Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Hvala svima, pa rekli su mi preko telefona "mi smo po kilometraži i godištu poslali koje je najbolje za vaše vozilo". Sve što je džabe kod nas mi je sumnjivo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/4/2019 at 10:51 PM, Pluto said:

Ne znam da li je neko cuo sto je Nisotec izbacio nagradnu igru za ulje? Ja se bezveze prijavio i izvuku me i dobijem ulje za moj auto, Nisotec 5w40. Oni su prema godistu i km odredili najbolje za Puntica. Jel ima neko iskustva kakvo je njihovo ulje?

Ujak u 307 1.6 hdi 66 kw sipa njihovo ulje već 4-5 godina i preko 60-70k km je prešao. Da je loše verovatno bi ga povukli iz prodaje tako da sipaj i ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav!

kupio sam pre 10-ak dana cinquecenta 1.1(1108 40kw) sa 135000km predjenih, hteo bih da mu zamenim ulje i filter ulja ali prethodni vlasnik ne zna koje je ulje sipano u motor pa bih vas zamolio za predlog ulja, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru- znaci moze 10w40 posto sam negde procitao da treba 15w40, u uputstvu sam takodje negde procitao vs max mineralno 15w40 tako da stvarno ne znam vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djeembe Ovo što reče @Kuvalja i nema greške, jedino prednost dajem Shell-u jer ga i sam sipam u oba Fiata već 3-4 godina i zamerke bez. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, zbunilo me silno citanje po forumima jer su podaci za cinquecenta jako sturi tj skoro da nista ni ne mogu da nadjem na netu, ono sto me je najvise bunilo jeste da sam u ovoj temi citao da selenia 20k ide na vozilima sa hidropodizacima a selenia gold za vozila sa 8 ventila tj starije motore i sve to mi stvara konfuziju :) moj mj je inace 1998 godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ipak gold umesto 20k??? ili Shell hx7..da napomenem na seleni sajtu uopste nema cinquecennto za odabir auta!!!..hmmm

Edited by djeembe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora,to je takav motor da mu Selenia Gold ok.
Sipaj ti šta hoćeš,ako je po fiat standardu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja da znam sta treba ne bih ni pitao, ja samo prenosim sta sam upravo ovde procitao pa mi nije bas jasnije, jedni kazu ovo drugi ne to nego ovo...ako cemo po fijatovom standardu vec rekoh u uputstvu stoji "vs max mineralno 15w40" koje koliko ja vidim vise ni ne postoji tj ne proizvodi se! zato i pitam 15w40 mineralno /15w40 polu sintetika /10w40 polu sintetika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djeembe Ne polusintetika nego samo sintetika. Biće posle zašto semi synthetic a ne full synthetic pa piše synthetic itd.

Ukratko uzmi Shell HX7 10W-40  i nema greške inače ode tema oko ulja u nedogled što ume da se dešava. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/10/2019 at 8:14 PM, bojankov said:

Valja li cemu liqui moly top tec 4100 5w40?

Ja to koristim u grande puntu 16v, zadovoljan sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da pitam nesto konstruktivnije,

 

koje ulje preporucujete za 1.9 MJet 120 u novoj Cromi? Verujem Selenia jeste opcija, ali koje gradacije? Takodje, da li biste preporucili nesto drugo sem Selenije, jer sam citao da su neki ljudi presli i na Total, koji se ok pokazao?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno & preciziranje modela auta

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Nidza Savin said:

Ajd da pitam nesto konstruktivnije,

 

koje ulje preporucujete za ovaj motor? Verujem Selenia jeste opcija, ali koje gradacije? Takodje, da li biste preporucili nesto drugo sem Selenije, jer sam citao da su neki ljudi presli i na Total, koji se ok pokazao?

Total sipaju jer je jedno od najjeftinijih ulja. 

Selenia koju ti je spomenuo neshtry ti je samo bacanje para jer nemas DPF a to je ulje za vozila sa DPF-om. 

Ja sam definitivno presao na Shell i u taj tvoj auto bih sipao 5-40W. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo skinuo inf sa sajta...
Ja volem Castrol i onaj nemački Ravenol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...