Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@neshtry

Nisi jedini koji ima iskustva sa fiat motorima. Cudno ali istinito.

 

5e259ff47e510_Screenshot_20200120-134026_MessengerLite.thumb.jpg.9d0cc24cf518ed9786fa69fbb75dc4bb.jpg

 

Ja se samo nadam da ces prestati da iznosis neproverene i netacne informacije. Kako za gume...ulje tako i druge bitne i manje-bitne stvari.

 

Ponavljam se sa pocetka "rasprave" - ako nisi 100% siguran preskoci komentarisanje. Ne moras na svakoj mogucoj temi TI, u 99% sa potpuno pogresnim ili netacnim informacijama.

 

Imali smo nekada situacije kada je nekome bilo stvarno nesto hitno i sta sada da je odjurio na tvoj komentar "Litru." da kupi ulje i sipa sve. Ko bi bio kriv da se desilo biiip?

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice u toku dana, kad dodjem s posla. Koliko vremenski treba, kada se dolije, da realno prikaze na meracu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bre da se isisa posle, samo jako da se povuce. Nema greske.

Ja se dobrovoljno javljam da popijem taj litar ako ne prelije.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine sad mi stvarno ideš na... živac. Sve što pišem ovde sam lično na svojoj koži isprobao i te gume i ovo sa uljem. Šta sad ako nije po ADAC onda se lupeta? Sipaće čovek pa ćemo da vidimo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, neshtry said:

Litar 

Pa da poizbija sve semeringa što ima, plafon 300 grama.

Кoliko ti inače troši ulja taj 16v?

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell, motul, castrol, mobil...sve zavisi koliko planiras da se istreses za tu stavku

Doliveno 2dl, pokazuje tacno pola

 

ret820.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tih proizvodjaca bih sipao mobili ili motul.Ima neko zamensko ulje zaboravih naziv,drugar je u deltu sipao.U principu filozofija je da je to navodno selenia u drugom pakovanju,tj ambalazi i kosta jeftinije od selenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, neshtry said:

Stane jedva manje od 3l(2,9l) pola od toga je 1.5l(1,45) znači litar mu fali...

Ovo je kljucna greska :) - na sipci nije ukupna kolicina ulja u motoru, nego nivo od radnog minimuma do radnog maksimuma. Sve vec receno i slazem se sa ostalima.

Za ove nase motore, na sipci obicno MIN-MAX raspon bude cca 1l. Licno to jos preciznije brojim po srafiranim "kockicama", kojih kod Fiata obicno bude 14. Znaci 1 "kockica" na sipci - oko 0.7 dl. Proverio sam za svaki slucaj i za GP - identicno je, slika ispod. Znaci u ovom konkretnom slucaju, sipati 5-6 dl maksimalno (na slici kod kolege je 8 praznih "kockica").

 

Untitled.thumb.jpg.80ff797cd140e6c7c21e265d2405c9e8.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry

 

Ima gomila tehničkih tema u kojima bi svako od nas mogao nešto napisati, pa ljudi izbegavaju da pišu ukoliko već nisu 100% sigurni...doćiće neko drugi ko to zna, nisi ti jedini na Forumu da moraš svuda da potrčiš da odgovoriš odmah.:) Ako i ne dođe niko, a vidi se da je važna tema, okrenuću već fonom, pitati i napisati tačan info uz napomenu ko mi je rekao.

Moramo u ovom tehničkom delu Foruma više paziti jer ono što je napisano može nekome da napravi štetu. Evo, zamisli da je čovek gore sipao litar kako si mu napisao i krenuo na put od 100 kilometara. Složićeš se da bi mu to napravilo problem. Razumem želju da se pomogne i pozdravljam je, ali ta želja mora biti izbalansirana sa iskustvom/znanjem/prenošenjem relevantne informacije.

 

Nevezano za ovaj deo Foruma, već generalno važi za bilo koji deo Foruma: ne možeš nikome napisati da ti ''ide na...živac''. Svi znamo šta si ustvari tu napisao iako piše ''živac''. Ne može tako jer kao što ni tebi to niko ne može da napiše (a sigurno si nekada i ti nekome išao na...živac), tako ne možeš ni ti drugome tako da pišeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo Micine price, meni je ulje na motoru bilo na minimumu sipke.

U pitanju je 125ccm ljuta masina.
 

Pitam majstora da kupim litar ulja, rekoh da se nadje, stalno je u obrtajima (realno nema saltanja ispod 5-6000rpm, a ide i na 12 000 kad se zavrne).

 

Smeje se covek, kaze to ti za 2 mala servisa, dosuo na kraju iz neke plasticne case, nije ni celu sipao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces Seleniu, koja je naravno fabricka preporuka. Moze i neko drugo 5-30 ulje koje zadovoljava Fiatovu specifikaciju.

Po netu postoje i Oil Selectori proizvodjaca ulja.

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje nakon spajanja tema

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/20/2020 at 4:37 PM, danijel55 said:

Ima neko zamensko ulje zaboravih naziv,drugar je u deltu sipao.U principu filozofija je da je to navodno selenia u drugom pakovanju,tj ambalazi i kosta jeftinije od selenie.

Syntium da nije? Vlasnik je takodje Petronas. Isti je uvoznik za Seleniju i Syntium. Odprilike je duplo jeftinije. 

Dal je isto ili nije ne znam. Nisam probao. 

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se sipa u brava 2009 to, 1.6 mdzet sa 120 konja?

Drugaru u servisu sipali 5-40 motul, zar ne ide 5-30 u mdzet?

 

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 ako mu je dpf u funkciji, 40 ako je ubiVen.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...