Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo preporuka od Stalkera za Mol Dynamic Max 10w40 polu sintetičkom ulju i mišljenje o EKO MEGATRON ULTRA 10W-40 i Salenia Gold i 20k

Meni za Punta Mk2 odgovara i toplo preporučujem

 

IMG-699ee79c0a0431dcb73e2dbc54eb3745-V.thumb.jpg.33d9bc20d2ea43ddb20ca92a8ef0eec9.jpg 813345258_(2).thumb.jpg.3cafcd48c95ed43af649cc38a8daa26d.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek je inženjer tehnologije,ovo radi na dobrovoljnoj bazi kao blog,ko hoće može da ga posluša,ko neće nek cepa selenia ili šta drugo hoće...

Marketing i reklame će uvek biti efikasnije od znanja,tako svet funkcioniše,jbg...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pratim marketing mada i ne vidim da je nesto isforsiran sto se tice motornih ulja, "cepam" Seleniu 15god sigurno i nemam zamerki nikakvih ( kod dizel motora). Nisam ni rob, evo sad sam slucajno sipao Texaco, niti jurim cenu ( da mi je to bitno ne bih kupovao Seleniu) samo bih voleo da vidim kako testira sva ta ulja i kako donosi zakljucke ili i on cita sta pise na sajtu proizvodjaca - etiketi kao i ja sto bih. Dodje mi malo kao da je neki Jova travar koji odredjuje terapiju preko fb-a :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Stalkerov savet ne spase motor koji je prethodno prešao 300-400 hiljada kilometara bez da se ima pojma šta je i kada kod bivših vlasnika sipano - onda neće ništa

 

A Jovu travara poznajem

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

После 2400  км не фали ни "коцкица"...видећемо преко 5000 км како се понаша, оно што је дефинитивно тачно је да ми не шкљоцају подизачи када ауто стоји 2-3 дана па се стартује први пут, ту је дефинитивно бољи од равенола ВМО и ЛМ топтец 4100...

Мерач и даље морам да окренем ка светлу да би видео ниво уља, чисто је као када сам га и сипао, али опет то је и до мотора, бензина и сл...Оно што је још увек мистерија је да ово уље нисам успео нигде да нађем, сви га мешају са хцесс и хцлин прве генерације, узео би литар да имам...али нисам успео ни МАС нема...Ако га неко ископа или случајно види нека ми јави...да поручим...

IMG_20211203_172930.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Home jesi li i ti sipao po preporuci stalkera, jove travara ili.. :lol:

 

Šalu na stranu ali namestilo se zbog prethodno pisanih objava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Axic said:

@Home jesi li i ti sipao po preporuci stalkera, jove travara ili.. :lol:

 

Šalu na stranu ali namestilo se zbog prethodno pisanih objava :D

Па читао сам тај "БЛОГ" у суштини човек само чита спецификације и на основу туђих тестова даје неко своје мишљење..Добро је само што је све сажвакано на једном месту иначе ништа епохално тамо нема...све то може да се нађе на сајту произвођача или на нету уопште. 

Мотул сам узео да пробам, чисто...просто у мој ауто иде 2900 мл уља...па могу и марли да купим...

Искрено више сам прочитао за равенол и више података и знам, мотул сам узео само на основу С2 стандарда који тражи мој мали бедни ауто.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam nikad čitao njegov blog, ali na osnovu onog što ljudi prenesu ovde, deluje mi da je većina tekstova upravo to što si napisao

C/P stručnjaka ima svuda... ima ih i ovde

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta ste očekivali,da će da vozi ulje 10k km pa ocenjuje... to mogu da rade samo sponzoruše poput SATa i ovih magazina gde u istom broju imaš recenzije i reklame po celoj strani...
Ili grešim?

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, horvat said:

Mada, ipak sa dosta razumevanja on to tumaci... 

Meni više deluje da piše po onom "znam čoveka koji zna čoveka" 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem do Slodes-a danas, kupim 4 litre Syntium 3000AV, cena 510din/L.

Na Petronas sajtu pise da su uvoznici za Srbiju. Pregledam malo ambalazu i malo sam zbunjen.

Da li je moguce da je ulje iz 2014. a da su uvoznici stavili nalepnicu da je uvoz 2019?

Nema nigde datuma na ambalazi, ima samo kod koji ne pokazuje nista bitno :)

Ima neko ideju? Da li da sipam ili da batalim?

Na dnu ambalaze stoji 2014. godina, to me ozbiljno brine :)

IMG_20220210_154044.jpg

IMG_20220210_154056.jpg

IMG_20220210_154033.jpg

IMG_20220210_154122.jpg

Edited by dvla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si siguran da je ulje iz 2014 ja ga nebi sipao. Ovo ako piše Petronas ulje na ambalaži ispade duplo jeftinije od Selenie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja siguran da je 2014.

Ta godina pise na dnu ambalaze, ja verujem da ta oznaka vise ima veze sa samom plasticnom ambalazom ali nisam siguran da li samo ulje moze da bude npr iz 2019. a ambalaza iz 2014. 

To je moja dilema.

Cak mislim da su negde 2016. - 2017. promenili ambalazu i dizajn etikete.

Ali sve sam to saznao posle kupovine :(

 

PETRONAS-SYNTIUM-3000-AV-5W-40.png

 

Kakva budalastina, zvanicni uvoznik prodaje staro i najverovatnije neupotrebljivo ulje, neverovatno. (ako mi je pretpostavka ispravna) 

Edited by dvla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda grešim, ali šta bi moglo da mu fali i da je '14 godište ? Pa nije to zejtin da užegne ?

 

Ja sam prošle godine u punta usipao 1l selenije iz onog valjkastog metalnog pakovanja koje sam pazario još '08 kad i punta, a koje je mi je od tada stajalo u garaži i ne primetih ništa neobično ? :)

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...