Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Logicno da,ako nema sagorevanja i curenja ulja,ostaje jedino isparavanje a generalno sto se tice termicke stabilnosti tesko da sta moze da zameni ful sint ulje.Opet,retko se srece podatak o isparljivosti(NOACK - sto manja vrednost to bolje),video sam taj podatak samo kod NISOTEC ulja.Opet logicno,ako ulje ima vecu tacku paljenja(Flash point) trebalo bi da manje i isparava tj nestaje iz motora,za Seleniu WR I K stoji da je FP veca od 200 stepeni C pa sad mozemo da nagadjamo da li je to 201 ili vise.Uglavnom to je jako niska tacka paljenja za ful sint ulje,prosek je od 230 pa gore.

Licno,ne bih prelazio bas na 10w40 dok ne probam neku sintetiku sa visom tackom paljenja ali to je samo teorija..

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, zelsav said:

Taj 1.4b 16v ocigledno da podgreva ulje prilicno

:yes Greje se prilicno, to sam i ja zapazio. Teram varijaciju tog 1368ccm bloka koji iz tog razloga ima i dodatno vodeno hladjenje turbine, npr.

Po pricama pre kupovine vec sam bio spreman da cu morati da dosipam ulje s vremena na vreme. Medjutim, posle skoro 4000 km od zamene i odlaska na more, ulje je (za mene neocekivano) vrlo malo oseglo i jos uvek ima lepu boju, nije potamnelo. Koliko se na osnovu dosadasnjeg iskustva trenutno cimam oko potrosnje ulja dovoljno govori to da do sada nisam ni kupio taj 1l za vozanje u gepeku i eventualno dosipanje (btw, za ne daj Boze uvek sam ga imao i u Stilu). Sipali smo fabricku preporuku za MultiAir, tj. 5-40 gradaciju u vidu Shell Helix HX7 ECT.

 

Ali ovde covek kaze da mu je potrosilo 3dl na 700km, pa za interval zamene ce dosuti 4.5l ulja :shock:. Meni je sumnjivo i ovo sto je pocrnelo posle 800 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Subotingoran Ako si sipao Premium 10w40 on ti nije ACEA C3 kako stoji u uputstvu iz tvog posta,idealno bi bilo Hyper 5w40,mada za ovo 10w40 stoji da je sinteticko i nisko isparljivo..

Kolega @Ivan lako je tebi sa tim ECT,ja bih to smeo dva kruga u fritezi da okrenem pre nego sto sipam u motor(FP 250 stepeni) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa sve krompiricima :) .

Mislim da mu je po Shell specifikaciji Flash Point na 242 C, identicno kao i za njihovo Helix Ultra 5-40 koje sam koristio na prethodnom Stildzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam od Vitali Gintnera iz Ravenol-Shop.de da nove akcije 4+1 kreću 

od 15/10/2018
SSL 0W-40 USVO 
VMP 5W-30 USVO 
DXG 5W-30 USVO 
FDS 5W-30 USVO 

 

 

Od 05/11/2018
VST 5W-40 USVO 
VSI 5W-40 USVO 
HLS 5W-30 
HST 5W-40 

 

cene će se znati kad krenu akcije. Inače pojedina ulja imaju znatna poboljšanja, tiče se kvalitetnijih baznih ulja i aditiva.

 

više https://www.ravenol-shop.de/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sidu leci Kad ga sipas odmah se pretvara u 6.3amg. Ki Erik kad pojede bananu

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Home said:

Лечи ли овај равенол шуљеве?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Mogu da te namažem sa preostalom količinom i da probamo. Ako ne pomogne tu je ovaj sa kombijem MSPK da pomogne grubljom metodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogu da te namažem sa preostalom količinom i da probamo. Ako ne pomogne tu je ovaj sa kombijem MSPK da pomogne grubljom metodom.
Питаћу бабу, јел' расположена за грубљу варијанту?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polako te bre , kakve babe sad?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


Па питао сам за бабу, има проблем, пошто видим да је свемирска технологија реко' да проба.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje. Sipao sam na redovnom servisu Seleniu, sad bih hteo da dospem malo ulja. Kupio bih za dosipanje Shell koji odgovara spec za moj auto. U servisu mi kazu da ne valja da mmesam razlicite proizvodjace. Sta vi mislite ? Ja smatram da nema veze jer ulja imaju istu specifikaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Mannol uljima? Nisam video da se pominje ovde. 

Odem danas da uzmem filtere, ulje sam već imao (Selenia 20k), I reče mi čovek da ne uzimam Seleniu 20k jer je bacanje para u vetar za Punta 1.2 8v. Fiat ima dil sa Seleniom i još 8v  ni nema hidropodizače. Kaže da mi je bolje uzeti neko gde ću dobiti 4L za manje od 2000. Između ostalih pomenuo je Mannol. 

Edited by Njakvi23

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 8v motor bese ide Gold ne 20k. U teretnom programu sam imao odlicno idkustvo', za putnicki ne znam iz prve ruke nista

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...