Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 20.11.2017. at 5:19 PM, DraganUS said:

ravenol

Dajem glas za Ravenol, treci put sipam u ljubimca VMO 5W-40, na 3000km auto puta potrosi manje od 200ml dok je Selenije trosio blizu 400ml.Probao sam i Fusch GT1 5W-40,odlicno ulje ali vise ne uvozi Orbiko koji je imao pristojne cene,vec Euro 07 i deru.Ravenol se pokazao sasvim korektno i po kvalitetu i po ceni,a i sigurno je originalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Axa, dok mi imenjak bar ne zavuce kamericu u b.... i sve lepo ne vidimo iznutra, nista mu ovo ne vredi ;) .

 

Prosledio sam želju tvom imenjaku , na prvu se zgrozio a posle se vadi...to će on bolje da ti objasni. 

 

 

Edited by neshaoct
skinut deo

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Drasko bgd said:

Probao sam i Fusch GT1 5W-40,odlicno ulje ali vise ne uvozi Orbiko koji je imao pristojne cene,vec Euro 07 i deru...

Verovatno takva razlika u ceni nije rezultat njihove želje da mnogo više zarade nego raniji uvoznik, nego su ekonomski gledano mnogo manji od njih, zato sigurno manje količine povlače, pa su u startu dobili i drugu (veću) cenu od proizvođača. Da su mogli da kažu ''daj 10 šlepera svakog meseca'' bili bi verovatno još i jeftiniji od Orbika, ali jbg-a... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces da kazes da ce dva razlicita ulja vrsiti istu funkciju i cuvati motor podjednako na 6-7000rpm?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko da da preporuku da li da teram na 20000 ?

 

Niko ne preteruje ako hoće bolje i kvalitetnije ulje za svog ljubimca. 

To što neko misli da su sva ulja ista grdno se vara. Ogromne razlike. Znači samo bazno ulje je kod većine hidrokrekovano mineralno ulje , nigde sintetike . Ni blizu ali stoji naziv Full Sintetic. 

Paket aditiva koji treba da sačuva motor , kao i da ukloni naslage sagorevanja. Tu karike i klipovi najviše stradaju. Benzinci su u problemu zbog viših temperatura sagorevanja. 

 

Evo čuveni Castrol u jednom BMW posle 20000.

 

88gb7u-960.thumb.jpg.a419f716d8c7c139b63454ed580de87a.jpg   48gb7u-960.thumb.jpg.01e8382ee9b686d36a084d6bf084f7a6.jpg  

 

isti taj motor ovog puta opran sa Ravenol sintetikom

 

c8gb7u-960.thumb.jpg.dce3e3d85d37609d90e6720ea385b12b.jpg c8gb7u-961.thumb.jpg.c93fa50cc6e1970ffce05c0924241a93.jpg

 

 

I ova Šel gasna GTL sranja

 

d3bc9UZGsQZc.thumb.jpg.28a85edd8714560102cc664479bc8a29.jpg

 

 

Razlika ogromna. 

 

 

Ima jedno još opasnije ulje a to je Kroon Poly Tech. Ko radi sa klimama zna dobro za PAG bazna ulja. Kroon je uspeo da napravi  motorno ulje za SUS motore. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/8/2018 at 7:57 AM, Home said:
Ne, mislim da smo bolesni i da preterujemo.

Generalno smo bolestan narod po pitanju mnogo cega a i po odrzavanju vozila. Eto, svabu ili bilo kog eu stanovnika zabole koje je ulje. Servis sipa sta treba na odredjenom intervalu i gas. Odmah krece i na -20c i na +30. Odmah gasi na a.putu i sve bez razmisljanja. E onda takav dodje kod nas sa 300-400hkm a neretko i mnogo vise i onda ga mi grejemo ujutru, ladimo na a.putu, vozamo na X rpm X min da zavrsi regeneraciju, cistimo usise, narucujemo ulja iz Dubai-a itd. itd.
Danilo, gde ce svo to djubre da zavrsi kad budes bio oprao motor tim sredstvom? Oces da skidas sve posle toga ili samo ispustis i gas? :D
Skini klapne covece i vozi ta kola

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, MS PK said:
Generalno smo bolestan narod po pitanju mnogo cega a i po odrzavanju vozila. Eto, svabu ili bilo kog eu stanovnika zabole koje je ulje. Servis sipa sta treba na odredjenom intervalu i gas. Odmah krece i na -20c i na +30. Odmah gasi na a.putu i sve bez razmisljanja. E onda takav dodje kod nas sa 300-400hkm a neretko i mnogo vise i onda ga mi grejemo ujutru, ladimo na a.putu, vozamo na X rpm X min da zavrsi regeneraciju, cistimo usise, narucujemo ulja iz Dubai-a itd. itd.
Danilo, gde ce svo to djubre da zavrsi kad budes bio oprao motor tim sredstvom? Oces da skidas sve posle toga ili samo ispustis i gas?
Skini klapne covece i vozi ta kola

 

Razumeli smo se 100%...podgrevamo leševe...izmišljamo toplu vodu kao da vozimo neki klasik od 50 godina,a ne izakanog punta ili stila sa 400k...Vezujemo se za automobile kao da su ljudi...plačemo kada ih pridajemo ili kad ode zamajac ...
Da kupujemo nove automobile svakih 6-7 godina mogli bi i da ne menjamo ulje već samo da dosipamo kao Italijani....recimo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno nikada ne bih cekao 20000km za zamenu i pored toga sto vecinu prelazim na auto putu, 8-10000 mi je neki prosek bez razmisljanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Danilo1 said:

@steel da li savetujes sredstva za ciscenje motora iznutra pre zamene?

 

 LM-MotorClean-500.jpg

 

i sta mislis o CERATEC-u? 

 

81514UycwQL._SL1500_.jpg

 

Nikako , ima istraživanja gde su ustanovili da Ceratec ne donosi nikakva poboljšanja dok je MoS2  bolji izbor.

Protiv sam tih sredstava za ispriranje , uglavnom su deterdženu u velikoj koncentraciji koji posle ispiranja uvek zaostanu u samom motoru. Kad sipaš novo ulje degradiraš ga sa ostacima klinera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu neprijatnu vest, dobio sam info da Raveno VST uskoro poskupljuje sa 34,95 € na 42,95  € za kanticu od 5 litara (a ja je platio prošle godine 26,36 €).  https://www.ravenol-shop.de/motoroel/5w-40/ravenol-vst-5w40-mb-vw

Naime Ravenol (za razliku od nekih) konstantno radi na poboljšanju ulja i barem godišnje unapređuje sastav ulja.  Ili menja osnovna ulja ili dopunjuje paket aditiva. Zadnji put je ubačen Volfram i Molibden.

 

 IMG_20180704_222910-1488x1984.thumb.jpg.4a4f12a71f22fc469a3d16b0d692b943.jpg

 

Sada se dodatno unapredilo ulje po novoj recepturi , pored Clean Synto https://www.ravenol.de/en/company/cleansynto.html uvodi i USVO (UltraStrongViscosityOil)  https://www.ravenol.de/fileadmin/content/documents/pdfs/RAVENOL_USVO_Presentation.pdf

i kao takvo se prodaje već dva ili tri meseca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...