Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Кupio auto pre 5 dana...ko će ga znati...mrzim dizel.

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel prodaje neka prodavnica u pančevu syntium ulja pošto u buđavom vršcu ima 2 prodavnice i naravno ni u jednoj nema....

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne nadjes mislim da mozes brza posta pa placanje pouzecem.Proveri sa Slodesom ali ne vidim zasto bi to bio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko mi se isplati brza pošta, poštarina s otkupom sigurno 500 din. Raspitaću se još

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, salevs said:

Jel prodaje neka prodavnica u pančevu syntium ulja pošto u buđavom vršcu ima 2 prodavnice i naravno ni u jednoj nema....

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока
 

Pre par meseci sam poslao mejl Slodes-u gde mogu kupiti Syntium ulja u Pancevu ali tada niko nije prodavao. Salju brzom postom, sve mozes da se dogovoris sa maloprodajom.

PS. naleti im ponekad akcija cini mi se za 4l dobijas 1l gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba ispunjavaju uslove za taj motor.U praksi(nisam ulazio u spec) 0w-30 ima nesto nizu tacku stisnjavanja sto nam 0w i govori (Za nase zime nebitno) i u teoriji obezbedjuje bolje podmazivanje na minusima u prvim minutima hladnog starta(opet nebitno za nase uslove) Oba ulja su lako teciva i pogodna za dpf (C2) specifikacija..Slican kvalitet (Nisam ulazio u spec ponavljam) tako da uzmi jeftinije,a to je pretpostavljam 5w-30PE jer apsolutno ispunjava uslove za tvoj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam u GP 1.4 8v (07) sipao Würth 10w40, pre toga je bila Selenia 5w40. Da li je moguce da mi motor radi bucnije i nemirnije zbog promene ulja?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogar

Ja sam imao slicno iskustvo sa Total-om. Za nijansu mi motor bio bucniji od Motul-a. Premda apsolutno nikakvih problema u radu nisam imao., doduse bilo je ulje istog viskoziteta i gradacije 5W-30.

10W-40 je malo gusce ulje. 

Da li ulje ispunjava fabricke preporuke Fiata za tvoj motor? 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

 

Po prirucniku ide Selenia 5w40, koje je sinteticko ako se ne varam. A ovo Würth je 10w40, i mislim da je polu-sinteticko, a na netu sam negde nasao da je mineralno a negde da je polu sinteticko...

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Selenia K P.E. je puna sintetika. Zadovoljava Fiatov 9.55535-S2 (i ACEA C3). Pored ostalih prednosti, poznato je i da stiti katalizator, npr.

A ovde je sipano ko zna sta, sto je najgore, ni ti ne znas sta je tacno u pitanju:

8 hours ago, bogar said:

mislim da je polu-sinteticko, a na netu sam negde nasao da je mineralno a negde da je polu sinteticko

Dodatno sto je sipano gusce ulje, prva oznaka ti ukazuje upravo na viskoznost na nizim temperaturama (kakve su ovih dana).

Da ne pametujem, ali nikada mi nije bilo jasno eksperimentisanje sa stvarima poput ulja. Pored toliko proverenih brand-ova i toliko ispisanih stvari ovde. Selenia jeste malo skuplja, ali ima jeftinijih, a proverenih alternativa u vidu Petronas (u Slodesu su i akcije), Shell... Najcesce ta tri sipamo u Fiate. Ili bilo koje kvalitetno ulje koje zadovoljava fabricku specifikaciju. Redji, a takodje dobri i provereni su Ravenol, Meguin, ko hoce nesto kvalitetnije Motul, Marly... Iskreno, licno nisam cuo da je neko sipao bilo kakav Wurth (osim onih njihovih sredstava za ispiranje). Navodno su to samo drugacije brendirana ELF ulja, poslednje uzmi sa rezervom posto mi je negde u malom mozgu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kom vremenskom intervalu ubijes tu kilometrazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Ovaj put je bilo sedam meseci, godišnje prelazim oko 35 kkm, uglavnom na otvorenom.Da je više gradske ne verujem da bi mogao ovaj interval zamene..

@bogar Koja je cena ovog ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa kilometraza za nase uslove, zato i pitam ;) . Sa Motulom nema greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/28/2020 at 9:14 PM, zelsav said:

Ovaj put je bilo sedam meseci, godišnje prelazim oko 35 kkm, uglavnom na otvorenom.Da je više gradske ne verujem da bi mogao ovaj interval zamene..

Koliko si ga dolio?

 


 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zelsav said:

Motul x-cess posle 19690 km..

Možda je moglo još par hiljada?;)

 

IMG_20200320_135200.jpg IMG_20200320_135626.jpg IMG_20200326_123728.jpg

 

Mi smo 8100 seriju Motula sipali skoro u sve...Volvo, Lagunu II, Punta i sad u Bravo. Mogu samo da kažem da zaista nismo nikad imali problem. Pogotovu gledajući koliko si ti prešao od servisa i u kom je stanju ulje. Ofc, otvoren put dosta toga govori.

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Home said:

Колико си га долио?

Za iole ocuvan 1.9 se ne postavljaju takva pitanja :D . Za 10 godina nisam dolio ni kap ulja u taj motor na bivsem autu. Kod kolege je verovato svuklo oko pola litra za 20.000 km (sudeci po slici). Znaci, recimo standardnih 2-2.5 dl za nase intervale zamene od cca 10.000 km.

1 hour ago, bogar said:

Evo ga, slikao etiketu

Koliko vidim sa slike, nema potreban Fiatov sertifikat.

K P.E. zadovoljava S2 i ACEA C3, ovo je G2/D2 i ACEA A3/B3/B4 (plus veca viskoznost). Ako te zanima pogledaj onaj Stalker blog, mozda tamo ima nesto oko ovog ulja. Kao sto rekoh, licno nemam nikavo saznanje, niti sam cuo da je to neko sipao. A Fiati se voze prilicno.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je mJTD 120 KS,uvežen 2013. iz Italije sa 350 kkm,za tadašnjih 2k € nije moglo bolje.Ja prešao 240 kkm a od toga 200 kkm na Motulu,dva puta 6100+,ostalo x-cess 5w40.Ostao na njemu jer je prvo ulje sa kojim:

- nema duvanja na meraču

- se turbo mnogo manje čuje

- nema slivanja sa usisa 

- nema dolivanja

 

 

Kolega @Home @Ivan kada menjam uvek sipam 4.5l i to mi bude 2-3 mm ispod max,znam da je 4.7 po fabrici ali meni onih 0.5 l dobro dođe za sledeću zamenu:D

Znači nije da ne troši ali dolivanja nema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

hvala bracki, izgleda da cu morati da ispustam Würth

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...