Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Rodney, you dipstick

Čak neretko može biti i manje od 1 litre min-max. Kod Focusa 1.6 benzinjare je to 0.7 litara.
Bilo kako bilo - da, ovde nije litar u pitanju ni pod razno

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko da dolijem da ne idem kod majstora zbog toga samo?
Grande punto 1.4 16V sipan Motul 5w40 6100cfb4239aa8d85a01df728b8538cc5ecc.jpg

Sent from my SM-A520F using Tapatalk



Pa oko ovog primera je pocela diskusija. Za njega si rekao da se dolije 1.5l

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne to, tu ide od prilike litar, pola litra pa merenje


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja ukljucim.Na mikri razlika izmedju min i max je oko 800g grubog merenja.Bilo kako bilo bolje dolij kao sto kolege kazu 2-3dec,pa vozi malo ili kad dolijes upalis auto,odradi min ,ugasis pa vadi merac i vidi koliko mu jos fali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reći će koliko je sipao,na kraju...

Sipaj po 2dl

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donja granica na sipci za merenje ulja oznacava RADNI MINIMUM kolicine ulja sa kojom motor nesmetano radi, tada se uglavnom dosipa ulje da ne bi spao ispod kolicine ulja sa kojom nesmetano radi.

 

Gornja granica je RADNI MAKSIMUM kolicine ulja sa kojom motor nesmetano radi.

 

Dakle kolicinu ulja u motoru treba drzati u opsegu izmedju minimuma i maksimuma, nije dobro da izlazi van projektovanog radnog opsega, kao sto nije dobro da je ulje ispod minimuma, tako nije dobro ni da je iznad maksimuma.

 

Mislim pa gume kada duvas jer vidis da su malo ispustile ne kazes rokni jos 1-2 bara pritiska, vec se trudis da to izmeris i da bude u predvidjenm opsegu, a kamoli za motor i motorno ulje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom poznaniku se u Crnoj Gori upalila lampica za ulje. Posle telefonskih konsultacija da ga verovatno fali, rečeno mu je da ode na pumpu, kupi ulje i dolije.
E sad, on je dolivao dok se ulje nije pojavilo kod čepa

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, vagenovac said:

Mislim pa gume kada duvas jer vidis da su malo ispustile ne kazes rokni jos 1-2 bara pritiska, vec se trudis da to izmeris i da bude u predvidjenm opsegu, a kamoli za motor i motorno ulje...

Ja brate to odokativnom metodom, nagazim je malo nogom ako je slicno na obe strane, mos to da tera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja brate to odokativnom metodom, nagazim je malo nogom ako je slicno na obe strane, mos to da tera

oplakah

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svega pravite komediju
Reći će na kraju koliko je sipao, valjda...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom prilikom kad sam bio na malom servisu sa kamionom u koji staje nekih 32l ulja, nece da ga ispustaju na karteru nego da ga isisaju masinom. Em sto traje em sto imam losa iskustva sa tim na mom autu em ima digitalni merac na displeju. Kao izvukli i sipaju 30l. Uso majstor i da pogleda nivo na bord-u. Gleda neke parametre, ne valjaju. Ajde zameni senzor, opet ne valja. Ajde dijagnostike, probe celo popodne, opet ne valja. Reko brate , to g.vno nije izvuklo staro ulje garantujem. Posle par sati ajde da me poslusaju, da ispuste ulje da vide koliko ima, kad...nemaju ambalaze! 60l ulja bilo u motoru
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar rođeni? Bem mu sitno žito. 

Elem @rage_man slikaj, snimaj, dokumentuj kako umeš i znaš dosutu količinu, ako stane litar svi prelazimo na Lassu i uvodimo novu mernu jedinicu za količinu ulja. 1 nsh. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...