Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@neshtry, hvala. Probat cu Inu.. necu vise da sipam Seleniju - 12e litar.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece to biti jos koji mjesec :) za godinu i 3 mjeseca Panda je presla 3k km..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj mehaničar forsira wolf ulja, a ja se ne mešam u tu politiku, cenim da svako svoj posao radi najbolje što može, znam ga dugi niz godina preko 20, sva vozila su kod njega servisirana, i motorići pa čak i motorne testere i trimeri... Na moj zahtev i ubeđivanje ima i specijalizovanih srrviss ali kad počnu ljudi priču ja se zahvalim i idem... Jer da sam imao još samo malo alata ne bih nosio te gluposti kod majtora, sad ih ne nosim, otvorim vidim šta, yuotube help i odrađeno.

https://www.wolfoil.com/en_com/

 

Ono što mogu reći da je na istom nivou lepe žute boje kao i kada je sipano pre 5000km

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, bit said:

Ono što mogu reći da je na istom nivou lepe žute boje kao i kada je sipano pre 5000km

Što je u većini slučajeva reper za lošije ulje tj. da ne očisti lepo motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast izuzecima ( ako ih i ima uopste :D ) ali oni ce uvek da forsiraju ono na sta imaju najveci rabat

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema na ovome, ovo nije izvikana marka, njihovo je chempion ulje a rade i za druge marke. Fabrika pravi sva moguća ulja u svim gradacijama i po tome im skoro nema premca, koliko se sećam belgija je u pitanju...

 

A što se tiče boje..

5000 za godinu dana , nije se ni ugrejalo ni jednom, sve 3km tamo 3km ovamo... Ženče ide na posao..

 

Vozim i održam vozila sad će 25g, nikad problem zbog ulja nisam imao, ulja jedino treba da bude u motoru, da bude sveže i bar jednom mesečno izvaditi šipku videti stanje opšte, kako se sliva, koje je boje, da nema kojim slučajem kondeza ili ne daj bože vode...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/23/2019 at 12:30 PM, Kuvalja said:

Ne moras menjati, to ulje je i bilo preporuka fabricka.
A izbor motul + ufi je odlican.

Koliko sam video prema uputstvu koje sam skinuo sa foruma i prema pretrazi na petronasovom sajtu ide Technyx 75w-85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad spomenusmo iznad ta neka "no name" ulja, drugar u nekoj kompenzaciji uzeo mnogo Dinara oil ulja i sipao ga i u svoj a6 2.4b. Za sada mu se isto ponasa kao i Mobil kojeg je najduze koristio. Isto drzi temperaturu ulja, ista potrosnja...a kosta smesno plus njemu u kompenzaciji... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nije to svemirska tehnologija, to je staro koliko i prvi motor sve je poznato, nema x i y, z...

Sve ostalo je odličan marketing, kao na pr, samo motul u dvotočkaše i sl...

To su stereotipi kojih što se pre rešiš manje brineš.

 Od svega je najbitnije da nije falcifikat, e tu može da strada motor.

 

Pa valjda ste svesni u kakvom svetu živimo, od politike pa do auta, marketing je 99% za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/24/2019 at 12:05 AM, MS PK said:
Kad spomenusmo iznad ta neka "no name" ulja, drugar u nekoj kompenzaciji uzeo mnogo Dinara oil ulja i sipao ga i u svoj a6 2.4b. Za sada mu se isto ponasa kao i Mobil kojeg je najduze koristio. Isto drzi temperaturu ulja, ista potrosnja...a kosta smesno plus njemu u kompenzaciji...

Haha a ja se razmisljao dal da ga sipam u Marenga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/24/2019 at 12:03 AM, Nikola 1.6 said:
Koliko sam video prema uputstvu koje sam skinuo sa foruma i prema pretrazi na petronasovom sajtu ide Technyx 75w-85

Koji motor 1.6? Provericu u elearn-u sutra, ali po secanju bi rekao da ide 75-80.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, ne znam kako sam zakljucio da je stilo, svakako cu ti proveriti.

Evo proverio, u pravu si, ide technyx sae 75-80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ulje da sipam u GP 1.4? 2007, 200k+ km

U uputstvu pise Selenia K 5-40, al me interesuju i druge alternative...ako postoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, bogar said:

U uputstvu pise Selenia K 5-40, al me interesuju i druge alternative...ako postoje...

Bilo koje ulje koje ispunjava: SAE 5W-40 ACEA C3 i ima FIAT 9.55535-S2 sertifikat.

Okreneš bočicu ulja i pročitaš koji su sve standardi navedeni, videćeš tamo nešto tipa MB taj i taj, VW taj i taj...i tražiš da vidiš ima li na ambalaži i FIAT 9.55535-S2.

Ako ima, odgovarajuće je ulje za tvoj motor. A, onda biraš hoćeš li Shell, ili Castrol, ili koje već želiš. :thumbup: Možeš pogledati u temi na kojoj smo šta ljudi kažu za određene brendove ulja na našem tržištu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je neko cuo sto je Nisotec izbacio nagradnu igru za ulje? Ja se bezveze prijavio i izvuku me i dobijem ulje za moj auto, Nisotec 5w40. Oni su prema godistu i km odredili najbolje za Puntica. Jel ima neko iskustva kakvo je njihovo ulje?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam druga koji iskljucivo koristi nisotec, ono sto mogu reci da mu auto ne trosi ulje a presao je s njim nekih ~100.000 km. I od samog pocetka liva to. Kune se u nisotec, da kazem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti kazem. Imam i ja 2 koji od skoro koriste Dinara oil i ne trose im kola, tj. ovaj jedan ima benzinca koji trosi kao i svaki ali istu potrosnju ima kao i sa Mobil-om kojeg je koristio najduze , a manju nego sa Castrol-om :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...