Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam u svog punta sipao fuchs titan  full syn 5w 40 najjeftinije a ima sve fiatove oznake za sad auto radi odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao danas Slodes da pitam za Syntium 7000 0w-40 i kazu mi cenu od 450 din litar tj 440 litaru pakovanju od 4 litre plus jedna litra gratis.Jel ovo cena za to ulje ili se sluzbenica nesto zbunila? Nesto mi je to nerealna cena.Mislim nisam koristio Syntium ali 450 din za to ulje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni danas stiglo od njih menjacko ulje Tutela Car Technyx 75w 85, povoljni su sa cenama u odnosu na druge, mislim da svi ti drugi i uzimaju ulja od njih pa se ugradjuju

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Slodes je generalni uvoznik i distributer za Petronas maziva i Arexon kozmetilu za Srbiju, Crnu Goru i BiH. Znači da sve prvo dođe kod njih pa onda ide dalje. Dok sam kupovao Syntium ta je cena bila @werp690. Sad ću verovatno uzeti kod njih menjačko pa pred zimu da zamenim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@werp690

On 03/08/2019 at 10:25 PM, Ivan said:

I dalje im je aktuelna "4+1l gratis" akcija za Petronas Syntium ulja, tako da mali servis izadje stvarno bagatela u poredjenju sa Seleniom (cini mi se oko 440 din/l). Pogotovo korisno za vlasnike 1.9 npr., gde ide i taj 5. litar.

Kada vec pisem u temi - samo da posle mesec i kusur voznje potvrdim da je zamena menjackog ulja bila pun pogodak. Iako auto nije toliko star kao kada sam to radio na Stilu, rezultati su identicni. Primetno lepse i mekanije saltanje, menjac samo klizi kroz brzine. Par puta dok se nisam navikao, desavalo mi se da iz 5. u 4. ili iz 3. u 2. zabodem rucicu u brzinu kao sivonja :lol: , bas se primeti razlika koliko mekanije ide. Verovatno fabricko ulje koje je istoceno bilo je zlatne boje, imalo gustinu, ali je ocigledno odsviralo svoje. Korisno potrosenih 20 evrica za ukupan utisak u voznji, za mene ubuduce "must have" uz veliki servis. Kao sto rekoh, sipano je "Tutela Transmission GearForce" 75W, namenjeno bas za FPT C635 MT i C633 DDCT.

Preporuka za Slodes sto se tice cena, a i generalni su uvoznici, sto rece Axa. Apropo motornog ulja, treba voditi racuna i da se negde ne popije fals, koji za Seleniu moze da se nabode...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljam  ja već neko vreme da opet zamenim u menjaču,kad se dohvatim dobre džade čujem nešto blago pevuši pod haubom...pogledam servisnu,Tutela sipana pre 145kkm!

Za te pare trebao sam tri puta promeniti od tad :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom vazi neko nepisano pravilo da se menjacko ulje nikad ne menja :lol: . Cak ni u knjizicama proizvodjaca ne pise interval zamene, nego da se samo proverava nivo. Ja ponovo primecujem razliku, tako da za 2l i 20 evrica (a ima i duplo jeftinijih ulja od Tutele) menjam iskljucivo za svoj cef i uzivanje u voznji.

Aj' menjacko OK, ali mnogo gore je sto ima onih koji nikada ne zamene kociono ulje... I tu se samo proverava nivo, a zbog velike higroskopnosti cak i fabrika predvidja interval zamene na 2 god. Ne mora striktno na toliko, ali voziti bas sa vlagom u kocionom sistemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinci:

Untitled3.thumb.png.4972ae8f32b6ee04b3943c775143d0de.png

 

Dizeli:

Untitled2.thumb.png.d72f0842911c9b43786bd24e1996d0ba.png

 

Bonus :) , verzije menjaca sa prenosnim odnosima:

Untitled4.thumb.png.e7e174c9077b2b19bdacf07610258c93.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Low res, niš ne vidim, posle ću na komp, pa ću pogledati

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjacko praktikujem uz veliki servis otprilike, ta km neka a kociono nisam nikad u zivotu do sada promenio :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravenol VMO 5-40, presao sam sa LM toptec 4100, prvi utisci su da auto dosta tise radi I sa lm se gotovo nije cuo, mozda zato sto je novo, najvise me zanima potrosnja istog. Na 8000k kilometara sam dolio oko pola litra toptec-a...zanimljivo je sto se u prvih 6000 km nije dolivalo nista, tek posle toga je pocelo da nestaje....Posto je ravenol daleko manje isparljiv od lm-a videcemo kako se ponasa...
Ulje sam porucio iz Subotice, stiglo za jedan dan, iako sam porucio u 2 popodne, svaka cast na brzini I profesionalnosti i pokloni su tu kao i popust (918 din po litru).
Auto je grande 16v, 2008 godiste sa 185000 (prave kilometraze)...131dca130b73746f23ea980160d04235.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše hvaljeno ulje na forumu je Ravenol. Odnosno najmanje negativnih komentara ima.
Ko u SU ih prodaje?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najviše hvaljeno ulje na forumu je Ravenol. Odnosno najmanje negativnih komentara ima.
Ko u SU ih prodaje?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


www.ravenol.rs
www.annus.rs

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, MS PK said:

a kociono nisam nikad u zivotu do sada promenio :D

450 dinara pola litra Tutele top 4 kočiono. :( Da ti posaljemo za dz? 

 

Ja sam po kupovini oba Punta zamenio kočiono, smešna cena. Menjačko mi je ostalo još na benzincu ali njega ću pred zimu, ionako mi je Slodes na 10 min peške od zgrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga u garazi, ako oces mogu ti ga slikam a ako oces da saljes, salji slobodno, nemam nista protiv :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro mi se blizi mali servis na oba auta, dakle 1.6mjet sa 205k km i 1.9tdi sa 165k km.

Koja ulja mi preporucujete?

Oba auta imaju prave km i ne trose ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za 1.6mjet mozes Syntium 5000xs 5w30, a za tdi verovatno Syntium 3000av 5w40.. Ali daj prvo koji je model
Ubedljivo best buy i kvalitet.. Vec duze trosimo Syntium na vise auta sto familija, sto kumovi i ortaci..
Poz

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...