Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Odradjen mali servis pre par dana, vec druga tura ide delphi 5w40. Ok cena a i majstori kazu da je dobro ulje. Seleniu vise necu sipati, mislim da preteruju sa cenom. Skoro 1000 dinara po litru ej:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec treći put sipam Shell HX7 10w40 u puntića. Ove godine sam hteo da probam nesto za nijansu bolje (liqui moly) ali sam to ostavio za sledeci servis/godinu. Shell plaćen 500din po litri, radnja drži samo Shell i Shell Rimula ulja, Orbico uvoz.

Ono što me malo iznenadilo je to što je ulje bilo prilično retko tokom izmene, serviser čak kaže da liči da je "razbijeno". Ne znam koliko na to utiče temperatura motora ulja i motora. Vozio sam ga malo duže i nisam čekao duže od 2-3min da se ohladi pre ispuštanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre zime sipao comma  10w40 polusintetiku i što se tiče tog ulja zadovoljan sam..Sipao 3,8 litra po specifikaciji motora..Merač je bio na max ...Skoro sam proveravao posle pređenih 4000 km stoji na sredini..

Hteo sam da stavim elf ili total al su nešto digli cene pa kupih comma ulje..Selenija me ne zanima pošto je preterano skupa..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:

Koliko je to preterano skupa?

2 l 1800 din Ja platio 4 litra 1700 din..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Shell ulja, treba da znate da je i Fiat potpisao ugovor sa Shell-om o prvom točenju ulja u fabrici. Kao i VW, BMW itd. Ono po čemu odskače nova generacija Shell ulja od ostalih, je činjenica da ono nije dobijeno iz nafte(sva ulja se proizvode iz nafte, odnosno dobija se "pranjem" nafte). Nova generacija Shell ulja se proizvodi iz gasa, potpuno novom tehnologijom, što znači da je Shell ulje čistije od svih ostalih ulja na tržištu. Zbog toga smo se mi, kao kuća, borili da postanemo zastupnici Shell-a za Zemun i Novi Beograd.

Moje lično iskustvo: vozim VW Polo iz 1998. goine, 1.6 benzin. Poslije prvog mijenjanja Shell ulja 10W40, motor je bukvalno bio "opran", što se i te kako osjetilo na radu motora i potrošnji. I ja ga već treći put sipam prilikom zamjene, i nemam namjeru da ga mijenjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz...zanima me koji shell je adekvatna zamena seleniji 20k za stila 1.6?

Da li je to hx7 10w40?Ili nesto iz castrola?

Hvala.

 

Edited by vlada34

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vlada34

 

Bilo je vise verzija tih 1.6 u Stilu, koliko se secam za motore do restyle preporucuju pomenuti HX7 10-40.

Za novije verzije za neke je preporucen HX7 5-40 kao standardna, a Helix Ultra 5-40 kao premium varijanta.

Imas na ovoj adresi i Shell LubeMatch, pa mozes tacno da proveris sta se preporucuje za odredjene verzije:

 

gsgrsgsr.jpg

http://www.shell.com/motorist/find-the-right-oil.html#iframe=Lw==

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je 2004 god. Fiatov motor 76kw,znaci  sipamo HX7 10w40 ;)

Drugari hvala puno na informaciji,pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/4/2017 at 9:48 AM, Axic said:

@vlada34 upravo tako, ja umesto 20k sipam HX7 10W-40.

Ju, ko te nauci tako sve pogresno????:P Nego, sta savetujete za Ford Ka 1,25 koji je zapravo ufordisani  Ficko 500 iz iste fabrike? Katalozi kazu 5w40. Da li ima smisla sipati vec sada legendarni HX7 10w40?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/9/2017 at 8:59 PM, gile smederevo said:

Ju, ko te nauci tako sve pogresno????:P Nego, sta savetujete za Ford Ka 1,25 koji je zapravo ufordisani  Ficko 500 iz iste fabrike? Katalozi kazu 5w40. Da li ima smisla sipati vec sada legendarni HX7 10w40?

Poštovani,

Za Ford Ka 1,25 Shell preporučuje ULJE SHELL ULTRA PRO AF 5W30-830,00 din litar. 2,8 litara je potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari

Od skoro sam vlasnik Lancia Lybre 1.9jtd, 2001 godiste. Presla je 290 000km..Prosli vlasnik kod koje je bila 7godina je sipao Selenia 10W 40 i kaze da ne trosi uopste ulje, coveka poznajem pa se moze reci da mu verujem na rec... Doslo je vreme za mali servis pa sam se informisao podosta na forumu i vidim da je dosta vas preslo sa Selenia na Shell ulje.. Ako predjem na Sheel ulje, da uzmem isto 10w 40 ili neko drugo, da li ga ima u euro auto? Sto se tice filtera, stavicu UFI...

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Siki97

 

Nastaviš sa istom gradacijom, nema razloga da menjaš. :) 

Ako ga nema u EuroAutu, ima ga u AutoMika, a i kod njih imaš popust kao član Kluba isto kao i u Euroautu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59751-euroauto-info/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74490-automika-info/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne zelis da menjas gradaciju, u tom slucaju Helix HX-7 10-40, a to ulje ide i po Shell Oil Selectoru za Lybru 1.9 . Verujem da ce to prvo i ponuditi u radnjama.

Mada u JTD komotno ide i Helix HX-7 5-40 (slicno kao sto neki sipaju Seleniu TD 10-40, a neki Seleniu WR 5-40). A mi entuzijasti volimo Helix Ultra 5-40 :) (http://www.shell-livedocs.com/data/published/hr/f0209022-9b9d-4fe9-b83d-4d2d3692d1d0.pdf) , takodje nema potrosnje ako je masina ocuvana, a jos bolje ulje je u pitanju. Necu da te zbunjujem, cisto da znas da imas i ove nesto skuplje i bolje 5-40 opcije na raspolaganju (HX-7, HX-8 i Ultra), ako je motor dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

Auto Mika u asortimanu ima Shell ulje HX7 10W40.

Pakovanje 1l košta 570,00 dinara.

Pakovanje 4l košta 2240,00 dinara

Filter ulja 470,00

Filter vazduha 880,00

Filter klime 590,00

Filter goriva 970,00

Filteri su poljski Filtron. Odličan odnos kvaliteta i cene. Poenta je što ih niko ne kopira. Odabrali smo ovaj brend filtera jer nemamo reklamacije na njih.

Grejač italijanski Marelli(prva ugradnja) 890,00 dinara komad.

Kao član kluba imate redovan popust. 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dragomix Ja u Punta 1.2 16v već drugi put sipam  HX7 10W-40. Ne znam sto razmisljas da sipas gradaciju 5W-40.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

@dragomix Ja u Punta 1.2 16v već drugi put sipam  HX7 10W-40. Ne znam sto razmisljas da sipas gradaciju 5W-40.

Pa pre svega zbog hladnog starta, primetio sam da mi sa Selenijom 20K na nekih -15 - -20 motor bas muci, a koliko znam sto bolj viskoznost na hladnom vremenu to bolje podmazivanje zato se razmisljam za 5W. Samo ne znam dal da uzmem 40 ili 30 u radnom hodu. Trebalo bi manje da trosi i bolje performanse da ima sa 30 nego sa 40, ali to je sve u teoriji, verovatno ce potrosnja ulja blago da se poveca. 

 

Danas sam istrazivao, razmisljao se izmedju Selenije k 5W-30 Pure energy ili ovog Shell-a, ali izgleda mi da se sa Shell-om dobija vise i da ispunjava standarde koje zahteva Fiat, i da je po klasifikaciji daleko bolje ulje od 20k. Pitam samo za iskustva, ja cu sigurno sutra da ga sipam pa sta bude. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/24/2017 at 9:10 PM, dragomix said:
Pa pre svega zbog hladnog starta, primetio sam da mi sa Selenijom 20K na nekih -15 - -20 motor bas muci, a koliko znam sto bolj viskoznost na hladnom vremenu to bolje podmazivanje zato se razmisljam za 5W. Samo ne znam dal da uzmem 40 ili 30 u radnom hodu. Trebalo bi manje da trosi i bolje performanse da ima sa 30 nego sa 40, ali to je sve u teoriji, verovatno ce potrosnja ulja blago da se poveca. 
 
Danas sam istrazivao, razmisljao se izmedju Selenije k 5W-30 Pure energy ili ovog Shell-a, ali izgleda mi da se sa Shell-om dobija vise i da ispunjava standarde koje zahteva Fiat, i da je po klasifikaciji daleko bolje ulje od 20k. Pitam samo za iskustva, ja cu sigurno sutra da ga sipam pa sta bude.

Sipaj Meguin Syntech Premium 10w40 i nema brige...

 

633ea26b46bb102e633ae2baa7b95d3f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...