Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Prošle subote sam kupio ulje i filtere i odmah su mi obračunali popust za članove.

Jedina razlika u odnosu na raniji odgovor prodavnice je da su mi dali Magneti Marelli filtere umesto Filtron.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/26/2017 at 1:42 PM, Kuvalja said:
Da li sada ponovo imate ultra 5w40, prosli put ste imali samo hx8, i nesto je prodavac rekao da je od sada ultra zamenjen sa hx8?
On 10/27/2017 at 9:26 AM, AutoMika said:
Imamo.
Uvoznik je bio omanuo...
Inače i HX8 može bez problema da se sipa.
On 10/28/2017 at 12:01 PM, AutoMika said:
ULJE SHELL ULTRA 5W40 1/1-830 din
ULJE SHELL HX8 5W40 1/1-740 din

Da li mozete da objasnite sada sve ovo, posto u petak kad sam dosao kod vas opet ultra 5w40 nije bila, i ponudjeno mi je neko 5w40 Ultra I, koje nema fiat preporuke na sebi, pa sam bio prisiljen da opet uzmem hx8.
Znaci da li imate ili ne i da li ce ponovo biti Ultra 5w40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam upit uvozniku.

Redovna ultra 5w40 koja ispunjava norme Fiat-a bi trebala da im stigne do kraja godine.

Do tada se moramo zadovoljiti sa HX8 ili sa Ultra AP-L 5w30.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Pluto said:

Koje je najbolje ulje za Grande Punta 1.9 mjet 120ks 2006?

Najbolje i najjeftinije ti je Motul 8100 X-cess ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zelsav said:

Najbolje i najjeftinije ti je Motul 8100 X-cess ;)

Znači mogu slobodno da sipam ovo ulje? Pošto razlika je velika u ceni između ovog Helixa i tog, šta bi još trebao da uzmem za mali servis? Uvek je tata vozio auto na mali i veliki servis i iskreno nisam se toliko interesovao oko toga, sada je red na mene pa gledam i biram šta mi ja najpametnije, izvinjavam se na malom off-u. Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja crna sintetika sve su to sintetizovana mineralna ulja , što i piše. 

 

Shell Ultra se ukida jer Shell ima velikih problema sa proizvodnjom GTL baznih ulja u Kataru pa prelazi na HC ulja i to je Shell Ultra I.  GTL ulja nisu stabilna pa se dodaju velike količine aditiva, između ostalog i aditiv za zgušnjavanje pa zato motor radi tiho. Svi ti aditivi prestanu da rade u nekom trenutku. 

 

Shell Helix Ultra 5W40.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proslijedio sam ovaj komentar u Shell.

Ovo je odgovor uvoznika za Shell:
 

Quote

 

Shell Ultra se ne ukida. Tačno je da je bilo problema u proizvodnji i Ultra L je bila samo prelazno rešenje i ULTRA redovna će opet biti dostupna najverovatnije već ili ovog ili sledećeg meseca i ona jeste na GTL osnovi ne HC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto Svi preporučuju ono što su probali,tako da nema greške u suštini,obrati pažnju samo da li motor ima DPF! Motul sa dobrim filterima može i do 20 hiljada redovne vožnje,zbog toga kažem da "nije skup" :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, AutoMika said:

Ovo je odgovor uvoznika za Shell:

 

''Shell Ultra se ne ukida. Tačno je da je bilo problema u proizvodnji i Ultra L je bila samo prelazno rešenje i ULTRA redovna će opet biti dostupna najverovatnije već ili ovog ili sledećeg meseca i ona jeste na GTL osnovi ne HC.''

Što kriju podatke koje drugi proizvođači objavljuju?

Drugo, što su Full synthetic ulja kao gore pomenuta u Nemačkoj Motorenöl auf Basis von Synthesetechnologie? Neko logičko objašnjenje.

Pre će biti problem prilikom remonta koji traje od februara 2015. godine i pre par meseci su se pojavili ozbiljni problemi pa je znatno redukovana proizvodnja.

 

Recimo ultra I se ne hvali sa Fisher Tropish procesom dobijanja baznih ulja. GTL.

 

Shell Helix Ultra l 5W-40.png

 

i HX 8 osnova

Shell Helix HX8 5W-40.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Pluto said:

I sta ja na kraju da sipam ? emoji3.png

Ja bi išao na Ravenol

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvoris haubu i sipas ono sto pise na nalepnici i nema da brines . Uostalom ko sto rece kolega sve ovo sto ti preporucuju je isprobano i nema greske. I nemoj da te boli glava toliko oko toga :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ovo iznad moj drugar ivan.ik hakovao neciji nalog :lol: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro mi je slao linkove za nekakve pegle, izgleda da se vraca na velika vrata :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislite na i.k. Ja sam mu slao linkove. Jer smo zajedno gledali shell ulja.Ja sam sipao prošle godine shell helix ultra. Doduše nagovarao sam ga da predje na shell helia ultra ali sam nakon razgovora sa ovlasvenim dilerom   u Rakovici saznao da se ne rade više na gasnoj bazi zbog zatvaranja fabrike u Katru. Sad sam prešao na  Ravenol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...