Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja godinama sipam MOTUL... Prešao sam 100 000 na gas uglavnom. Sa iridijum svećicama... Skoro sam radio mali servis i pregledali malo motor vizuelno... Kao nov... Saverujem motul... Idi na sajt imaš odličnu pretragu koje ulje ti odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemljak u servisu rekao jos bolje za euro 6 motore,prethodno 5w30 euro 5 ...inace prvo ulje u njemu bilo mobil esp 5w30,kako sam presao na seleniu motor tise i bolje radi bar moje zapazanje...tako da preporuke za ulja bas i merodavna nije od strane fabrike ili sta je napisano u servisnoj knjizici.. A za motul sam cuo isto da je vrh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam ja 0w30/5w30 u euro 3 motor,to ne zavisi od standarda emisije vec od konstrukcije motora i izduva,ono sto je tebi bitno jeste da ulje ispunjava ACEA C2 i Fiat 9.55535-DS1/GS1

Sa indeksom viskoznosti od 195 ova Selenia ne moze da ne valja.

1388_stec_eng.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Croma 1.9mjtd 16v 150ks.

SHELL HELIX ULTRA AP-L vec mi godinama menjaju u Auto Stojanov Ns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford Galaxy 1.9 TDI sve crveno....Na Seleniji WR radi ko san...Presao 400000 iljada u rikverc...vuko prikolice od 2t itd....na 10kkm samo zamenimo ulje i vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvo koristio Selenia ulja, pa sam presao na Shell, a sad kupujem i stavljam Syntium (proizvodjac je Petronas - isto kao Selenia) zato sto za isti novac dobijam ful sintetiku 0w-40 (Syntium 7000).

Generalni uvoznik ima akciju gde za kupljenu kanticu od 4 litra dobijam besplatno jos 1 litar. Juce sam kupio 6 litara za 2900 dinara. To mi je mera za zamenu ulja u dve Z10.

Nije reklama nego delim informacije, pa ako nekome znaci  neka zove i proba....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, kakoonobese said:

Generalni uvoznik ima akciju gde za kupljenu kanticu od 4 litra dobijam besplatno jos 1 litar

Slodes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo od njih, do sad nisu imali akciju.

@kakoonobese samo ne znam kako i zasto u Z10 sipas 0W-40 full synthetic kad treba 10W-40 i njihov Synitum 1000 synthetic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema mojoj racunici toliko bi me kostala polusintetika 10w-40 na nekom drugom mestu.

Vozimo uglavnom po gradu, stani-kreni, pa sam resio da stavljam kvalitetnije ulje.

Edited by kakoonobese
slovna greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima ..

Sta mislite da li da sipam u Cromu multijet 150ks Syntium 5000 XS 5W30 ? Umesto Fiat odobrenja ima neka druga, kao i umesto ACEA C2 ima ACEA C3 .. Rekao bih da prevazilazi zahteve Fiata ..

Konkretno evo sta pise u specifikaciji LINK

API SN/CF

ACEA C3

MB-Approval 229.51

BMW Longlife-04

Dexos 2

MB-229.31

VW 505 01

 

Inace, u Stila jtd sam bas dosta dugo sipao Syntium 3000AV 5W40 i bio zadovoljan

Edited by underground79

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta podrazumevate pod "prevazilazi zahteve Fiata"??? Ako se dobro secam, za Cromu sa DPF -om bi trebalo da ide ulje Acea C2 standarda u gradaciji 5w30...proizvodjac je vise stvar sklonosti i uverenja vozaca koje ulje je kvalitetno i vredno novca.


 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulja c2 standarda imaju za cilj vecu ustedu goriva dok ulja c3 imaju vecu dinamicku viskoznost...dakle to su ulja koja oba mogu da idu u iste motore ali je proizvodjac Crome dao standard gde je optimalno ulje C2 u skladu sa radnim opterecenjima.

 


 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali niko ne pise da je ta usteda goriva 1 do max 2% goriva ..

Tako da opet se vracamo na pricu o boljem podmazivanju i cuvanju motora  sa novijim tipom ulja ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za vektru sa istim motorom preporuka je ulje GM Dexos 2 koje je radjeno po ACEA C3 standardu

a na motulu koji sam sipao stoji ACEA C2/C3 

 

Masinac sam po struci ali se nisam nesto previse bavio time,sto i tebi preporucujem

sipaj i ne razmisljaj puno :P

 

 

Edited by Stefan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam bas tako mislio,al moze da prodje :D

 

eto ja sam sipao ulje koje zadovoljava ACEA C2/C3 standarde, koje pritom meni i nije potrebno

ACEA C standardi su za vozila sa dpf filterom (moj auto fabricki ga nema :) )

 

kod opela 1.9 16v mjet 110kw ima oznaku z19dth i sad postoje verzije istog automobila i sa i bez dpf filtera

a preporuka za ulje ista :)

bar sto se acea standarda tice sto je underground79 i pitao :)

 

 

 

Edited by Stefan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde u SRB moze da se kupi original Selenia WR 5-40W, po mogucnosti u Nisu ili juznije do MKD, mislim da sam negde procitao i za dodatni popust za clanova foruma i koja je cena kod vas jer u MKD je 1l 1400 din (700 den), hvala

8 minutes ago, Filip MK said:

Gde u SRB moze da se kupi original Selenia WR 5-40W, po mogucnosti u Nisu ili juznije do MKD, mislim da sam negde procitao i za dodatni popust za clanova foruma i koja je cena kod vas jer u MKD je 1l 1400 din (700 den), hvala

Sada vidim da se popust odnosi na clanova kluba, a ne foruma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

evo i mog zapazanja. Koristim ulje Selenia K pure energy 5W40, do sada sam kupovao metalnu crvenu (2l) i plavu plasticnu bocu (1l) dok je to bila Selenia. Sada je dosao red na servis vidim da se pojavila nova ambalaza sa nijansom bele i velikim zalenim slovima Petronas. U Kit komercu sam uzeo jednu od dve litre i dve od jedne litre, medjutim bilo mi je cudno sto su te od litre metalne a to do sad nisam vidjao, za obe ambalaze ima uredno dekleracija od Slodestrade. Otisao sam na sajt Petronas-a i video da je ta od 2l ok, ali po specifikaciji od litre treba da bude plasticna. Daljom pretragom na internetu nisam nasao nigde slike ove ambalaze, gde god se prodaje u inostranstvu to je siva flasa sa crveno-belom nalepnicom.

 

I onda nalazim sajt

https://www.yoycart.com/category/50021615/Graisse_pour_roulements_lubrification?minPrice=200&maxPrice=&sorttype=price%3Aasc&catId=&SearchText=&seller=&props=&p=57

 

...na kom vidim da je to u stvari kinesko ulje koje se pakuje u 1 litar, takodje tu mozete naci bilo koje ulje u koje se ljudi ovde kunu  Shell, Mobil,Castrol... Tuzna prica..

 

Capture.thumb.JPG.27b3785401c9b47abdd02f25ea3c9435.JPG5b450837680f2_capture3.thumb.JPG.75393ae50014c0663c1f9206add6b5c3.JPG

Capture2.thumb.JPG.ccf07675cb55ed5ef76a5cf32f5a544e.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajd i ja da pitam ovde jel' ima neko iskustva sa uljem Selenia multipower? Ugradio sam TNG pre neki dan pa razmišljam da za sledeću zamenu ulja pređem na neko deklarisano za motore na gas. Video sam da ima neko mulripower 5w-40 i 5w30 acea3, pa reko' da pitam za neki savet, predlog...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Владимир

 

Zvanični odgovor kompanije ''Slodestrade'' povodom tvog posta od sinoć:

 

''Slodestrade je jedini ovlašćeni uvoznik i distributer svih Petronasovih ulja i maziva za teritoriju Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine.

Petronas je u zadnje vreme nekoliko puta menjao ambalažu i sada je kod nas metalno pakovanje od 1L, ali postoji i plastika. Izbegavamo da uvozimo plastiku, uvek naručujemo metalno pakovanje, ali desi se da Petronas na lageru ima samo plastiku i onda nam isporuče nju. To se samo ponekad dešava.

 

Kit Commerce još od prošle godine ne uzima Seleniu od nas. Deklaracije na robi kupljenoj u Kit Commerce ne pripadaju Slodestrejdu.

Do pre mesec dana su uzimali Selenia Tutelu. Sada im ne isporučujemo ni to.

Seleniu K P.E., Kit Commerce je od nas poslednji put uzeo 18.09.2017. godine: 40 litara u pakovanju od po 2L, kao i 13.11.2017. godine 20 litara u pakovanju od po 1L.

Odakle njima i dan danas Selenia ulja - ne znamo. Ako legalno uvoze, zašto onda ne stavljaju svoje deklaracije?

 

Dostavljamo fotografiju naših kantica, zatimi izjavu našeg štampara da deklaracije na robi kupljenoj u Kit Commerce nisu oni štampali i ne pripadaju Slodestrejdu.

Takođe Vam dostavljamo i sertifikat proizvođača za Seleniu K P.E.''

 

20180711_144136.jpg

sert03.jpgsert01.jpg

20180711_144155.jpg20180711_144209.jpg

 

======================

 

Jasno ti je (kao i nama svima), da količine koje su uzeli, i to poslednji put pre skoro godinu dana, nikako ne mogu da im potraju na rafovima njihovih prodavnica do danas.

Samim tim, ili su u pitanju falš proizvodi, ili švercovana roba. Deklaracije na ambalaži su svakako falsifikat.

Bilo da je falš, ili švercovana roba, reč je o protivpravnom postupanju i nesavesnom privrednom subjektu koji radi samo za svoj interes, a na štetu kupaca (kvalitet), i države (izbegavanje plaćanja poreza i ekološka takse).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj isti Kit komerc kupuje reparirane viljuske i pakuju u original fiat kese i prodaju za 3 puta vise. Pisao sam vec u svojoj temi ko sta i kako..

Ovo sa uljem me ne cudi od njih.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...