Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cuo sam se sa uvoznikom. Preporucuje mi VST. 4000 din je 5L. 

Daju i 10 posto popust ako se salje kurirom. 

 

Btw, da li vrede cemu champion filteri za ulje i gorivo? Poznata marka a prilicno su jeftini.

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica o filterima za gorivo prebacena je iz trenutne teme o uljima, u odgovarajucu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/32585-stilo-jtd-mjet-filter-za-gorivo/&do=findComment&comment=1567084

 

Za neke opste price oko malog/velikog servisa za Stilo, takodje postoji zasebna tema u Tehnickom Stilo podforumu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2020 at 11:35 AM, vagenovac said:

Selenija i castrol u srbiji su uglavnom fals, ulje treba kupovati od nekog proverenog ili bolje uzeti fam/nisotec nesto sto je original makar.

Evo posta.

Da se razumemo i da stavim do znanja. Ja ovde nista ne zameram forumasu vagenovcu. Ali kad ovako nesto procitam iz tastature iskusnog i dugogodsnjeg clana onda to za mene ima odredjenu tezinu te stoga mogu da izvucem onakav zakljucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo poslednji put (u maju) seleniu wr u auto centru u ns. Mislim da je litra bila 800 i nesto. Malo mi to deluje ispod redovne cene i ne znam sta da mislim. (Dal je original ili ne).

Uzimam sad ravenol i sipacu na skracenom intervalu. 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, kreator said:

Neki predlog šta sipati u 159 1,9 Jtdm 150 hp 06 godište?

Pridruži se kolegi i uzmi Ravenol VST 5W40

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, kreator said:

Neki predlog šta sipati u 159 1,9 Jtdm 150 hp 06 godište?

Svakako je dobro preći na 5w40, ako do sada već nisi... Samo obrati pažnju da sipaš ulje kompatibilno sa DPF filterom ako ti je isti još uvek na autu. Ja bih ti recimo preporučio Texaco Havoline Ultra S 5w40 sa Deposit Shield tehnologijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, dekirs said:

To sam i ja cuo jos pre 5 godina, mozda jedino od uvoznika uzimati, mislim da Slodes uvozi Seleniju. 

Brzo sam shvatio da kad plaćas Seleniu, najčešće preplacujes. Tako da sam dugo koristio Shell i to direkt iz Orbica( uvoznik za Srbiju). E ako Orbico mulja...da ga jbm onda. 

Sad koristim Total Q9000, menjam na 15000km/Jednom godišnje. Skroz zadovoljan kako ga 1.4 16V eksploatiše(dolijem litar na tu km)

Koliko je  atmo benzincima lako ugoditi sa uljem, znam da oko dizelaša može do sutra da se polemiše koje ulje da koristi i na koliko da se menja. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam Total sipao 2 puta u Brava 1.6mjet, nikakve zamerke nisam imao. Poslednjih par servisa na Giu i Bravu je sipan Shell kod Gorana, mislim da oni isto saradjuju sa Orbicom. Skroz dobro ulje za automobile koje vozimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko hoce "jeftino" original ulje, a gadljiv je na domaci nisotec, fam itd. onda su "eni" ulja, tj. bivsi agip skroz korektni za cifru, a nema kopija koliko znam.

 

Kod selenije nije samo problem sto se nenormalno falsira kao castrol, vec sto je i original selenija samo obicno/prosecno ulje, nije egzemplarno, tako da i original ne vredi svoju cifru, niti pruza specijalne karakteristike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je mali of. 1.9 tdi 77kw,znaci merenje na istom mestu. Kad je hladan tj prenoći auto, spusti ulje od max za oko 3mm.Kad se vozi i parkira nakon 30-40min izmeri nivo tacno na max. Da li divati sta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sasvim normalno ponasanje, zbog toga se ulje meri u istim uslovima. 

 

Najpravilnije merenje ulja jeste kada motor postigne radnu temperaturu, pa se ugasi i ostavi par minuta da se ulje slije, pa onda merenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako uglavnom pise i u fabrickim uputstvima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delphi ulje sipano u skodu 1.4,posle 10k km i dalje svetlo, motor ama ni gram potrosio nije. 

To je sipao mehanicar po preporuci i opet je sipano.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/28/2020 at 10:44 AM, gile smederevo said:
Brzo sam shvatio da kad plaćas Seleniu, najčešće preplacujes. Tako da sam dugo koristio Shell i to direkt iz Orbica( uvoznik za Srbiju). E ako Orbico mulja...da ga jbm onda. 
Sad koristim Total Q9000, menjam na 15000km/Jednom godišnje. Skroz zadovoljan kako ga 1.4 16V eksploatiše(dolijem litar na tu km)
Koliko je  atmo benzincima lako ugoditi sa uljem, znam da oko dizelaša može do sutra da se polemiše koje ulje da koristi i na koliko da se menja. 

Sta ima da se polemise? Ako neces ono koje je fabrika propisala, sipas koje hoces samo da ispunjava propisane standarde. Generalno dizelasi i ne trose ulje, neki uopste pa je jos lakse :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, danijel55 said:

Delphi ulje sipano u skodu 1.4,posle 10k km i dalje svetlo, motor ama ni gram potrosio nije. 

To je sipao mehanicar po preporuci i opet je sipano.

Znači da nije ispralo ništa unutar motora, kao i Selenia 20k kad mi je davno bila u motoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Mijailović P. said:

Pucajte! :lol:

 

Ako si siguran da je zaista Castrol Magnatec unutra u kantici, nema šta da pucamo, fantastično ulje...

U mom slučaju je bilo vaganje između toga i Shell Helix Ultra, za koji znam da Goran nabavlja original. Ipak je prevagnulo to što znam sigurno da je sipan zaista Shell, umesto možda Castrol.

Edited by McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...