Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@Darko_gr

 

Nije gradacija odgovarajuća. Nije za DPF odgovarajuće. Po meni, nema šta da se misli da li sipati to ulje.

Vratiti ga tamo gde je kupljeno, uzeti pare nazad...ili ako treba nešto drugo iz te prodavnice zameniti za taj drugi artikal (doplatiti, ili uzeti deo novca nazad).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to znaci da i selenia wr (5w40) ne zadovoljava standard za dpf. Vec iskljucivo wr pure energy?

 

Masa ljudi sipa obican wr u multijet sa dpf. 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Darko_gr said:

Jel to znaci da i selenia wr (5w40) ne zadovoljava standard za dpf. Vec iskljucivo wr pure energy?

Da, kao što već reče @neshtry Selenia WR Pure Energy 5W30 je i napravljeno za dizele sa DPF-om.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imao bih jedno pitanje, mozda malo i glupo ali cisto da proverim.

Radio sam mali servis na autu,1.4 TJet 120 hp. Ulje koje ide u moj motor je Selenia K 5w40, prema specifikaciji za benzinke  motore, koje sam do sada kupovao. Majstor uzeo WR 5w40  koje  je za dizel motore.  Da li ovo ima neke veze. Da li cu morati ranije da menjam ili mogu da sacekam sledeci interval za 10 000km?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj motor, u prethodnim stranama, je dosta pisano.

Lično, momentalno bih zamenio ulje ako nema potrebnu specifikaciju.

Ovde se radi o ACEA C3 FIAT 9.55535-S2

Postoji podforum sa detaljnim uputstvom sa pomenuti agregat ako već ne posedujete knjižicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gand, potraži neko ulje boljeg kvaliteta sa pravim udelom sintetike, PAO  i estri. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Mijailović P. said:

Za taj motor, u prethodnim stranama, je dosta pisano.

Lično, momentalno bih zamenio ulje ako nema potrebnu specifikaciju.

Ovde se radi o ACEA C3 FIAT 9.55535-S2

Postoji podforum sa detaljnim uputstvom sa pomenuti agregat ako već ne posedujete knjižicu.

U knjizici specifikacija za ulje je FIAT 9.55535-S2, a majstor je sipao FIAT 9.55535-N2. Jel to znaci da moram da zamenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu samo reći šta bih ja uradio u ovom slučaju, kao što sam i učinio.

U drugom slučaju bih vozio 2/3000km i tada zamenio.

Svakako ima ovde mudrijih glava pa da i nih "čujemo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma. Pozvao sam auto servis Goran, da pitam, oni ce najbolje znati. Kaze mi covek koji se javio, da nema potrebe da menjam, kao nije tolika razlika u sastavu. I to sam slucajno primetio, ostao jedan litar, pa sam video. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam i ja tako skoro pa se lomio koje,pa ne mogu da nadjem jer nisam iz npr.Bg-a, NS-a i lepo digo ruke i nastavio sa fabrickom preporukom. Sto se mene tice, nadalje necu da pridajem veliku paznju ovoj temi default_D.gif

 

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Nikola 1.6 said:

Jel ko sipao motul kupljen u auto miki? 1150l a u massu 1700 emoji38.png

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Ja sipam 8100 Xclean FE 5W-30  gde me je 6L izašlo oko ~8100 RSD  u Kit Komercu, jeftinije nego u samom Mass-u da sam uzeo, pisao sam to negde na svojoj temi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, andreja.micovic said:

U auto Miki smo imali i klupski popust. Ne znam jel aktuelan i dalje

Jeste, 10%, uzimao sam par stvari kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, pitanje u vezi motornog ulja za Deltu 3 2009. godiste 1.4 T-Jet 110kW:

 

- fabrika preporucuje: Selenia Pure Energy K Multiair 5W-40, ACEA C3, FIAT Classification 9.55535-S2, reference N° F603.C07,

- Stojanov doo iz NS-a nudi: SHELL Helix HX7 ECT 5W-40, ACEA C3, FIAT Classification 9.55535-S2,

- a trenutno je u motoru: Selenia Gold Synthetic 10W-40, ACEA A3/B3/B4, API SM/CF, koje nema FIAT klasifikaciju, ni na netu, a ni na samoj ambalazi.

 

Ne znam zasto mi je majstor sipao ovo poslednje ulje. U svkakom slucaju, odlucio sam da ga menjam. E sad, da li insistirati kod Stojanova, posto kod njih planiram da uradim mali servis za par nedelja, da sipaju prvo ulje na listi, koje fabrika preporucuje, ili moze i taj njihov SHELL? Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba zadovoljavaju potrebne fabricke specifikacije, pa sta ti je "pri ruci" i odgovara sa cenom... Kod Gorana vec 3 ture u zahtevniji 1.4 MultiAir sipamo upravo taj Helix HX-7 ECT. U tom rangu cena oko somica po litru, imas i Ravenol VMO, malo skuplji je Motul 8100 X-Clean 5-40, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa Pemco uljima?Konkretm me interesuje Pemco 260 10w40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle li izvlacite te egzotike :D ? Probaj kod Steve, na Stalker blogu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...