Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Voleo bih da mogu sa sigurnošću tvrditi da je i u kntici od Shell-a zaista to što je i napisano.

No, nije bitno toliko koliko ipak imam poverenja u prodavca.

Stvarno sa njim već dugo imam sasvim dobro iskustvom.

Sa druge strane, moje sumnje su potvrđene. Auto jeste eksploatisan duže vreme sa neispravnim termostatom što je rezultiralo štrokom koja je izašla sa prerađenim uljem.

Ipak se nadam da je veći deo izašao i da zapravo sve to nije od prethodnog "Shell-a" koji nisam pazario kod spomenutog gospodina.

Sada mi ostaje da vodim računa i eventualno skratim i ovaj inerval nako čega ću znati na čemu sam :whistle: i koliko je neophodno otvarati karter.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/29/2020 at 10:55 PM, Mijailović P. said:

Izneverovao bi da si video. ;)

Kao što rekoh, ili to ili je ovaj Shell hx8 teška prekrštena kopija.

Gde je kupljen Shell? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Zrenjaninu kod jednog tobože zastupnika. Kao dobija od uvoznika direktno a ima i na burad pa toči.

Ja sam tada uzeo u ambalaži od 4L.

Sada planiram da ga zaobilazim, ali prvo da se uverim nakon sledeće promene ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/31/2020 at 8:57 PM, ivan.ik said:

Kupujete i bavite se prerađenim mineralnim uljima.  

Ako kupujete kupite kvalitetno ulje, Ravenol je odličan izbor. Evo kako  čisto ispod čepa sa preko 8000 km. 

 

IMG-b2446d6ddfe3c5785f3a2918e0f2e3b6-V.thumb.jpg.f7ba53a3eade81b85d0dedeb051ceba1.jpg 

 

Motor manje čekića , naročito zimi.

Dobar izbor iz za male pare je Petronas Sintyum 7000 0W40 , ovo 0 ne treba nikog da plaši jer je ulje bliže 5 po svim karakteristikama. Čak kad se prosto upoređuje u flašicama sa Seleniom WR nikakve razlike. Koristio sam ga godinu dana i nema neke razlike u odnosu na Ravenol VST.  Zimi  se lepo ponaša, podjednako brzo nabije pritisak, mirno radi i nema  potrošnje ulja /nikad nije ni trošio.

 

1943342577_zz-Copy.thumb.jpg.a55e10d45f4685ff658b0325ef625913.jpg20200610_202815.thumb.jpg.ffcb0c464868dafb1490c93d1fbc4990.jpg

 

Ova cena je aktuelna i ovih dana. Vrhunsko sintetičko ulje, što je najbitnije brzo dođe do turbine. 

 

I da dodam za Petronas Syntium 7000 labaratorijsku analizu

 

Petronas-Syntium-7000-0-W-40-1.thumb.jpg.bea2cce610b8ffdc1dfdf63fed794232.jpg  Petronas-Syntium-7000-0-W-40-2.thumb.jpg.90fc6ac043ce73cdafc159dde720e581.jpg

 

I Shell Helix Ultra na 9500 km JTD mašina

 

IMG-20200605-110118.thumb.jpg.6df555d1c36d4e8b48e091b43a684a22.jpg

 

I drugarov Stilo sa Seleniom WR na oko 8000 km

 

Deki_2.thumb.jpg.fbb5ab58fd65f3638c91126b49fad60d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao losije iskustvo sa mekim drugim Shell-om, tako da ga od tada ne cenim ni malo. Mozda je bila kopija, mozda je takvo ulje generalno, imao sam potrosnju ulja i manji pritisak ( na autobusu) ali od tada Shell jok kod mene :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj fini,nemoj da si taki,vozao po Austriji komšinicu od Beča do Linca i njenom mužu gitaru i pojačalo za svirke....

Koje ulje?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/30/2020 at 12:31 PM, neshtry said:

A ovaj fini,nemoj da si taki,vozao po Austriji komšinicu od Beča do Linca i njenom mužu gitaru i pojačalo za svirke....

Koje ulje?

https://www.ravenol-shop.de/motoroel/5w-40/ravenol-vst-5w40-mb-vw

 

Ispunjava i VW 505, 502

On 8/30/2020 at 11:33 AM, MS PK said:

Sta se vidi? Po slikama ispada da je Shell najlosiji :D

Loša baza, pa puno aditiva / polimera koji kad prestanu sa radom prave taloge. Ne bi ni znao da nisam našao na ruskim sajtovima.

GTL ulja u stvari mineralna imaju najveći procenat aditiva , pominje se i 20%.

Sve je podređeno profitu, debelom pa zato ta full syntetic su u Nemačkoj synthese i slična sranja.

........i zato nikad i ne gledam Shell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje o kolicini ulja za MultiJet Stilo je u odgovarajucoj temi u Stilo tehnickom podforumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38283-veliki-i-mali-servis-za-stila-nuova-bravo/&do=findComment&comment=1568471

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/24/2020 at 7:12 AM, vagenovac said:

Za fuchs je jos gore, ja sam nasao samo 2 tipa da prodaju kod nas, a isto vrhunsko ulje.

Da li mozes da podelis koja su to dva sto prodaju Fuchs ulja? :)

 

Mozda bih probao Fuchs na sledecem malom servisu 

 

https://www.fuchs.com/uk/en/product/product/13164-titan-gt1-sae-5w-40-xtl/

 

Za moj motor ide specifikacija ova sa "S2" na kraju, sad vidim da ovaj nema to kao specifikaciju ali i preporuka je OK, po meni. Ta preporuka, pretpostavljam da prakticno znaci da je to to, samo nisu platili za homologaciju, papir, sta vec... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto idem u off ali zanima me to Ravenol ulje koje ide i kakvo je jer trenutno je kod mene sipano STEINBERG GTX ULTRA 5W30?

 

IMG_20200909_160039.jpg

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 1.4 T-Jet motor bi trebalo da ide 5w40 sa Fiat 9.55535-S2 specifikacijama. 

 

Ravenol ulje je generalno dobro, ali ne znam iz prve ruke.

 

Njihov oil finder izbacuje ovo ulje za T-Jet:

 

https://www.ravenol.de/en/application-area/passenger-cars-1/ravenol-vmo-sae-5w-40/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da to i meni iskace jer treba uskoro servis da radim, a ovo ulje sig necu sipati vidim hvale neki ljudi taj Ravenol pa bih ga sipao mada planirao sam Motul ali ono sto da ne dam sansu Ravenolu

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da zamislim ahahahha, a ono necu sipati seleniu sigurno, Motul je sigurica (kao) a ja bi ipak isao na egzotiku kao Ravenol na primer

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamjenio ulje na Pandu - INA Delta sint 10W40 (ACEA A3). Prodavac kreten mi dao pogresan filter a nije mi bilo zgodno da odem do radnje… ocjedio ulje iz starog i oprao ga benzinom.. Bosch (kostao je 8e), 5k presao od prosle zamjene, ovaj put oldSkul varijanta - zamjena filtera na svaku drugu zamjenu ulja :D

fino je radio jutros poslije zamjene, malko tise.. ne znam, mozda je sugestivno..

 

IMG_9786.JPG

IMG_9787.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ima 159 jtdm 150ks. Preporucim mu ravenol, pozove dilera i nema ravenol vmp 5w30. I posalju mu kao zamenu ravenol vst 5w40. 

Mehanicar mu kaze da nije to ulje za njegov motor jer je w40 kao i nesto zbog dpfa. 

Da li sipati ili ne? 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...