Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@zelsav, bas je svejedno.. naravno ispostovat specifikacije.

6 god shell helix ultra 5w-40, postalo mi skupo.. zadnji put Petrol premium power 5w40 (Texaco ulje, samo pakuju) i sve kako treba.

 

petrol premium power.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolege ima li ko od vas iskustva sa PSA 1.6 HDI motorima,16V 90 ks,vezano za izbor ulja?
Po tipu i verziji motora (DV6-9HX) vidim da nema DPF pa može skoro sve,po oil finder-ima prvo C2 pa i A3/B4.
Opet,problemi sa turbom,pritiskom ulja i rešetkom uljne pumpe govore da baš i nije svejedno..:mellow:
Hvala unapred.
IMG_20210519_221230.thumb.jpg.a6ef637f4b468184bdf618546571f03b.jpg
Ja mislim da je tu problem samo u intervalu zamene ulja

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zan Batist Upravo je Shell HU 5w40 u motoru,mislim da cu nastaviti sa Motul X-cess koji sipam u stila i mastera,PSA B71 2296 odobrenje.Hvala.

@MS PK To i jeste sustina problema,korektna je servisna istorija ali cu ipak skinuti karter da malo istrazim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Punta 1.4 Natural Power sipao zadnjih par servisa Seleniju Multipower Gas 5w40. Cena oko 1200 rsd po litru.

Moze li neko da preporuci nesto jeftinije a da je u tom rangu-klasi ,naravno moze i bolje :)D  ili da ne diram nista?

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, virke said:

U Punta 1.4 Natural Power sipao zadnjih par servisa Seleniju Multipower Gas 5w40. Cena oko 1200 rsd po litru.

Moze li neko da preporuci nesto jeftinije a da je u tom rangu-klasi ,naravno moze i bolje :)D  ili da ne diram nista?

Sve što ima specifikaciju koja ide za taj motor možeš sipati. Selenia nerealno skupa a imaš prilično širok izbor jeftinijih i kvalitetnijih i ulja sa modernijom tehnologijom npr. Shell, Motul, Castrol, FAM... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da ne kad kazes da su ova ostala jeftinija i kvalitetnija od nerealno skupe Selenie , eto i Fam si tu stavio :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao Shell i po sajtu mi treba Rimula ako sam ja dobro skapirao ali to ulje se prodaje samo u buricima :D Pustio sam poruku na fejsu ovlascenom distrubiteru da mi kaze koje mi ulje treba ali se nesto ne javlja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/27/2021 at 1:15 PM, virke said:

U Punta 1.4 Natural Power

Koji Punto, koje godiste, koliko kW tacno - pa vidi po Shell Oil Selectoru?

Koliko se secam, sipali su i ECT ulja u 5-40 gradaciji u Natural Power (Helix Ultra ECT, Helix HX7 ECT, Helix HX8 ECT).

Ali bolje proveri, nisam bas u toj prici odavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nijednog natural power. 57kw, 2012god u oil selectoru. Nema ni evo a ni grande p. 

Znam da moze da se sipa svasta ali...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, virke said:

Nema nijednog natural power. 57kw, 2012god u oil selectoru. Nema ni evo a ni grande p.

Ima, ima, samo treba da znas kako se sta zove ;) . Nisu to dzaba Zabari koji komplikuju i brljaju: Grande Punto do 2009., Punto Evo od 2009. do 2011., pa opet Punto od 2012.

Dobro sam ti rekao sudeci po ovome, idu 5-40 ECT ulja (Emissions Compatible Technology).

Uokvirio sam ti - po Shell selectoru preporuka je Helix HX8 ECT, alternativa su Helix Ultra ECT ili Helix HX7 ECT:

 

s1.thumb.png.6ae56105a4559f64dc8373b24de95f40.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam kako se zove auto ali mozda ne trazimo na istom mestu. Nije ni bitno. Hvala u svakom slucaju.

zanimljiv je podatak da se to ulje menja na oko 8-9k km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Sintium uljima? 

Skoro uzeh cenovnik od Slodesa i ponuda Sintium ulja je odlicna, cene jos bolje, slobodno mogu reci pa duplo jeftinije od Selenie. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u temi, više nas koristi Syntium. U tri svoja auta već 10 god. ga koristim. Moje lično mišljenje da je jednako dobro (možda i bolje) od Selenie. Petronas je prozvođač oba ulja a Slodes je njihov zastupnik. Svakako ga menjam na 10 hkm, nemam zamerki.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

9a8d8d286c211101182cdf65a52d59b5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koriste kolege sa foruma od prvog dana i svi su zadovoljni.@vicent koje si sipao u punta jtd?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Syntium 3000 a ima 3000AV, to je za motore sa DPF. Gradacija ista 5-40. Ima i bolje, Syntium 5000. Ono je 5-30 gradacije.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, MiloshBg said:

Skoro uzeh cenovnik od Slodesa i ponuda Sintium ulja je odlicna, cene jos bolje

Kolega sve rece - licno nisam koristio, ali samo da dodam da cesto kada sam kupovao (motorno/menjacko ulje za sebe ili nekog drugog), upravo su za Syntium imali 4+1 l gratis akcije.

Za 1910 ccm je bilo idealno, na stranu vec odlicna cena u poredjenju sa Seleniom (skoro duplo jeftinije).

@vicent

I ti si video Hamiltona na Kanarevom brdu :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega sve rece - licno nisam koristio, ali samo da dodam da cesto kada sam kupovao (motorno/menjacko ulje za sebe ili nekog drugog), upravo su za Syntium imali 4+1 l gratis akcije.
Za 1910 ccm je bilo idealno, na stranu vec odlicna cena u poredjenju sa Seleniom (skoro duplo jeftinije).
[mention=1228]vicent[/mention]
I ti si video Hamiltona na Kanarevom brdu  ?
Družimo se, dam mu poneki savet i tako...

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Syntium 3000 vec 7 godina na 3 auta i nemam zamerki. Na Bravu 1.2 mi je bilo mnogo bolje od Selenije 20k gde se na jutarnjem paljenju  culi ventili par sekundi a na Syntiumu nikad.Menjano na 8/9000km i trosio je do 700gr a Selenije do 1l.Punto 1.3mjet ga nije trosio a u Alfu sam skoro sipao pa cu videti kako se ponasa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ce sigurno znati ovaj cistokrvni svaba @totti :whistle:

Pretpostavljam da je fransiza ali ne vidim podatke o proizvodjacu.

Drugar iz Delmax-a mi nudi ovo ulje pa da se malo raspitam.

https://www.swdrheinol.com/en/product catergory/engine-oils-for-passenger-cars/

ri.thumb.jpg.a0e2a94acd6120951412d7f1f5164d9e.jpg

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...