koja su bila u limenkama?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia Multipower Gas 5w40 u Slodesu je 1200 rsd ako nekog zanima. Zvao danas nesto da proverim. Nema vise akcija za Syntium ulja 4+ 1l gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/7/2022 at 2:44 PM, diskusija said:

A jel se samo WR 5-40 ne pakuje više u limenke ili je to postala praksa za sva ulja koja su bila u limenkama?

Selenia 5w40 K Pure energy kupljeno prosle god, nova pakovanja plasticna bocica crna. Nema vise limenke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia Multipower Gas je u limenci ali je proizvedeno 2019te godine.

na netu nadjoh sliku

 

engine-oil-selenia-multipower-gas-5w-40-1l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,sada imaju Mopar oznake...kod mene ima i selena 20k u limenci

Ja uzeo MOL Dynamic Max 10W-40, skočila mu cena sa 860 za litar ne 1020...

Po meni odlično ulje za Punta,nisam ništa dosipavao ...

Gledao sam malopre na šipci,nije puno izgubilo na svojstvu,još je lepljivo i bistro...

U ponedeljak menjam,sve sam uzeo za mali servis

 

download.thumb.jpg.1a10168969e2d27c6ba5871d7848a2d1.jpg IMG_20220403_115010009~2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...