Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ima li neke razlike izmedju FIAT 9.55535-S2 I 9.55535-Z2 standarda?
Kolega hoce da sipa neki VST ravenol (5w40 koji je Z2) umesto VMO (5w40 koji je S2).
Grande punto 1.4 16v je u pitanju sa 200k predjenih trazi s2...Dobio je 10 litara VSTa pa da se ne baci...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto vise citam o ulju to manje znam...
I sta kazete na kraju.. Koje ulje sipati u 1.3 mjet 75ks (Grande punto)?
Neki kazu selenia gold 10w40 , neki selenia wr 5w40, neko kaze PETRONAS SYNTIUM 3000 5W-40.
Koga slusati i sta odabrati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gold je Punta keca, za Punta mk2 je Selenia 20k preporuka proizvođača,za GrandePunto je neko još bolje Selenia WR ili bolje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolistao sam temu i sad su mi jasnije neke stvari. Moji imaju Punto mk2 1,2 16 v 80 ks 2003 godiste i ovo je 5-ta godina kako ga imaju i odrzavaju u ovlascenom kod nas. Secam se da su ovi iz  ovlasceni servis u pocetku sipali Seleniu 20 k a da zadnje 3 godine sipaju Seleniu Gold 10-40. Auto preko zime u pocetku dosta bucnije radi, slusaju se ventili (ili hidropodizaci) kako strakaju, sto nije bio slucaj ranije sa Seleniu 20 k. U prodaji u MK nema vise Selenie 20 k, a i kod nas se dosta forsira Shell u Fiatovim servisima. Kad vec nema Selenie 20 k, preporucite mi adekvatnu zamenu za ovo ulje koe najvise odgovara na ovo ulje (Selenia 20 k), hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u svog punta od novog 11 godina sipao 20K, a nakon toga u 12. godini Gold, i nisam primetio nikakvu razliku, ni u radu motora ni u potrošnji.

 

Juče sam u brava sipao Total kvarc 9000 po preporuci majstora. Mislio sam da se isprsim za Kastrol magnatek, ili čak za onaj edž, ali rekao je da nema potrebe. 

Videćemo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magnatec je ozbiljnu klasu ispod edga i nema smisla uzimati ga samo zato sto je castrol, bukvalno je u rangu nisoteca, fama, totala i drugih obicnih linija ulja. (pod uslovom da je original, a castrola pogotovo magnateca ima falsa koliko hoces)

 

Sve u svemu dobro je sto se nisi isprsio :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokazao mi tri kantice za koje je tvrdi da je falš, al' doneli klijenti i na njihovo insistiranje sipao. 

Zato sam i otišao prvo da pitam koje d'uznem, pre pršenja. :D

A i ovaj total što sam uz'o posle sam proverio cene i ispade da sam ga preplatio oko trista dindži po litru kod lokalnog dilbera.

Tad sam i shvatio zašto su čantrice navatale prs' prašine. Stojalo mu na rafu od '19. dok je dočekalo mene, budalu, koji nisam prethodno proverio cene. :D

Eto škole za crvenu, od mene što je uz'o, uz'o je. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednja dva mala servisa sto sam radio u dvoristu (Panda i Clio) sam sipao MOL ulje. Ono sto primecujem da jako dobro pokrivaju specifikacije i uopste nisu jeftina. Sad da pricam o nekim razlikama, glupo je, ne znam, posto ne vozim svakodnevno te aute, ali sigurno nisu fals, te su sigurno te gradacije i specifikacije sto pise na njima :) I ovako na prvu, cini mi se da je to neka klasa iznad Nisoteca... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

FAM i Nisotec ulja su barem kod nas dva proizvođača za koje verovatno i ne postoje kopije. Tako da gledano s te strane domaće proizvodnje mozda su i dva najproverenija. 

Pisao sam već negde da ujak u Pezoa 307 HDI sipa Nisotec već 7 godina i preko 100k km ako ne i više od toga, ne planira da prelazi na neko drugo. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, ni Nisotec, ni FAM ni Mol ulja ni neka Exsol ili neko vec nisu loša ako auto troši jedno po litre na 400km pa stigneš sva da probaš :D Niva je čudo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/23/2020 at 5:06 PM, shuxx said:

Ja koristim FAM 10W40 fenix BM, do sada dve zamene. Dolivao jesam. Oko 0.7L na 15 000km. Ali mi je slinavio na poklopcu ventila. Od kad sam to sredio, bas malo sam dolivao mozda 0.3L.

Sledeca zamena Fam fenix BMB 10W40 pred novu godinu. Malo bolje ulje od BM.

I po preporuci Stalkera odlicno ulje u klasi 10W40 API SN/CF ACEA A3 B3.

Gde nabavljas bmb 10w40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nišu, u blizini Glavne autobuske, blizu stare Grčke ambasade. Prodavnica ulja i maziva. Aj da kazemo zastupnici FAMa u Nišu. 

 

a9c39b22c336e4a43e932f7753d1dcdf.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u GM niko ne prodaje FAM ulja,a jako su dobra.Koja je cena kante bmb-a od 4L?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da te ne lažem, imaš tel pa pitaj

 

ali kantica od 4 L je oko 1300din, barem kada sam ja kupovao

 

čitao sam da su im dobra ulja, imaju sertifikate, sada ih je kupio valvolin, pa zaista verujem da su dobri

 

mi ovamo na forumima jurimo neka nemačka, malo poznata ulja, koja se zbog probijanja na tržište drže niže cene, a imamo domaće valjano ulje...

 

čak sam i pisao FAMu da odvoje kolegu koji će na forumu da malo učestvuje, i stručno objašnjava i približi FAMove proizvode, ali su ostali gluvi...

 

nazovi komercijalu FAMa, i pitaj za lokalnog prodavca... možda je tu na ćošku, ali nisi čuo za njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozvacu pa cu dobiti valjda neku informaciju.Jos negde od 2012god i mozda i malo pre koristim iskljucivo Nisotec ujla i jako sam zadovoljan,ali citajuci karakteristike Fam bmb 10w40 ulja,deluje mi da je malcice bolje od Nisotec autoline 10w40 koje sam do sad koristio,pa je to razlog zbog koga bi presao sada na Fam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveza vest, od komercijaliste ex NIS, sada Gasprom.

Vrsi se rebrendiranje NIS ulja, pa ce se polako prebacivati na Gasprom njeft..

Vremenom ce se sva ulja sa NIS oznakama gasiti, a Gasprom ce ih zameniti.

Mozda nesto slicno i sa FAMovim uljima uskoro, jer ih je Valvoline kupio.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites




 
ali kantica od 4 L je oko 1300din, barem kada sam ja kupovao
 

 
mi ovamo na forumima jurimo neka nemačka, malo poznata ulja, koja se zbog probijanja na tržište drže niže cene, a imamo domaće valjano ulje...



Pa da se ne lažemo, ali da npr Selenia toliko košta, taj FAM niko ne bi razmatrao ni za kosilicu



Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorim u svoje ime. Cena ulja mi nije odrednica. Godinama sam koristio Elf, ali sam citao da je FAM dobar, i ubuduce cu ga koristiti... Verovatno

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Koje ulje mi preporučujete?I na koliko je zamjena?

Punto Evo 1.3 MJet - 2011 godina - pređenih 200 hiljada - 62kw.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites





Pa da se ne lažemo, ali da npr Selenia toliko košta, taj FAM niko ne bi razmatrao ni za kosilicu



Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Zeznuh se na brzaka,

4L je oko 1750 din.

A zadnji put sam kupio BMB 10W40 ali 3 litra, za oko 1300din.

Nije FAM bitno jeftiniji od ELFa Totala

Moj je izbor, vise meraka, i poverenja u domaci proizvod, najvise zato sto sam siguran da nije losa kopija.

Prva moja kupovina, je bila online porudzbina direktno iz FAMa...

Posle su ukinuli online maloprodajne porudzbine.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/12/2021 at 10:20 PM, krajo said:

Pozdrav svima.

Koje ulje mi preporučujete?I na koliko je zamjena?

Punto Evo 1.3 MJet - 2011 godina - pređenih 200 hiljada - 62kw.

Hvala.

Prelistaj malo temu unazad. Ide ti 5w40 ,e sad ja sam sipao Syntium 3000av, mnogi ovde sipaju Shell.Uglavnom Shell se lepo pokazao kod mnogih, hx7 ili hx8 mislim da su koristili.A fabricki mislim ide Selenia WR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege ima li ko od vas iskustva sa PSA 1.6 HDI motorima,16V 90 ks,vezano za izbor ulja?

Po tipu i verziji motora (DV6-9HX) vidim da nema DPF pa može skoro sve,po oil finder-ima prvo C2 pa i A3/B4.

Opet,problemi sa turbom,pritiskom ulja i rešetkom uljne pumpe govore da baš i nije svejedno..:mellow:

Hvala unapred.

IMG_20210519_221230.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...